Leach & McGuire będzie zarządzać nieruchomościami Heimstaden Bostad w Polsce
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/56b1965044b6e1e3b7d246c1f46a3ee520210930082053/f6bd278a33d74f881aef5cc142e9f55720210930082135/6cf87a
Firma Leach & McGuire, specjalizująca się w doradztwie w zakresie rynku najmu instytucjonalnego, rozpoczęła oficjalną współpracę ze szwedzkim potentatem sektora PRS - Heimstaden Bostad. Na mocy nowo podpisanej umowy Leach & McGuire będzie zarządzać i koordynować wynajem nieruchomości należących do Heimstaden na terenie Polski.
Pierwszy etap funkcjonowania umowy obejmie zarządzanie dwoma budynkami, które Heimstaden kupił w Warszawie wcześniej w 2021 roku od Marvipolu, a konkretnie „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej składającej się ze 136 mieszkań oraz „Moko” (Botanika) przy ul. Bokserskiej z 477 lokalami mieszkalnymi.
Oczywiście cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez zespół Heimstaden do przejęcia najmu i zarządzania nieruchomościami nadchodzących projektów oraz wprowadzenia koncepcji ‘Friendly Homes’ w Polsce – mówi Conall McGuire. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy o polskim rynku do wdrożenia wizji Heimstaden, która jest poparta ogromnym doświadczeniem w sektorze build-to-rent z innych krajów. Nasz zespół już od jakiegoś czasu pracuje ramię w ramię z zespołem Heimstaden nad tymi programami i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem najmu w najbliższej przyszłości – dodaje.
Leach & McGuire ma wieloletnie doświadczenie w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami PRS dla instytucji w Polsce, szczególnie w Warszawie, gdzie uruchomione zostaną pierwsze projekty Heimstaden, i w Krakowie. Leach & McGuire w tym momencie zarządza 3 tysiącami lokali mieszkalnych w 11 różnych miastach w całej Polsce.
Decyzja Heimstaden o wyborze Leach & McGuire na lokalnego partnera w Polsce jest jednocześnie pośrednim zabraniem głosu w toczącej się w ostatnim czasie rynkowej debacie. Dotyczy ona roli właścicieli PRS w Polsce, którzy coraz częściej decydują się zlecać zarządzanie nieruchomościami wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, co z kolei skutkuje postępującym rozwojem usług w tym sektorze na polskim rynku, a także określeniem rynkowego standardu tego segmentu usług w Polsce.
Heimstaden jest jednym z trzech największych prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem w Europie i do tej pory nabył około 4000 powstających mieszkań w 18 różnych projektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.