Komunikaty PR

Marvipol Development zbuduje wizytówkę Nowych Żernik we Wrocławiu

2021-10-01  |  11:05
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Marvipol Development wygrał przetarg na zakup działki we Wrocławiu przy ulicy Kosmonautów na osiedlu Nowe Żerniki, znanym także jako WuWA2. Spółka planuje wybudować na niej spektakularny budynek obejmujących 250 mieszkań, który będzie wizytówką tego wyjątkowego konceptu urbanistycznego.

Marvipol Development S.A. to jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów w Polsce. W ciągu ostatnich 25 zrealizował na rynku warszawskim w sumie 34 inwestycje i przekazał klientom 7 550 mieszkań i apartamentów. W ubiegłym roku firma rozpoczęła ekspansję na nowe rynki, kupując we Wrocławiu działkę pod zabudowę mieszkaniową o powierzchni blisko 6,5 tys. m kw. Teraz do swojego banku ziemi dołoży kolejną nieruchomość – deweloper wygrał  właśnie przetarg na zakup gruntu o powierzchni około 5,4 tys. m kw. na osiedlu Nowe Żerniki, znanym również jako WuWA2. W planowanym na tej działce budynku mieszkalnym znajdzie się w sumie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach oraz powierzchnie komercyjno-usługowe.

WuWA 2 to modelowe osiedle Nowe Żerniki, które miasto Wrocław realizuje od 2013 roku we współpracy z architektami i deweloperami mieszkaniowymi przy ulicy Kosmonautów, w okolicy Stadionu Miejskiego. Projekt inspirowany jest inicjatywą WuWA (Wohnung und Werkraumaustellung) z 1929 roku, która jako ekspozycja składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych i najbardziej udanych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. W roku 2020 osiedle otrzymało Znak Dziedzictwa Europejskiego, który przyznawany jest m.in. zamierzeniom architektonicznym istotnym dla tożsamości europejskiej. Jego ideowy następca, osiedle WuWA 2 ma spełniać wszystkie wymogi i potrzeby współczesnego mieszkańca miasta, jak i również sprzyjać tworzeniu się więzi społecznych. Cała przestrzeń osiedla, w skład której wchodzą również obiekty handlowe, usługowe, szkoła, dom kultury, kościół, dom seniora ma odpowiadać najwyższym standardom budownictwa ekologicznego. Główne osie osiedla zaprojektowane zostały jako zielone aleje, w które wkomponowane zostaną kameralne punkty handlowe i usługowe. Na terenie przecinającego osiedle z północy na południe skweru powstaną obiekty rekreacyjne – boiska, korty i place zabaw. Pobliska ulica Kosmonautów ułatwia dojazd do wszystkich części miasta samochodem lub dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

Działka, którą Marvipol Development zamierza zakupić od Miasta Wrocławia za 31,1 mln zł ma wyjątkową lokalizację – tuż przy wjeździe na osiedle z ulicy Kosmonautów. Z tego też względu budynek, który zostanie na niej zrealizowany będzie wizytówką osiedla. W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto - powiedział Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.

W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.    

Inwestycja na Nowych Żernikach to nie koniec ekspansji dewelopera w stolicy Dolnego Śląska. Od 25 lat współtworzymy tkankę miejską, spełniając marzenia naszych klientów o własnym mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzamy nasz bank ziemi. Rok 2020 był dla Marvipol udany biznesowo. Dzięki dobrym wynikom finansowym  możemy umacniać naszą pozycję również na nowych rynkach w Polsce. Poszukujemy aktywnie kolejnych gruntów na terenie Wrocławia. Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju, to miasto z ogromnym potencjałem i bogatą historią - dodał Grzegorz Kawecki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.