Mimo pandemii otworzyli w minionym roku 5 hoteli. Architekci nie zwalniają tempa
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pandemia zaskoczyła nas wszystkich i spowodowała duże zmiany na rynku. Z pewnością miniony rok był jednym z najtrudniejszych w historii branży hotelarskiej. Mimo to, wciąż powstają nowe obiekty, które być może niebawem powitają pierwszych gości….
Pomimo pandemii, pracownia Tremend w ubiegłym roku otworzyła aż 5 hoteli. Działania kontynuowano zwykle w formie online, jednak nie stanęło to na przeszkodzie, aby sfinalizować realizacja rozpoczęte przed pojawieniem się koronawirusa. Oto obiekty, które otwarto w 2020 roku.
Crowne Plaza Warsaw the HUB oraz Holiday Inn Express®
Wielkomiejski, odzwierciedlający tętniącą życiem stolicę, ale niepozbawiony nawiązań do natury - hotel Crowne Plaza to nowe miejsce na mapie Warszawy, otwarte w listopadzie ubiegłego roku. Hotele są częścią nowoczesnego centrum biznesowego. Crowne Plaza oferuje ponad 200 pokoi i apartamentów z najwyższej jakości designem, dostosowanych do oczekiwań gości z całego świata. Architekci odpowiadali za projekt architektoniczny i branżowy hoteli oraz za dekorację wnętrz. W projekt zaangażowali się: Magdalena Federowicz-Boule, Łukasz Zalewski, Maksym Szymon Tkacz, , Olga Stępień-Szczepankiewicz, Aleksandra Falba, Daria Cichoń, , Ewa Dolot, Piotr Kanclerowicz, Ula Rymanowicz, Joanna Kuzio, Radosław Klimek, Klaudyna Czechowska, Renata Kuczera, Michał Puchalski, Anna Stachi, Jolanta Grzybowska, Aleksander Dymkowski, Paulina Szarzec.
Gdańsk Novotel Marina
Realizacja w Trójmieście, w której pracownia odpowiadała za odnowienie stref wspólnych. Zostały one utrzymane w eklektycznym stylu. Kolorystyka nawiązuje do morza i nadbałtyckich plaż - stonowane błękity, rattanowe dodatki i stoliki z pni pozwalają poczuć wakacyjny klimat. Nie zabrakło także dekoracji w postaci zielonej ściany oraz neonu w strefie restauracyjnej. Za projekt wnętrz odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski, Klaudyna Czechowska.
Hostel A&O: minimalizm z industrialną nutą
Hostel powstał w budynku, w którym wcześniej mieściła się tu siedziba Zakładów Radiowych im. M. Kasprzaka. Odmieniony wygląd dawnego biurowca to efekt współpracy pracowni architektonicznej Tremend oraz BWM Architekten und Partner ZT GmbH. Budynek zachował swoją dawną formę, jednak zyskał odświeżoną elewację i wnętrza o swobodnym klimacie. Za projekt odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Piotr Łęgiewicz, Robert Więckowski, Marta Idczak, Marcin Baranowski.
ibis Styles Bolesławiec
Przekraczając próg hotelu, goście przenoszą się do świata ceramiki i poznają jej historię. Na ścianach korytarzy znajduje się motyw charakterystycznego kobaltowego barwnika, fotele w recepcji przybrały kształt filiżanek, do rzemiosła nawiązują także inne elementy wyposażenia. Całość jest kolorowa, wypełniona sztuką i zachęcająca do bliższego przyjrzenia się procesowi powstawania kultowych naczyń. Autorami projektu architektonicznego budynku są: Magdalena Federowicz-Boule, Joanna Staniek, Kamila Stajno, Aleksandra Pawłowska, Maciej Kucharuk Wnętrza zaprojektowali: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Daria Cichoń, Paulina Szarzec, Martyna Wojtasik, Renata Kuczera, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski.
ibis Styles Tomaszów Lubelski
Położony nieopodal malowniczej Krainy Roztocza oraz Puszczy Solskiej hotel nawiązuje do swojego otoczenia. Lokalne nawiązania to wizytówka brandu. Wnętrza hotelu przypominają las. Lampy w kształcie szyszek, stoliki kawowe w kształcie pni, zielona roślinność i paleta barw zaczerpnięta z natury sprawiają, że można poczuć się tu jak w samym sercu lasu. Wnętrza zaprojektowali: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka, Daria Cichoń, Klaudyna Czechowska, Olga Stępień-Szczepankiewicz.
Więcej na: http://tremend.pl
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.