Kultowe osiedle we Wrocławiu rozbudowuje się. Ruszył kolejny etap Portu Popowice
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Unikatowe osiedle na mapie Wrocławia – Port Popowice – rozbudowuje się. Do sprzedaży trafił właśnie nowy etap inwestycji z 143 mieszkaniami.
Najnowszy etap Portu Popowice to budynek znajdujący się w kameralnej, zielonej części osiedla. Okna nowych mieszkań z jednej strony skierowane będą na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką. – To unikatowe połączenie. Mieszkania znajdują się wśród zieleni, a jednocześnie na terenie doskonale skomunikowanego i w pełni wyposażonego infrastrukturalnie osiedla – mówi Joanna Chojecka z ROBYG, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia. – Port Popowice wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, w którym podstawowe potrzeby można zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mieszkańcy mają w pobliżu dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, w tym sklepy, usługi, szkołę, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji – dodaje.
143 mieszkania w nowym etapie
W 10-piętrowym budynku z halą garażową znajdą się 143 mieszkania: 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 27 do 68 mkw. z tarasami, balkonami, loggiami i ogródkami. Wszystkie będą posiadały aneks kuchenny, a większość z nich to poszukiwane na rynku lokale dwustronne i narożne. W hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przy budynku znajdą się dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz strefa do rekreacji dla mieszkańców. Deweloper ma w planach zielone nasadzenia. Zachowa także rosnące w tej okolicy drzewa.
Budowa nowego etapu już się rozpoczęła i zakończy się w połowie 2025 roku.
Kultowe osiedle na terenie historycznego portu
Projekt Portu Popowice to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej oraz Białowieskiej. Inspiracją dla architektów był dawny port przeładunkowy z XIX wieku. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie dzięki komfortowemu kompleksowi mieszkaniowemu. Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu. Koncepcja Portu Popowice zakłada powstanie całkowicie samowystarczalnej inwestycji, która będzie łączyć w sobie różnorodne funkcje
– mieszkaniową, biurową, usługową i rozrywkową. – Sercem tego projektu będzie marina i znajdująca się w jej pobliżu promenada otoczona terenami zielonymi. Naszym celem było stworzenie takiego osiedla, które posiada nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także jest modnym miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia – podkreśla Joanna Chojecka.
Blisko zieleni i z doskonałym dojazdem
Jednym z głównych atutów inwestycji jest jej doskonała lokalizacja. Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen i kąpielisko. Niecałej 8 minut zajmuje dojazd na rowerze do największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku – Magnolia Park, a położenie w pobliżu mostu Milenijnego oraz ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. Wiosną tego roku przy ulicy Popowickiej, przy osiedlu, uruchomiono przystanki dwóch nowych linii tramwajowych. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Portu Popowice mogą dojechać bezpośrednio na Gaj i do ZOO oraz w okolice kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Hali Stulecia.
Więcej informacji
Adriana Kondratowicz
PR EXPERT
+48 502 332 358
akondratowicz@prexpert.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.