Logistyka miejska i Small Business Units w ramach City Logistics Warsaw V
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją w stolicy. W warszawskim Rembertowie ruszyła budowa City Logistics Warsaw V, o łącznej powierzchni ponad 11 000 m kw. Budynek dedykowany logistyce wewnątrzmiejskiej powstaje zgodnie z ideą Small Business Units, oferując moduły od 1 080 m kw. Realizacja zostanie ukończona w II kw. 2021 roku.
Po raz kolejny w stolicy. Magazynowy rynek warszawski rozwija się błyskawicznie, osiągając najlepsze wyniki w kraju pod kątem zarówno dostarczanej, jak i wynajmowanej powierzchni. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się obiekty miejskie. Budowę kolejnego z nich – City Warsaw V – rozpoczęło Panattoni. W Rembertowie, 10 km. od centrum miasta firma dostarczy budynek o łącznej powierzchni 11 047 m kw.zrealizowany zgodnie z ideą Small Business Units (SBU). Zostanie podzielony na moduły dedykowane mniejszym przedsiębiorstwom, które będą mogły wynająć od 1080 m kw. Dzięki swojej lokalizacji w granicach Warszawy, City Warsaw V będzie doskonałą bazą do szybkiego transportu w mieście. Obiekt sprawdzi się doskonale zarówno w obsłudze klientów z branży e-commerce, konfekcyjnej, fresh Logistics, czy logistyki ostatniej mili, a powierzchnia będzie mogła być wykorzystana do stworzenia atrakcyjnych showroomów. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na II kw. 2021 roku, przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Na jej terenie znajdą się m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, czy budki dla pszczół.
Realizację City Warsaw V komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: „Jednym z kluczowych aspektów konkurencyjności firm jest ich bliskość klienta i szybkość usługi. Świadomość przedsiębiorstw powoduje znaczny wzrost popularności magazynów w obrębie miast, które są doskonałym usprawnieniem e-commerce’u naszych najemców. City Warsaw V to odpowiedź na potrzeby rynku, który coraz mocniej będzie potrzebował miejskiej logistyki. To także kontynuacja naszej aktywności w regionie, w którym wynajęliśmy tylko w I poł. 2020 r. ponad 180 000 m kw. powierzchni. Zainteresowanie firm naszymi obiektami cały czas rośnie, a my zamierzamy ten popyt zaspokoić.
Warszawa idealnym miejscem do rozwoju. Region warszawski to zdecydowanie najatrakcyjniejsze miejsce w kraju do rozwoju biznesu. W stolicy działa ponad 420 000 firm, z czego blisko 10 000 zatrudnia ponad 249 osób. Liczba prawie ćwierć miliona studentów, plasuje Warszawę w ścisłej czołówce europejskiej, a przedsiębiorstwom ułatwia dostęp do przyszłych specjalistów. Wszystko to składa się na największe w skali kraju PKB per capita, które w 2018 roku wyniosło 47,9 tys. euro na osobę, czyli dwukrotnie więcej niż obszary innych największych miast w Polsce. Bogactwo regionu, powstawanie kolejnych firm oraz rozwój e-commerce’u rodzą popyt na magazyny, których łączna powierzchnia w Warszawie i okolicach wyniosła 4,64 mln m kw. pod koniec I półrocza 2020, najwięcej w kraju.
City Logistics Warsaw V doskonale wpisuje się w krajobraz błyskawicznie rozwijającej się metropolii. Obiekt znajduje się w granicach miasta, zaledwie 10 km od centrum, co pozwala na sprawny transport firmom działającym w stolicy. Ponadto taka lokalizacja zapewnia dostęp do rozwiniętej komunikacji miejskiej, która pozwala na dotarcie do śródmieścia w mniej niż 40 minut.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.