Lisia Apartamenty – ruszyła sprzedaż nowej inwestycji na mapie Zielonej Góry
Deweloper EBF Development wprowadził na rynek nowy projekt. Lisia Apartamenty to nowoczesne osiedle, w ramach którego powstanie trzyklatkowy budynek. Ulica Lisia zyska łącznie 233 mieszkania, komórki lokatorskie oraz podziemną halę garażową z otwartymi i zamkniętymi miejscami postojowymi. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2022 roku.
Najnowsza propozycja EBF Development, Lisia Apartamenty, zakłada budowę siedmiokondygnacyjnego budynku, w którym łącznie zaaranżowano 233 mieszkania. Każda z trzech klatek schodowych zostanie wyposażona w cichobieżną windę. Dostępne są kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe z aneksem kuchennym. Wolne powierzchnie wahają się od 44 do 76 mkw. Układ mieszkań pozwala na aranżację lokali według własnego uznania i potrzeb. Ceny rozpoczynają się od 4 900 zł/mkw w przypadku części kawalerek, natomiast 5 400 zł/mkw to koszt pozostałych metraży. Co istotne, istnieje możliwość zakupu komórki lokatorskiej. Developer zadbał również o przestrzeń dla czterokołowych pojazdów. Na terenie inwestycji powstaną podziemne hale garażowe z otwartymi i zamkniętymi miejscami postojowymi. – Zadbaliśmy również o estetykę budynku. Architektura i kolorystyka, wzorem innych prowadzonych przez nas projektów, doskonale współgra z otoczeniem i nawiązuje do lokalizacji – mówi Izabela Woźnica-Letka, kierownik działu sprzedaży nieruchomości EBF Development. Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycja zostanie przekazana w ręce mieszkańców w listopadzie 2022 roku.
Wraz ze startem sprzedaży ruszyła budowa Lisiej Apartamenty. Przygotowano już teren pod inwestycję i częściowo wylano fundamenty. Każda klatka schodowa znajduje się na innym stopniu zaawansowania. – W klatce schodowej oznaczonej numerem 12 wykonano wykop pod fundamenty, w kolejnej, oznaczonej numerem 14 – zostały wylane fundamenty, zaś w trzeciej o numerze 16 wylewane są obecnie podciągi piwnicy – zaznacza Izabela Woźnica-Letka.
Inwestycja Lisia Apartamenty powstaje przy ulicy Lisiej. Położona jest w dogodnej lokalizacji. Niedaleko stąd do centrum. W pobliżu znajduje się szkoła, duży market budowlany oraz liczne punkty usługowo-handlowe. Takie usytuowanie projektu stanowi ciekawą propozycję zarówno dla osób poszukujących własnych czterech kątów, jak i traktujących zakup nowego lokum, jako inwestycję.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.