Leach & McGuire będzie zarządzać nieruchomościami Heimstaden Bostad w Polsce
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/56b1965044b6e1e3b7d246c1f46a3ee520210930082053/f6bd278a33d74f881aef5cc142e9f55720210930082135/6cf87a
Firma Leach & McGuire, specjalizująca się w doradztwie w zakresie rynku najmu instytucjonalnego, rozpoczęła oficjalną współpracę ze szwedzkim potentatem sektora PRS - Heimstaden Bostad. Na mocy nowo podpisanej umowy Leach & McGuire będzie zarządzać i koordynować wynajem nieruchomości należących do Heimstaden na terenie Polski.
Pierwszy etap funkcjonowania umowy obejmie zarządzanie dwoma budynkami, które Heimstaden kupił w Warszawie wcześniej w 2021 roku od Marvipolu, a konkretnie „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej składającej się ze 136 mieszkań oraz „Moko” (Botanika) przy ul. Bokserskiej z 477 lokalami mieszkalnymi.
Oczywiście cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez zespół Heimstaden do przejęcia najmu i zarządzania nieruchomościami nadchodzących projektów oraz wprowadzenia koncepcji ‘Friendly Homes’ w Polsce – mówi Conall McGuire. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy o polskim rynku do wdrożenia wizji Heimstaden, która jest poparta ogromnym doświadczeniem w sektorze build-to-rent z innych krajów. Nasz zespół już od jakiegoś czasu pracuje ramię w ramię z zespołem Heimstaden nad tymi programami i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem najmu w najbliższej przyszłości – dodaje.
Leach & McGuire ma wieloletnie doświadczenie w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami PRS dla instytucji w Polsce, szczególnie w Warszawie, gdzie uruchomione zostaną pierwsze projekty Heimstaden, i w Krakowie. Leach & McGuire w tym momencie zarządza 3 tysiącami lokali mieszkalnych w 11 różnych miastach w całej Polsce.
Decyzja Heimstaden o wyborze Leach & McGuire na lokalnego partnera w Polsce jest jednocześnie pośrednim zabraniem głosu w toczącej się w ostatnim czasie rynkowej debacie. Dotyczy ona roli właścicieli PRS w Polsce, którzy coraz częściej decydują się zlecać zarządzanie nieruchomościami wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, co z kolei skutkuje postępującym rozwojem usług w tym sektorze na polskim rynku, a także określeniem rynkowego standardu tego segmentu usług w Polsce.
Heimstaden jest jednym z trzech największych prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem w Europie i do tej pory nabył około 4000 powstających mieszkań w 18 różnych projektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.