Mennica Legacy Tower z najemcami na pokładzie!
Zakończyła się pierwsza faza przekazywania powierzchni biurowych najemcom Mennica Legacy Tower. W wieżowcu, który został oddany do użytkowania na początku listopada br., prowadzone są również ostatnie prace aranżacyjne, trwają odbiory części wspólnych od generalnego wykonawcy, a już niebawem na skwerze przed budynkami kompleksu pojawi się rzeźba. Równocześnie, GGH prowadzi rozmowy zmierzające do sprzedaży Mennica Legacy Tower.
Po niespełna miesiącu od uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie, dobiegła końca pierwsza faza przeprowadzki mBanku do Mennica Legacy Tower. W styczniu 2021 r. w wieżowcu zostanie otwarty klub fitness Zdrofit, a w marcu swoją działalność zainauguruje również koncept restauracyjny Meet & Eat. Wówczas zakończy się też cały proces przeprowadzek najemców do Mennica Legacy Tower. W najbliższych tygodniach w ogólnodostępnym pasażu miejskim, który powstał przed i pomiędzy budynkami kompleksu, zostanie także zainstalowana rzeźba. W ramach realizacji całej inwestycji, w sąsiedztwie wieżowca przygotowano również zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).
– Mennica Legacy Tower jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wyróżnia go najwyższa jakość, zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz świetna lokalizacja na mapie Warszawy. Zrealizowana przez nas inwestycja posiada również wspaniałe i zabezpieczone wieloletnimi umowami portfolio najemców. W najbliższych miesiącach będziemy zgodnie z harmonogramem kontynuowali proces prac aranżacyjnych w kompleksie i koordynowali kolejne przeprowadzki, aż do zakończenia tego procesu w marcu 2021 r. – wtedy też realizacja całego kompleksu Mennica Legacy Tower będzie w pełni zakończona.
W listopadzie br. zakończyliśmy negocjacje z Mennicą Polską odnośnie sprzedaży 50% udziałów w projekcie. Stało się tak między innymi ze względu na brak odpowiedniego zabezpieczenia płatności w ramach proponowanego zakupu ratalnego. Bez satysfakcjonującego zabezpieczenia zapłaty kolejnych rat ceny za budynek, mając na uwadze interesy udziałowców i obligatariuszy, nie mogliśmy zrealizować proponowanej transakcji. Spodziewamy się, że po zakończeniu całego procesu realizacji i zasiedlania budynku w marcu 2021 r., będziemy mogli procedować sprzedaż inwestycji w poprawiających się warunkach rynkowych i bez konieczności płatności w ratach. Wtedy też spłacimy wszystkie nasze zobowiązania wobec obligatariuszy – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu GGH.
Kompleks Mennica Legacy Tower
Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni 65 963 m kw. tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni, który został oddany do użytkowania w listopadzie 2019 roku. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest światowy lider powierzchni coworkingowej firma WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
W przestrzeniach handlowo-usługowych budynku znajdzie się także flagowy oddział mBanku, minimarket Carrefour oraz piekarnia Gorąco Polecam.
Kompleks Mennica Legacy Tower łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą dedykowanej aplikacji instalowanej na smartfonach najemców.
Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstała zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Za jej realizację odpowiada Warbud S.A.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.