Logistyka kontraktowa DACHSER Polska na Górnym Śląsku
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Dachser Polska stawia na rozwój logistyki kontraktowej. Firma od dwóch dekad wspiera krajowych eksporterów, specjalizując się w transporcie drobnicowym, a od piętnastu lat łączy możliwości globalnej sieci transportowej z wydajnym magazynowaniem, usługami dodanymi dopasowanymi do klienta oraz doradztwem projektowym. Obecnie Dachser Polska dysponuje w kraju ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 32 tys. miejsc paletowych w obiektach obsługujących logistykę kontraktową. Jeden z nich znajduje się w Sosnowcu, gdzie pod jednym dachem łączy się szereg spersonalizowanych usług. Górnośląski magazyn multi-customer firmy Dachser prezentuje potencjał 20 tys. miejsc paletowych oraz – co najważniejsze – zapewnia codzienne bezpośrednie połączenia do wszystkich krajów Europy Zachodniej i Południowej.
Przemysł, DIY, e-commerce, automotive oraz produkty o wysokiej wartości to branże, którym Dachser Polska dedykuje kompleksowe usługi logistyki kontraktowej. Dzięki inteligentnemu sprofilowaniu globalnej oferty firmy pod kątem różnych modeli i jednostek biznesowych, polscy eksporterzy optymalizują koszty oraz skracają procesy, dopasowując je do swoich potrzeb. Ponadto korzystają z blisko 40 paneuropejskich połączeń drogowych, zapewniających powtarzalne, niskie czasy tranzytu, które dzięki rosnącej sieci obiektów cały czas się skracają. W samym regionie EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód) firma dysponuje ponad 150 lokalizacjami magazynowymi, z czego ponad 50 znajduje się na terenie Niemiec – głównego odbiorcy towarów dostarczanych przez klientów Dachser Polska.
Skrzyżowanie dwóch autostrad – ze Śląska tylko krok do najważniejszych rynków
Jedną z lokalizacji, która pełni rolę pomostu do europejskich i światowych rynków, jest oddział Dachser Polska w Sosnowcu. Znajduje się on 12 km od centrum miasta, a firma oferuje w nim 5000 miejsc paletowych - z możliwością rozbudowy o kolejne 15 tys. - oraz elastyczność usług. Atutem oddziału jest położenie w sąsiedztwie głównych korytarzy komunikacyjnych wschód-zachód (A4) oraz północ-południe (S1/A1). Paletę możliwości operacyjnych dodatkowo poszerza bliskość dwóch lotnisk (Katowice-Pyrzowice i Kraków-Balice), oraz Euroterminalu w Sławkowie, kończącego europejską część szerokotorowego szlaku kolejowego biegnącego z Azji. Własna Agencja Celna, z zapleczem w postaci Magazynu Czasowego Składowania Celnego umożliwia sprawną obsługę celną - także przesyłek lotniczych i morskich - czyniąc realizację eksportowych transportów drobnicowych jeszcze bardziej efektywną. Z górnośląskiego magazynu Dachser Polska codziennie wyruszają transporty do Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy Austrii.
„Naszą kluczową przewagą jest DACHSER Interlocking, czyli synergia kompleksowo organizowanych: transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz usług logistyki kontraktowej. Synchronizacja systemów transportowych z naszym unikalnym systemem zarządzania magazynem Mikado jest stale udoskonalana, z pożytkiem również dla polskich klientów. Z tej symbiozy od lat korzysta odział w Sosnowcu, dedykowany logistyce kontraktowej, w którym dzięki doświadczeniu płynącemu z setek zleceń jesteśmy w stanie skutecznie zoptymalizować wiele procesów. W ostatnim czasie wdrożyliśmy usługę Targo on-site, która jest przygotowana z myślą o obsłudze rynku e-commerce i dostawach do osób prywatnych” – mówi Łukasz Skroński, Contract Logistics Consultant w DACHSER.
Wszystko pod jednym dachem
Cztery filary logistyki kontraktowej Dachser to transport, magazynowanie, usługi dodane i doradztwo.
Standardowe magazynowanie może być uzupełnione przez szereg usług dodatkowych – jak kompletacja, etykietowanie, wstępny montaż czy budowanie setów. Ponadto klienci wynajmują tylko niezbędną liczbę miejsc paletowych, co pozwala zoptymalizować koszty oraz wykorzystać przestrzeń obiektu. System ten umożliwia sprawną obsługę kilku partnerów w ramach jednego budynku.
Odpowiedni dobór działań dla klienta wynika z dokładnego poznania jego działania jeszcze na etapie przetargu. Indywidualne podejście umożliwia implementację rozwiązań dopasowanych do potrzeb dużych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, eksportujących swoje towary.
Obecnie Dachser Polska dysponuje w kraju ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 32 tys. miejsc paletowych w obiektach obsługujących logistykę kontraktową, które znajdują się w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu i Rzeszowie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.