Leach & McGuire będzie zarządzać nieruchomościami Heimstaden Bostad w Polsce
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/56b1965044b6e1e3b7d246c1f46a3ee520210930082053/f6bd278a33d74f881aef5cc142e9f55720210930082135/6cf87a
Firma Leach & McGuire, specjalizująca się w doradztwie w zakresie rynku najmu instytucjonalnego, rozpoczęła oficjalną współpracę ze szwedzkim potentatem sektora PRS - Heimstaden Bostad. Na mocy nowo podpisanej umowy Leach & McGuire będzie zarządzać i koordynować wynajem nieruchomości należących do Heimstaden na terenie Polski.
Pierwszy etap funkcjonowania umowy obejmie zarządzanie dwoma budynkami, które Heimstaden kupił w Warszawie wcześniej w 2021 roku od Marvipolu, a konkretnie „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej składającej się ze 136 mieszkań oraz „Moko” (Botanika) przy ul. Bokserskiej z 477 lokalami mieszkalnymi.
Oczywiście cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez zespół Heimstaden do przejęcia najmu i zarządzania nieruchomościami nadchodzących projektów oraz wprowadzenia koncepcji ‘Friendly Homes’ w Polsce – mówi Conall McGuire. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy o polskim rynku do wdrożenia wizji Heimstaden, która jest poparta ogromnym doświadczeniem w sektorze build-to-rent z innych krajów. Nasz zespół już od jakiegoś czasu pracuje ramię w ramię z zespołem Heimstaden nad tymi programami i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem najmu w najbliższej przyszłości – dodaje.
Leach & McGuire ma wieloletnie doświadczenie w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami PRS dla instytucji w Polsce, szczególnie w Warszawie, gdzie uruchomione zostaną pierwsze projekty Heimstaden, i w Krakowie. Leach & McGuire w tym momencie zarządza 3 tysiącami lokali mieszkalnych w 11 różnych miastach w całej Polsce.
Decyzja Heimstaden o wyborze Leach & McGuire na lokalnego partnera w Polsce jest jednocześnie pośrednim zabraniem głosu w toczącej się w ostatnim czasie rynkowej debacie. Dotyczy ona roli właścicieli PRS w Polsce, którzy coraz częściej decydują się zlecać zarządzanie nieruchomościami wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, co z kolei skutkuje postępującym rozwojem usług w tym sektorze na polskim rynku, a także określeniem rynkowego standardu tego segmentu usług w Polsce.
Heimstaden jest jednym z trzech największych prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem w Europie i do tej pory nabył około 4000 powstających mieszkań w 18 różnych projektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.