Komunikaty PR

Mieszkania premium idą w górę

2021-09-13  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Czerwińska
Communication Unlimited

ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl

Wybór apartamentów położonych w najlepszych, prestiżowych lokalizacjach w centrum Warszawy nie jest duży, a to ze względu na ograniczoną podaż i mały bank ziemi. Dlatego budynki z mieszkaniami premium będą rosły w górę, podobnie, jak popyt i ceny.

W ub. roku nie brakowało opinii wieszczących zastój w nieruchomościach mieszkaniowych i spadki cen, co miało być związane z pandemię koronawirusa i załamaniem gospodarki. Jak się jednak okazało, mieszkania sprzedają się bardzo dobrze, a ich ceny wciąż idą w górę. Dotyczy to w dużej mierze nieruchomości premium.

Dane o liczbach transakcji oparte o systematyczny monitoring rynku prowadzony przez JLL potwierdzają wzrost zainteresowania nieruchomościami w segmencie apartamentowym. Średnia kwartalna sprzedaż apartamentów w Warszawie w pierwszym półroczu 2021 roku była o około 20% wyższa niż średnia kwartalna sprzedaż w latach od 2018 do 2020, pomimo stale zmniejszającej się oferty. W latach 2018 – 2020 przeciętnie w kwartale sprzedawało się ok. 20% bieżącej oferty z segmentu apartamentów, natomiast w pierwszym półroczu 2021 roku było to już około 35-40%.

W kwietniu deweloper Asbud rozpoczął budowę Towarowa Towers, czyli dwóch 95 - metrowych wież mieszkalnych położonych przy ul. Prostej w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.  Zaplanował w nich prawie 600 apartamentów o zróżnicowanych metrażach w przedziale od 25 do 140 mkw. oraz czterokondygnacyjny garaż podziemny. O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu mieszkania premium, świadczy, chociażby fakt, że krótko po rozpoczęciu budowy, w pierwszej wieży było sprzedanych już około 40% mieszkań.

Wybór apartamentów położonych w najlepszych, prestiżowych lokalizacjach w centrum dużych miast nie jest duży, a to ze względu na ograniczoną podaż i mały bank ziemi. Dlatego zapewne działki w najlepszych lokalizacjach będą zabudowywane bardziej w kierunku pionowym niż poziomym. Wystarczy spojrzeć na globalne miasta, gdzie trend ten jest już bardzo rozwinięty. Mieszkanie w wysokościowcach zapewnia nie tylko panoramiczne widoki na miasto, ale również nowoczesne rozwiązania, służące komfortowi mieszkańców. 

- Większość apartamentów w Towarowa Towers będzie mieć balkon lub loggie, co nie jest powszechne w porównywalnych wieżowcach premium. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowano wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku oraz wiele udogodnień: kluby fitness, sale lounge i sala do spotkań biznesowych. Cała powierzchnia tych udogodnień w Towarowa Towers zajmie ponad 400 mkw., a taras około 900 mkw. W wieżach znajdzie się również reprezentacyjne lobby z efektownym motywem graficznym – mówi Raied Tanous, CEO Asbud.

Klienci nieruchomości premium doceniają mieszkania z wykończeniem pod klucz. Dla przykładu - Towarowa Towers proponuje trzy standardy wykończenia do wyboru. Kupno mieszkania wraz z wykończeniem może być opłacalne nie tylko ze względu na kilkuletnią gwarancję od dewelopera i terminowość wykonania. Ceny materiałów wykończeniowych szybko rosną, a zakup mieszkania z wykończeniem pozwoli zagwarantować sobie jego cenę na kilka lat do przodu.  

Mieszkania luksusowe odznaczają się dużo odpornością na zawirowania gospodarcze, a ich wartość rośnie. Zgodnie z informacjami od JLL - dane o średnich cenach lokali oferowanych w Warszawie od 2014 roku pokazują, że cena apartamentów luksusowych wzrosła o 68%, zaś cena całej oferty - o 52%. Z analizy transakcji apartamentów luksusowych na rynku wtórnym wynika średni roczny wzrost ceny apartamentów na  poziomie ok. 6,2%. W przypadku niektórych transakcji wzrost ten osiągał nawet 10% rocznie. Powyższe dane pokazują zarówno wzrost zainteresowania segmentem apartamentowym, ale także stabilny wzrost wartości nieruchomości premium w długim okresie. Dlatego też nie dziwi rosnące zainteresowanie inwestowaniem w lokale premium. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication Unlimited
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.