Komunikaty PR

Mindspace z siedmioma nowymi lokalizacjami w regionie EMEA i USA

2022-10-10  |  13:30
Biuro prasowe

Imponujący wzrost wyników operatora butikowych, elastycznych powierzchni biurowych, odzwierciedla coraz większą popularność pracy w takich przestrzeniach

Od lipca br. Mindspace, globalny operator butikowych powierzchni biurowych typu flex, ogłosił powstanie siedmiu nowych lokalizacji w regionie EMEA i USA, zwiększając łączną liczbę wszystkich swoich oddziałów do ponad 40. Tym samym, Mindspace posiada biura w 20 miastach i 7 krajach na całym świecie. 

Najnowsze lokalizacje Mindspace będą znajdowały się w Miami, Nowym Jorku, Berlinie, Düsseldorfie, Warszawie i Izraelu. Wszystkie mają zostać otwarte w 2023 roku i uzupełnią międzynarodowe portfolio operatora, oferując łącznie ponad 3900 stanowisk do pracy i prawie 26 tys. m2 powierzchni biurowej.

W sierpniu tego roku podpisano umowę na pierwszą lokalizację Mindspace w Miami, która będzie oferowała ponad 400 stanowisk do pracy i zajmie prawie 2,8 tys. m2 powierzchni w The Gateway – biurowcu klasy A położonym pomiędzy Wynwood a Midtown Miami. Otwarcie Mindspace Gateway planowane jest na wiosnę 2023 roku.

Ekspansji w Stanach Zjednoczonych dokonano również we wrześniu – ukazała się wtedy informacja o nowej lokalizacji o powierzchni 3,4 tys. m2 w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku. Oddział zlokalizowany w Williamsburgu i oferujący ponad 400 stanowisk do pracy, rozpocznie działalność wiosną 2023 roku i będzie pierwszą przestrzenią Mindspace w tym mieście i piątą w USA.

Największy rynek Mindspace w skali globalnej znajduje się w Niemczech. Tylko w tym roku operator podpisał tam umowy na cztery nowe lokalizacje, zwiększając ich łączną liczbę do dwunastu. W lipcu firma poinformowała o pierwszym punkcie w Düsseldorfie, gdzie od lutego 2023 roku na ponad 4 tys. m2 powierzchni będzie dostępnych ponad 600 stanowisk do pracy. 

Z kolei, w samym sercu Berlina, w dawnym domu towarowym już wkrótce Mindspace otworzy swoją szóstą lokalizację w tym mieście. Mindspace Münzstraße zajmie pięć kondygnacji obiektu i będzie oferował ponad 700 stanowisk do pracy na powierzchni ok. 4 tys. m2. Według raportu opracowanego przez Colliers, od początku pandemii Covid-19 Mindspace poinformował o największej liczbie nowych lokalizacji w Berlinie spośród wszystkich dostawców powierzchni typu flex.

Firma  otworzy również swój drugi oddział w Warszawie. Nowy punkt zaoferuje ponad 600 stanowisk do pracy i zajmie około 4,4 tys. m2 powierzchni w biurowcu Skyliner – jednym z najnowocześniejszych i zarazem jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce, w całości zasilanym przez odnawialne źródła energii.

Ponadto, Mindspace podpisał umowy na dwie nowe lokalizacje w Izraelu, jedną w Hajfie, na północy kraju, a drugą w strefie podmiejskiej w pobliżu Tel Awiwu. Jest to druga podmiejska lokalizacja firmy po otwarciu w zeszłym roku Mindspace Yakum Greenwork.

Mindspace i powierzchnie typu flex stale na fali wzrostowej

Dan Zakai, współzałożyciel i CEO Mindspace, powiedział: „Globalny rynek powierzchni typu flex odnotował w ciągu ostatnich kilku lat niesamowite ożywienie i nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ coraz więcej właścicieli firm i przedsiębiorców odkrywa korzyści płynące z elastyczności.”

„Pomimo prowadzenia działalności na skalę globalną posiadamy pełną wiedzę na temat każdego z naszych siedmiu rynków i jestem przekonany, że jest to jeden z kluczowych czynników naszego wzrostu. Jesteśmy wrażliwi na potrzeby, kulturę i trendy każdej lokalizacji. Elastycznie dokonujemy niezbędnych zmian, aby zapewnić ofertę w pełni dostosowaną do lokalnego rynku. Co więcej, Mindspace gwarantuje doświadczenia i usługi najwyższej jakości, na które jest coraz większe zapotrzebowanie”.

Badanie przeprowadzone na temat pracy zdalnej i wynagrodzeń wykazało, że 63% firm o wysokim wzroście stosuje hybrydowy model pracy, przy czym ten rodzaj pracy preferuje aż 83% pracowników. Przewiduje się, że wartość globalnego rynku powierzchni elastycznych przekroczy 199,12 mld USD do 2030 roku, co oznaczałoby wzrost z 37,54 mld USD w 2020 roku. Nie ma wątpliwości, że elastyczność i praca hybrydowa idą w parze, zyskując popularność na całym świecie, a Mindspace nieustannie odpowiada na potrzeby rynku.

Coraz większy zespół

Od końca 2021 roku zatrudnienie w Mindspace wzrosło o prawie jedną trzecią. Wraz z nowymi lokalizacjami pojawia się zapotrzebowanie na nowe talenty, a ponieważ Mindspace znajduje się na ścieżce wzrostowej, firma dąży do powiększenia zespołu na całym świecie – już niebawem także w Warszawie. Obecna oferta rekrutacyjna jest bardzo szeroka, począwszy od Art Managera w Tel Avivie poprzez Senior Community Managera w San Francisco, kończąc na Specjaliście ds. IT w Monachium. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.