Mieszkania w Enklawie Winogrady – gotowe do zamieszkania!
Budowa inwestycji Enklawy Winogrady w Poznaniu została zakończona, dzięki temu większość nabywców w styczniu odebrało klucze do swoich mieszkań. Aktualnie trwają już ostatnie odbiory. W jednym z budynków deweloper przygotował nowe biuro sprzedaży, w którym klienci będą mogli nabyć gotowe do odbioru - lokale mieszkalne.
Budowa inwestycji Enklawy Winogrady została zakończona, podobnie jak otoczenie całego osiedla, zgodnie z założonym harmonogramem. – Dotrzymanie terminów i wszelkich zobowiązań wobec nabywców jest dla nas priorytetem. Cieszymy się, że wszystko przebiegło i przebiega zgodnie z planem. Aktualnie przygotowujemy się do aktów przeniesienia własności na klientów. Spotkania w kancelarii odbędą się na przełomie lutego i marca – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. W ramach tego projektu powstały 3 budynki wielorodzinne - A, B oraz C. Pierwszy, trójkondygnacyjny, składa się z 18 mieszkań, zaś dwa ostatnie zawierają po 51 mieszkań usytuowanych na pięciu kondygnacjach. Dla przyszłych mieszkańców wybudowane zostały również 4 podziemne hale garażowe ze 134 miejscami postojowymi łącznie. Natomiast na parkingu naziemnym możliwych do zaparkowania będzie 58 samochodów.
- Jako deweloper zadbaliśmy, aby wszelkie prace budowlane zakończyły się zgodnie z harmonogramem. To świetna wiadomość dla każdego, kto chce rozpocząć nowy rok od zmian. Natomiast klientom, którzy już nabyli swoje mieszkania, sukcesywnie od początku stycznia przekazywaliśmy klucze. Teraz z pewnością przyjdzie czas na wykończenie wnętrz lokali. Dziękujemy za zaufanie i życzymy wszystkim naszym mieszkańcom powodzenia - powiedział inwestor osiedla, Krystian Cebulski. Trwają dosłownie ostatnie odbiory, które w najbliższych dniach również zostaną zakończone.
Enklawa Winogrady to nie tylko budynki mieszkalne, ale także zielony dziedziniec z ławkami, aż 3 rowerownie, a od wiosny gotowy będzie także plac zabaw dla dzieci. Inwestycja położona jest na poznańskich Winogradach u zbiegu ulic: Czarnej Roli i Pasterskiej. To miejsce gwarantuje dostęp do pełnego zaplecza handlowo-usługowego, placówek edukacyjnych oraz parków: Gagarina i Szelągowskiego, a także Cytadeli. W kilkanaście minut można dotrzeć też nad Jezioro Rusałka lub Sołacz.
Oprócz mieszkań, które w większości zostały oddane do rąk klientów, inwestycja oferuje jeszcze ostatnie do nabycia, gotowe do odbioru, lokale mieszkalne, położone na różnych kondygnacjach budynków B i C. W ich skład wchodzą mieszkania 2- oraz 3-pokojowe. We wnętrzu pomieszczeń znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i przedpokój. Zależnie od metrażu, który mieści się między 56 a 77 m. kw. w środku są 1 lub 2 pokoje – Wciąż oferujemy klasyczne rozwiązania, funkcjonalne układy, które pozwalają na swobodną aranżację wnętrz, tworząc wiele ciekawych możliwości - dodał Krystian Cebulski.
W jednym z budynków deweloper przygotował biuro sprzedaży, w którym klienci będą mogli poznać ofertę, zarezerwować oraz nabyć wolne jeszcze mieszkania. - Nowe biuro pozwoli nam na przyjemniejszy kontakt z klientami, którzy oczekują rzetelnej obsługi w profesjonalnych warunkach. Spotkania są możliwe, po uprzednim umówieniu się. Rzecz jasna dotrzymujemy wszelkich zasad higieny, ze względu na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia. - podsumował Krystian Cebulski.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.