Komunikaty PR

Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards

2021-12-03  |  14:17
Biuro prasowe

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ai5yPrAuOtjk1EfPNRkg8BuRaIyY?e=rlrNdc

V.Offices, po najwyższej w historii polskich inwestycji ocenie zdobytej w ekologicznej certyfikacji BREEAM, święci kolejne triumfy. Budynek otrzymał właśnie aż dwa wyróżnienia w międzynarodowym konkursie European Property Awards, w tym główną nagrodę w kategorii Office Architecture Poland.

Ogłoszenie werdyktu jury odbyło się 2 grudnia. Projekty oceniane były według krajów ich realizacji. V.Offices zdobył główną nagrodę i miano „5 Star Award Winner” w kategorii Office Architecture Poland (Najlepszy Projekt Architektoniczny Budynku Biurowego). Został również laureatem w kategorii Office Development Poland (Najlepszy Projekt Deweloperski Budynku Biurowego). Podwójne nagrody powędrowały do biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt – Iliard Architecture & Interior Design – oraz jego dewelopera – AFI Europe Poland.

Główna wygrana w kategorii Office Architecture jest przepustką do kolejnej fazy rywalizacji. V.Offices – jako zwycięska realizacja z Polski – w kolejnym etapie konkursu powalczy o miano najlepszego projektu w swojej kategorii w całej Europie.

Jesteśmy dumni! Otrzymane przez V.Offices wyróżnienia potwierdzają, że zaprojektowany przez nas budynek to realizacja na światowym poziomie – komentuje Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Interior Design. – Od samego początku projekt ten wykraczał poza ramy standardowego myślenia o ekologii, designie czy zarządzaniu projektem deweloperskim. Wspólnie z inwestorem postawiliśmy na ponadprzeciętną jakość i najlepsze zrównoważone rozwiązania. Przyznane nagrody są kolejnym dowodem na to, że był to słuszny wybór – dodaje.

European Property Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród przyznawanych najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości. Jej europejska edycja jest częścią organizowanego od 1993 roku konkursu International Property Awards, który premiuje realizacje z całego świata.

 

Docenienie V.Offices przez międzynarodowe jury i umieszczenie go w gronie najlepszych realizacji biurowych na europejskim rynku to ukoronowanie ciężkiej pracy całego zespołu – mówi Sebastian Kieć, prezes AFI Europe Poland. – Naszą ambicją było stworzenie w Krakowie wyjątkowego budynku, któremu przyświeca idea maksymalnej troski o środowisko i komfort użytkowników. Jesteśmy przekonani, że to droga, którą dziś podążać musi cała branża deweloperska i budowlana – podkreśla.

 

Nagrodzony budynek zlokalizowany jest w centrum Krakowa. Składa się z 6 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych. Oferuje nowoczesne przestrzenie biurowe o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 24 700 m2. Inwestycja może pochwalić się najwyższą oceną certyfikacji BREEAM kiedykolwiek przyznaną w Polsce i drugą na świecie w kategorii budynków biurowych (wyprzedza ją jedynie słynna londyńska siedziba firmy Bloomberg).

W V.Offices zastosowano szereg technologii i rozwiązań, które pozwoliły uzyskać świetne proekologiczne osiągi, redukując emisję dwutlenku węgla o 34%, zużycie energii o 37% i wody o 55%. Najważniejsze z nich, to m.in. zeroemisyjne systemy dachowe kolektorów słonecznych, kotłownia na przyjazne dla środowiska paliwo gazowe, wodooszczędna armatura sanitarna, wysokowydajny system wentylacji, energooszczędne windy i oświetlenie czy wykończenie powierzchni biur bez zawartości formaldehydu i lotnych związków organicznych. Ponadto, obiekt wyposażony jest w infrastrukturę dla rowerzystów oraz miejsca przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych. Posiada również obszerne, zewnętrzne patio, pozwalające na pracę lub relaks w zielonym otoczeniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.