Komunikaty PR

Mindspace z siedmioma nowymi lokalizacjami w regionie EMEA i USA

2022-10-10  |  13:30
Biuro prasowe

Imponujący wzrost wyników operatora butikowych, elastycznych powierzchni biurowych, odzwierciedla coraz większą popularność pracy w takich przestrzeniach

Od lipca br. Mindspace, globalny operator butikowych powierzchni biurowych typu flex, ogłosił powstanie siedmiu nowych lokalizacji w regionie EMEA i USA, zwiększając łączną liczbę wszystkich swoich oddziałów do ponad 40. Tym samym, Mindspace posiada biura w 20 miastach i 7 krajach na całym świecie. 

Najnowsze lokalizacje Mindspace będą znajdowały się w Miami, Nowym Jorku, Berlinie, Düsseldorfie, Warszawie i Izraelu. Wszystkie mają zostać otwarte w 2023 roku i uzupełnią międzynarodowe portfolio operatora, oferując łącznie ponad 3900 stanowisk do pracy i prawie 26 tys. m2 powierzchni biurowej.

W sierpniu tego roku podpisano umowę na pierwszą lokalizację Mindspace w Miami, która będzie oferowała ponad 400 stanowisk do pracy i zajmie prawie 2,8 tys. m2 powierzchni w The Gateway – biurowcu klasy A położonym pomiędzy Wynwood a Midtown Miami. Otwarcie Mindspace Gateway planowane jest na wiosnę 2023 roku.

Ekspansji w Stanach Zjednoczonych dokonano również we wrześniu – ukazała się wtedy informacja o nowej lokalizacji o powierzchni 3,4 tys. m2 w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku. Oddział zlokalizowany w Williamsburgu i oferujący ponad 400 stanowisk do pracy, rozpocznie działalność wiosną 2023 roku i będzie pierwszą przestrzenią Mindspace w tym mieście i piątą w USA.

Największy rynek Mindspace w skali globalnej znajduje się w Niemczech. Tylko w tym roku operator podpisał tam umowy na cztery nowe lokalizacje, zwiększając ich łączną liczbę do dwunastu. W lipcu firma poinformowała o pierwszym punkcie w Düsseldorfie, gdzie od lutego 2023 roku na ponad 4 tys. m2 powierzchni będzie dostępnych ponad 600 stanowisk do pracy. 

Z kolei, w samym sercu Berlina, w dawnym domu towarowym już wkrótce Mindspace otworzy swoją szóstą lokalizację w tym mieście. Mindspace Münzstraße zajmie pięć kondygnacji obiektu i będzie oferował ponad 700 stanowisk do pracy na powierzchni ok. 4 tys. m2. Według raportu opracowanego przez Colliers, od początku pandemii Covid-19 Mindspace poinformował o największej liczbie nowych lokalizacji w Berlinie spośród wszystkich dostawców powierzchni typu flex.

Firma  otworzy również swój drugi oddział w Warszawie. Nowy punkt zaoferuje ponad 600 stanowisk do pracy i zajmie około 4,4 tys. m2 powierzchni w biurowcu Skyliner – jednym z najnowocześniejszych i zarazem jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce, w całości zasilanym przez odnawialne źródła energii.

Ponadto, Mindspace podpisał umowy na dwie nowe lokalizacje w Izraelu, jedną w Hajfie, na północy kraju, a drugą w strefie podmiejskiej w pobliżu Tel Awiwu. Jest to druga podmiejska lokalizacja firmy po otwarciu w zeszłym roku Mindspace Yakum Greenwork.

Mindspace i powierzchnie typu flex stale na fali wzrostowej

Dan Zakai, współzałożyciel i CEO Mindspace, powiedział: „Globalny rynek powierzchni typu flex odnotował w ciągu ostatnich kilku lat niesamowite ożywienie i nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ coraz więcej właścicieli firm i przedsiębiorców odkrywa korzyści płynące z elastyczności.”

„Pomimo prowadzenia działalności na skalę globalną posiadamy pełną wiedzę na temat każdego z naszych siedmiu rynków i jestem przekonany, że jest to jeden z kluczowych czynników naszego wzrostu. Jesteśmy wrażliwi na potrzeby, kulturę i trendy każdej lokalizacji. Elastycznie dokonujemy niezbędnych zmian, aby zapewnić ofertę w pełni dostosowaną do lokalnego rynku. Co więcej, Mindspace gwarantuje doświadczenia i usługi najwyższej jakości, na które jest coraz większe zapotrzebowanie”.

Badanie przeprowadzone na temat pracy zdalnej i wynagrodzeń wykazało, że 63% firm o wysokim wzroście stosuje hybrydowy model pracy, przy czym ten rodzaj pracy preferuje aż 83% pracowników. Przewiduje się, że wartość globalnego rynku powierzchni elastycznych przekroczy 199,12 mld USD do 2030 roku, co oznaczałoby wzrost z 37,54 mld USD w 2020 roku. Nie ma wątpliwości, że elastyczność i praca hybrydowa idą w parze, zyskując popularność na całym świecie, a Mindspace nieustannie odpowiada na potrzeby rynku.

Coraz większy zespół

Od końca 2021 roku zatrudnienie w Mindspace wzrosło o prawie jedną trzecią. Wraz z nowymi lokalizacjami pojawia się zapotrzebowanie na nowe talenty, a ponieważ Mindspace znajduje się na ścieżce wzrostowej, firma dąży do powiększenia zespołu na całym świecie – już niebawem także w Warszawie. Obecna oferta rekrutacyjna jest bardzo szeroka, począwszy od Art Managera w Tel Avivie poprzez Senior Community Managera w San Francisco, kończąc na Specjaliście ds. IT w Monachium. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram

5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych.  – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.

Finanse

Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.