Młoda Morena Park II sprzedana w 100%
Dekpol Deweloper sprzedał wszystkie mieszkania na gdańskim osiedlu Młoda Morena Park II. Inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Osiedle wyróżnia modernistyczna podmiejska zabudowa o architekturze przypominającej domy jednorodzinne. Młoda Morena Park II to przykład odejścia od tradycyjnej zabudowy miejskich blokowisk na rzecz 8 kameralnych budynków, z których każdy mieści jedynie 4 mieszkania.
Dekpol Deweloper zakończył realizację kolejnej inwestycji. Na osiedlu Młoda Morena Park II zostało sprzedane ostatnie gotowe mieszkanie.
„Oferta mieszkań na osiedlu Młoda Morena cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kameralność inwestycji wraz z przypisanymi do każdego lokalu ogródkami lub balkonami odpowiadała na aktualne potrzeby i oczekiwania klientów. Systematycznie uzupełniamy naszą ofertę mieszkaniową. Jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie sprzedaży w ramach dwóch nowych projektów”- powiedział Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
Młoda Morena Park II to kameralne osiedle zlokalizowane w Gdańsku przy ulicy Dolne Migowo liczące łącznie zaledwie 32 lokale. Każdy budynek mieści tylko 4 przestronne mieszkania. W sumie powstało 8 budynków, z których każdy liczy dwie kondygnacje naziemne z dodatkową antresolą oraz jedną kondygnację podziemną. Takie rozwiązanie gwarantuje poczucie prywatności i pełną swobodę zamieszkania. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostały komfortowe hale garażowe z szerokimi miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi, pomieszczeniami na jednoślad oraz rowery. Teren osiedla uatrakcyjnia bujnie rozplanowana zieleń i duży plac zabaw dla najmłodszych. Do dyspozycji mieszkańców jest również przestrzeń rekreacyjna w postaci wewnętrznej sali zaopatrzonej w sprzęt do ćwiczeń. Wszystkie lokale są wyposażone w wideodomofony oraz inteligentny system sterowania eHOME control.
W obecnej ofercie Dekpol Deweloper znajdują się m.in. mieszkania w ramach osiedli: Foresta, Zielone oraz Pastelowe. Wszystkie trzy projekty są zlokalizowane na terenie Gdańska. Oprócz tego Dekpol Deweloper realizuje inwestycje na Wyspie Sobieszewskiej oraz w jej okolicy: Sol Marina, Lazur Park, Villa Neptun oraz oferuje mieszkania na osiedlu Nowe Rokitki koło Tczewa.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.