Komunikaty PR

LIXA E z pełną konstrukcją!

2023-04-05  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.25 MB )

Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacji. Na budynku LIXA E zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Z kolei w budynku LIXA D trwają intensywne prace związane z wznoszeniem ostatnich kondygnacji. Biurowce LIXA D i E, realizowane w ramach flagowej inwestycji Yareal Polska, zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku.

LIXA to największy projekt biurowy w historii Yareal. Ostatni etap tej inwestycji – biurowce D i E – powstają po zachodniej stronie ogólnodostępnego wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Generalnym wykonawcą jest firma FineTech Construction Sp. z o.o. Na budynku LIXA E pojawiły się już pierwsze elementy elewacji będącej kontynuacją przyjętych założeń architektonicznych z poprzednich etapów. Z kolei w budynku LIXA D, usytuowanym bezpośrednio przy pasażu miejskim LIXA City Gardens, trwają prace związane z wnoszeniem 5. i 6. kondygnacji. LIXA E dostarczy na warszawski rynek blisko 18 000 mkw., a LIXA D ponad 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dziś świętować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w realizacji LIXA. Wybierając FineTech Construction Sp. z o.o, na generalnego wykonawcę ostatniego etapu naszej inwestycji, postawiliśmy na sprawdzonego partnera, dzięki współpracy z którym perfekcyjnie realizujemy niezwykle wymagający harmonogram budowy budynków D i E. Szybkie tempo prac budowlanych oraz doskonały punkt odniesienia, jaki stanowią dotychczasowe budynki naszego kampusu, przekładają się na duże zainteresowanie powierzchniami w powstających biurowcach. LIXA to nie tylko nowoczesne środowisko pracy. To przede wszystkim projekt, w którym dbamy o dobrostan jego użytkowników, poprzez liczne rozwiązania, wyznaczające nowe standardy na rynku biurowym.” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

„Staropolskim zwyczajem, a mianowicie symbolicznym zawieszeniem wiechy ukończyliśmy tak ważny dla całego projektu etap konstrukcyjny w budynku LIXA E. Od momentu rozpoczęcia prac w II kw. 2022 r. jest to wzorcowo prowadzona inwestycja. Projekt realizowany jest niezwykle sprawnie, a postępy w budowie są widoczne z tygodnia na tydzień. Cieszymy się, że niebawem kolejny etap LIXA będzie gotowy na przyjęcie najemców.” – skomentował Włodzimierz Bogiel, Prezes Finetech Construction.

LIXA doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, zgodną ze standardami ESG. Podobnie jak w poprzednich etapach realizacji tego kampusu biurowego, przy budowie budynków D i E stosowane są przyjazne środowisku rozwiązania energooszczędne. Budowa zasilana jest energią elektryczną pochodząca z odnawialnych źródeł tj. lądowych farm wiatrowych. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystywany jest także m.in. niskoemisyjny beton, który pozwoli zredukować emisję CO2 o 3031 ton, co jest równoważne z emisją generowaną przez 250 lotów samolotem na trasie Warszawa – Nowy Jork. Ponadto, podczas budowy całego kompleksu LIXA stosowane jest niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, które w perspektywie procesu inwestycyjnego pozwoli zredukować emisję CO2 o kolejne 2358 ton.

Dodatkowo, zaprojektowane w biurowcach LIXA D i E uchylne okna pozwolą na ograniczone wykorzystywanie klimatyzacji, a wewnątrz budynków zostaną zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w obu ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna. W podziemnej części ostatniego etapu LIXA, powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstające biurowce LIXA D i E są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA zakłada także uwzględnienie w ratingu WELL Health-Safety potwierdzającego, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.