Kreator Dom Invest rozpoczyna sprzedaż inwestycji Bliska Residence
Przy ul. Bliskiej 17 na warszawskiej Pradze powstanie niebawem oryginalny budynek Bliska Residence. Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest wybuduje tam 196 nowoczesnych apartamentów inwestycyjnych.
Bliska Residence to nowoczesne, wygodne 1- i 2-pokojowe mieszkania o powierzchni od 20 do 35 mkw. Będą stanowić propozycję dla inwestorów poszukujących możliwości osiągnięcia atrakcyjnej stopy zwrotu dla najmu krótko- i długoterminowego. To rozwiązanie łączy możliwość stabilnej inwestycji mieszkaniowej ze wszystkimi aspektami ochrony poprzez umowę deweloperską i jednocześnie zakupu komercyjnego z wielowymiarową możliwością wynajmu.
Inwestycja w apartamenty jest bardzo korzystna z punktu widzenia inwestorów. Mają tu możliwość podpisania stałej, długoterminowej umowy najmu, co zapewni im bezpieczny zysk w skali 7% rocznie. Dodatkowo apartament jest zabezpieczony hipoteką, także ryzyko zminimalizowane jest do zera. Warto zwrócić uwagę, jak unikatowym rozwiązaniem na rynku jest możliwość odliczenia 23% stawki VAT. W przeciwieństwie do condohoteli, gdzie kupujący partycypuje w ewentualnym podziale zysku, z którym poprzez pandemię inwestorzy mają coraz większe problemy i nawet te ukończone inwestycje mogą nie przynieść swoim właścicielom zysku - ocenia Michał Orzechowski, Prezes Vola Residence.
Budynek został zaprojektowany przez słynną pracownię architektoniczną „Beczak & Beczak”. Projekt wpisuje się w unikatową architekturę i obraz najmodniejszej dzielnicy Warszawy. Duże inwestycje, jak Soho Factory, Port Praski, plaże nad Wisłą z widokiem na Starówkę, Centrum Kreatywności Targowa czy odrestaurowane centrum handlowo-konferencyjne „Koneser” tworzą na Pradze wyjątkową przestrzeń miejską z niepowtarzalną atmosferą przyciągającą coraz więcej inwestorów. Dzielnica stała się od kilku lat atrakcją turystyczną, znaną również zagranicą i zyskującą na popularności.
Estymacja ceny metra kwadratowego w tym modnym apartamentowcu zaczyna się od 10.975 zł.+VAT. Inwestorzy dodatkowo mają możliwość całkowitego odliczenia 23% VAT. Kupujący może skorzystać z usługi renomowanego operatora Vola Residence, który oferuje najem długoterminowy, co daje stałą kwotę zysku z najmu na poziomie 7% zwrotu z inwestycji. Zakupiony lokal stanowi własność hipoteczną nabywcy.
Więcej informacji na stronie https://kreatordom.pl/inwestycja/bliska-residence
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.