Lisia Apartamenty – ruszyła sprzedaż nowej inwestycji na mapie Zielonej Góry
Deweloper EBF Development wprowadził na rynek nowy projekt. Lisia Apartamenty to nowoczesne osiedle, w ramach którego powstanie trzyklatkowy budynek. Ulica Lisia zyska łącznie 233 mieszkania, komórki lokatorskie oraz podziemną halę garażową z otwartymi i zamkniętymi miejscami postojowymi. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2022 roku.
Najnowsza propozycja EBF Development, Lisia Apartamenty, zakłada budowę siedmiokondygnacyjnego budynku, w którym łącznie zaaranżowano 233 mieszkania. Każda z trzech klatek schodowych zostanie wyposażona w cichobieżną windę. Dostępne są kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe z aneksem kuchennym. Wolne powierzchnie wahają się od 44 do 76 mkw. Układ mieszkań pozwala na aranżację lokali według własnego uznania i potrzeb. Ceny rozpoczynają się od 4 900 zł/mkw w przypadku części kawalerek, natomiast 5 400 zł/mkw to koszt pozostałych metraży. Co istotne, istnieje możliwość zakupu komórki lokatorskiej. Developer zadbał również o przestrzeń dla czterokołowych pojazdów. Na terenie inwestycji powstaną podziemne hale garażowe z otwartymi i zamkniętymi miejscami postojowymi. – Zadbaliśmy również o estetykę budynku. Architektura i kolorystyka, wzorem innych prowadzonych przez nas projektów, doskonale współgra z otoczeniem i nawiązuje do lokalizacji – mówi Izabela Woźnica-Letka, kierownik działu sprzedaży nieruchomości EBF Development. Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycja zostanie przekazana w ręce mieszkańców w listopadzie 2022 roku.
Wraz ze startem sprzedaży ruszyła budowa Lisiej Apartamenty. Przygotowano już teren pod inwestycję i częściowo wylano fundamenty. Każda klatka schodowa znajduje się na innym stopniu zaawansowania. – W klatce schodowej oznaczonej numerem 12 wykonano wykop pod fundamenty, w kolejnej, oznaczonej numerem 14 – zostały wylane fundamenty, zaś w trzeciej o numerze 16 wylewane są obecnie podciągi piwnicy – zaznacza Izabela Woźnica-Letka.
Inwestycja Lisia Apartamenty powstaje przy ulicy Lisiej. Położona jest w dogodnej lokalizacji. Niedaleko stąd do centrum. W pobliżu znajduje się szkoła, duży market budowlany oraz liczne punkty usługowo-handlowe. Takie usytuowanie projektu stanowi ciekawą propozycję zarówno dla osób poszukujących własnych czterech kątów, jak i traktujących zakup nowego lokum, jako inwestycję.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.