Komunikaty PR

Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards

2021-12-03  |  14:17
Biuro prasowe

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ai5yPrAuOtjk1EfPNRkg8BuRaIyY?e=rlrNdc

V.Offices, po najwyższej w historii polskich inwestycji ocenie zdobytej w ekologicznej certyfikacji BREEAM, święci kolejne triumfy. Budynek otrzymał właśnie aż dwa wyróżnienia w międzynarodowym konkursie European Property Awards, w tym główną nagrodę w kategorii Office Architecture Poland.

Ogłoszenie werdyktu jury odbyło się 2 grudnia. Projekty oceniane były według krajów ich realizacji. V.Offices zdobył główną nagrodę i miano „5 Star Award Winner” w kategorii Office Architecture Poland (Najlepszy Projekt Architektoniczny Budynku Biurowego). Został również laureatem w kategorii Office Development Poland (Najlepszy Projekt Deweloperski Budynku Biurowego). Podwójne nagrody powędrowały do biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt – Iliard Architecture & Interior Design – oraz jego dewelopera – AFI Europe Poland.

Główna wygrana w kategorii Office Architecture jest przepustką do kolejnej fazy rywalizacji. V.Offices – jako zwycięska realizacja z Polski – w kolejnym etapie konkursu powalczy o miano najlepszego projektu w swojej kategorii w całej Europie.

Jesteśmy dumni! Otrzymane przez V.Offices wyróżnienia potwierdzają, że zaprojektowany przez nas budynek to realizacja na światowym poziomie – komentuje Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Interior Design. – Od samego początku projekt ten wykraczał poza ramy standardowego myślenia o ekologii, designie czy zarządzaniu projektem deweloperskim. Wspólnie z inwestorem postawiliśmy na ponadprzeciętną jakość i najlepsze zrównoważone rozwiązania. Przyznane nagrody są kolejnym dowodem na to, że był to słuszny wybór – dodaje.

European Property Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród przyznawanych najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości. Jej europejska edycja jest częścią organizowanego od 1993 roku konkursu International Property Awards, który premiuje realizacje z całego świata.

 

Docenienie V.Offices przez międzynarodowe jury i umieszczenie go w gronie najlepszych realizacji biurowych na europejskim rynku to ukoronowanie ciężkiej pracy całego zespołu – mówi Sebastian Kieć, prezes AFI Europe Poland. – Naszą ambicją było stworzenie w Krakowie wyjątkowego budynku, któremu przyświeca idea maksymalnej troski o środowisko i komfort użytkowników. Jesteśmy przekonani, że to droga, którą dziś podążać musi cała branża deweloperska i budowlana – podkreśla.

 

Nagrodzony budynek zlokalizowany jest w centrum Krakowa. Składa się z 6 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych. Oferuje nowoczesne przestrzenie biurowe o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 24 700 m2. Inwestycja może pochwalić się najwyższą oceną certyfikacji BREEAM kiedykolwiek przyznaną w Polsce i drugą na świecie w kategorii budynków biurowych (wyprzedza ją jedynie słynna londyńska siedziba firmy Bloomberg).

W V.Offices zastosowano szereg technologii i rozwiązań, które pozwoliły uzyskać świetne proekologiczne osiągi, redukując emisję dwutlenku węgla o 34%, zużycie energii o 37% i wody o 55%. Najważniejsze z nich, to m.in. zeroemisyjne systemy dachowe kolektorów słonecznych, kotłownia na przyjazne dla środowiska paliwo gazowe, wodooszczędna armatura sanitarna, wysokowydajny system wentylacji, energooszczędne windy i oświetlenie czy wykończenie powierzchni biur bez zawartości formaldehydu i lotnych związków organicznych. Ponadto, obiekt wyposażony jest w infrastrukturę dla rowerzystów oraz miejsca przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych. Posiada również obszerne, zewnętrzne patio, pozwalające na pracę lub relaks w zielonym otoczeniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK Biuro prasowe
2024-04-23 | 13:30

Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK

Z okazji obchodów Dnia Ziemi, 22 kwietnia br. o godzinie 10:30, przed EkoCentrum Punkt Zwrotny przy ul. Jagiellońskiej 88 na Pradze Północ w Warszawie zasadzone zostało
Nieruchomości Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
2024-04-23 | 13:25

Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień.
Nieruchomości Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie
2024-04-23 | 12:20

Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie

Firma deweloperska Develia oddała do użytku całkowicie przebudowaną, blisko 400-metrową ulicę Drwęcką na warszawskim Kamionku-Grochowie. Nowa arteria znacząco poprawi komunikację dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.