Komunikaty PR

Kultowe osiedle we Wrocławiu rozbudowuje się. Ruszył kolejny etap Portu Popowice

2023-11-07  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Unikatowe osiedle na mapie Wrocławia – Port Popowice – rozbudowuje się. Do sprzedaży trafił właśnie nowy etap inwestycji z 143 mieszkaniami.

Najnowszy etap Portu Popowice to budynek znajdujący się w kameralnej, zielonej części osiedla. Okna nowych mieszkań z jednej strony skierowane będą na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką. – To unikatowe połączenie. Mieszkania znajdują się wśród zieleni, a jednocześnie na terenie doskonale skomunikowanego i w pełni wyposażonego infrastrukturalnie osiedla – mówi Joanna Chojecka z ROBYG, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia. – Port Popowice wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, w którym podstawowe potrzeby można zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mieszkańcy mają w pobliżu dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, w tym sklepy, usługi, szkołę, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji – dodaje.

143 mieszkania w nowym etapie

W 10-piętrowym budynku z halą garażową znajdą się 143 mieszkania: 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 27 do 68 mkw. z tarasami, balkonami, loggiami i ogródkami. Wszystkie będą posiadały aneks kuchenny, a większość z nich to poszukiwane na rynku lokale dwustronne i narożne. W hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przy budynku znajdą się dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz strefa do rekreacji dla mieszkańców. Deweloper ma w planach zielone nasadzenia. Zachowa także rosnące w tej okolicy drzewa.

Budowa nowego etapu już się rozpoczęła i zakończy się w połowie 2025 roku.

Kultowe osiedle na terenie historycznego portu

Projekt Portu Popowice to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej oraz Białowieskiej. Inspiracją dla architektów był dawny port przeładunkowy z XIX wieku. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie dzięki komfortowemu kompleksowi mieszkaniowemu. Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu. Koncepcja Portu Popowice zakłada powstanie całkowicie samowystarczalnej inwestycji, która będzie łączyć w sobie różnorodne funkcje
– mieszkaniową, biurową, usługową i rozrywkową. – Sercem tego projektu będzie marina i znajdująca się w jej pobliżu promenada otoczona terenami zielonymi. Naszym celem było stworzenie takiego osiedla, które posiada nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także jest modnym miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia – podkreśla Joanna Chojecka.

Blisko zieleni i z doskonałym dojazdem

Jednym z głównych atutów inwestycji jest jej doskonała lokalizacja. Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen i kąpielisko. Niecałej 8 minut zajmuje dojazd na rowerze do największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku – Magnolia Park, a położenie w pobliżu mostu Milenijnego oraz ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. Wiosną tego roku przy ulicy Popowickiej, przy osiedlu, uruchomiono przystanki dwóch nowych linii tramwajowych. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Portu Popowice mogą dojechać bezpośrednio na Gaj i do ZOO oraz w okolice kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Hali Stulecia.

Więcej informacji

Adriana Kondratowicz

PR EXPERT

+48 502 332 358

akondratowicz@prexpert.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.