Komunikaty PR

Marvipol Development zbuduje wizytówkę Nowych Żernik we Wrocławiu

2021-10-01  |  11:05

Marvipol Development wygrał przetarg na zakup działki we Wrocławiu przy ulicy Kosmonautów na osiedlu Nowe Żerniki, znanym także jako WuWA2. Spółka planuje wybudować na niej spektakularny budynek obejmujących 250 mieszkań, który będzie wizytówką tego wyjątkowego konceptu urbanistycznego.

Marvipol Development S.A. to jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów w Polsce. W ciągu ostatnich 25 zrealizował na rynku warszawskim w sumie 34 inwestycje i przekazał klientom 7 550 mieszkań i apartamentów. W ubiegłym roku firma rozpoczęła ekspansję na nowe rynki, kupując we Wrocławiu działkę pod zabudowę mieszkaniową o powierzchni blisko 6,5 tys. m kw. Teraz do swojego banku ziemi dołoży kolejną nieruchomość – deweloper wygrał  właśnie przetarg na zakup gruntu o powierzchni około 5,4 tys. m kw. na osiedlu Nowe Żerniki, znanym również jako WuWA2. W planowanym na tej działce budynku mieszkalnym znajdzie się w sumie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach oraz powierzchnie komercyjno-usługowe.

WuWA 2 to modelowe osiedle Nowe Żerniki, które miasto Wrocław realizuje od 2013 roku we współpracy z architektami i deweloperami mieszkaniowymi przy ulicy Kosmonautów, w okolicy Stadionu Miejskiego. Projekt inspirowany jest inicjatywą WuWA (Wohnung und Werkraumaustellung) z 1929 roku, która jako ekspozycja składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych i najbardziej udanych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. W roku 2020 osiedle otrzymało Znak Dziedzictwa Europejskiego, który przyznawany jest m.in. zamierzeniom architektonicznym istotnym dla tożsamości europejskiej. Jego ideowy następca, osiedle WuWA 2 ma spełniać wszystkie wymogi i potrzeby współczesnego mieszkańca miasta, jak i również sprzyjać tworzeniu się więzi społecznych. Cała przestrzeń osiedla, w skład której wchodzą również obiekty handlowe, usługowe, szkoła, dom kultury, kościół, dom seniora ma odpowiadać najwyższym standardom budownictwa ekologicznego. Główne osie osiedla zaprojektowane zostały jako zielone aleje, w które wkomponowane zostaną kameralne punkty handlowe i usługowe. Na terenie przecinającego osiedle z północy na południe skweru powstaną obiekty rekreacyjne – boiska, korty i place zabaw. Pobliska ulica Kosmonautów ułatwia dojazd do wszystkich części miasta samochodem lub dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

Działka, którą Marvipol Development zamierza zakupić od Miasta Wrocławia za 31,1 mln zł ma wyjątkową lokalizację – tuż przy wjeździe na osiedle z ulicy Kosmonautów. Z tego też względu budynek, który zostanie na niej zrealizowany będzie wizytówką osiedla. W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto - powiedział Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.

W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.    

Inwestycja na Nowych Żernikach to nie koniec ekspansji dewelopera w stolicy Dolnego Śląska. Od 25 lat współtworzymy tkankę miejską, spełniając marzenia naszych klientów o własnym mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzamy nasz bank ziemi. Rok 2020 był dla Marvipol udany biznesowo. Dzięki dobrym wynikom finansowym  możemy umacniać naszą pozycję również na nowych rynkach w Polsce. Poszukujemy aktywnie kolejnych gruntów na terenie Wrocławia. Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju, to miasto z ogromnym potencjałem i bogatą historią - dodał Grzegorz Kawecki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.