Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards
Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ai5yPrAuOtjk1EfPNRkg8BuRaIyY?e=rlrNdc
V.Offices, po najwyższej w historii polskich inwestycji ocenie zdobytej w ekologicznej certyfikacji BREEAM, święci kolejne triumfy. Budynek otrzymał właśnie aż dwa wyróżnienia w międzynarodowym konkursie European Property Awards, w tym główną nagrodę w kategorii Office Architecture Poland.
Ogłoszenie werdyktu jury odbyło się 2 grudnia. Projekty oceniane były według krajów ich realizacji. V.Offices zdobył główną nagrodę i miano „5 Star Award Winner” w kategorii Office Architecture Poland (Najlepszy Projekt Architektoniczny Budynku Biurowego). Został również laureatem w kategorii Office Development Poland (Najlepszy Projekt Deweloperski Budynku Biurowego). Podwójne nagrody powędrowały do biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt – Iliard Architecture & Interior Design – oraz jego dewelopera – AFI Europe Poland.
Główna wygrana w kategorii Office Architecture jest przepustką do kolejnej fazy rywalizacji. V.Offices – jako zwycięska realizacja z Polski – w kolejnym etapie konkursu powalczy o miano najlepszego projektu w swojej kategorii w całej Europie.
– Jesteśmy dumni! Otrzymane przez V.Offices wyróżnienia potwierdzają, że zaprojektowany przez nas budynek to realizacja na światowym poziomie – komentuje Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Interior Design. – Od samego początku projekt ten wykraczał poza ramy standardowego myślenia o ekologii, designie czy zarządzaniu projektem deweloperskim. Wspólnie z inwestorem postawiliśmy na ponadprzeciętną jakość i najlepsze zrównoważone rozwiązania. Przyznane nagrody są kolejnym dowodem na to, że był to słuszny wybór – dodaje.
European Property Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród przyznawanych najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości. Jej europejska edycja jest częścią organizowanego od 1993 roku konkursu International Property Awards, który premiuje realizacje z całego świata.
– Docenienie V.Offices przez międzynarodowe jury i umieszczenie go w gronie najlepszych realizacji biurowych na europejskim rynku to ukoronowanie ciężkiej pracy całego zespołu – mówi Sebastian Kieć, prezes AFI Europe Poland. – Naszą ambicją było stworzenie w Krakowie wyjątkowego budynku, któremu przyświeca idea maksymalnej troski o środowisko i komfort użytkowników. Jesteśmy przekonani, że to droga, którą dziś podążać musi cała branża deweloperska i budowlana – podkreśla.
Nagrodzony budynek zlokalizowany jest w centrum Krakowa. Składa się z 6 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych. Oferuje nowoczesne przestrzenie biurowe o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 24 700 m2. Inwestycja może pochwalić się najwyższą oceną certyfikacji BREEAM kiedykolwiek przyznaną w Polsce i drugą na świecie w kategorii budynków biurowych (wyprzedza ją jedynie słynna londyńska siedziba firmy Bloomberg).
W V.Offices zastosowano szereg technologii i rozwiązań, które pozwoliły uzyskać świetne proekologiczne osiągi, redukując emisję dwutlenku węgla o 34%, zużycie energii o 37% i wody o 55%. Najważniejsze z nich, to m.in. zeroemisyjne systemy dachowe kolektorów słonecznych, kotłownia na przyjazne dla środowiska paliwo gazowe, wodooszczędna armatura sanitarna, wysokowydajny system wentylacji, energooszczędne windy i oświetlenie czy wykończenie powierzchni biur bez zawartości formaldehydu i lotnych związków organicznych. Ponadto, obiekt wyposażony jest w infrastrukturę dla rowerzystów oraz miejsca przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych. Posiada również obszerne, zewnętrzne patio, pozwalające na pracę lub relaks w zielonym otoczeniu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.