Krzysztof Ingarden opowie o miejskich utopiach w webinarze 2031 NOW

Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: rewitalizacji miasta z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich niepowodzenia.
Wykład: Utopie miejskie. Czy możemy uniknąć ich błędów?
Studium przypadku, które omówi profesor Ingarden to praca studencka poświęcona rewitalizacji osiedla mieszkaniowego z lat 60-tych w Tokio. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei z Tokio. Na miejsce wybrano Nishiyamato Danchi w pobliżu Tokio, a zadaniem studentów z obu wydziałów było przygotowanie w ciągu jednego semestru projektu rewitalizacji i modernizacji miasta. Profesor Ingarden wybrał do prezentacji jeden z projektów, który został oceniony jako celujący, ponieważ wyraźnie pokazuje on konsekwentne metodologiczne podejście urbanistyczne.
Krzysztof Ingarden jest członkiem jury konkursu 2031 NOW. Jest architektem, profesorem i dziekanem Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończył Politechnikę Krakowską w 1982 roku. W latach 1983-1985 odbył staż doktorancki w School of Art & Design, University of Tsukuba w Japonii; w latach 1984-1985 pracował w Arata Isozaki & Assoc. w Tokio; a w 1987 w J.S. Polshek & Partners w Nowym Jorku. Aktualnie dyrektor Ingarden & Ewy; Generalny Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności. Kurator wystaw: Kengo Kuma, Eksperyment. Materiał. Architektura w Muzeum Manggha w Krakowie (2021); Arata Isozaki - Ostrawa, Praga, Brno (2019); Modernizm udomowiony. Współczesna chińska architektura, Muzeum Manggha w Krakowie (2017); Polska, Kongres UIA, Tokio (2011).
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w webinarium na Zoomie:
ID spotkania: 813 5151 7306
Hasło: 946584
Webinar odbywa się w ramach cyklu towarzyszącemu konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego organizatorem jest Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture. Więcej informacji na temat konkursu, terminów oraz kryteriów oceny jest dostępnych na stronie 2031now.com oraz w informacji prasowej. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: welcome@2031now.com.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.