MLP Business Park Berlin w pełni wynajęty
Ostatnia z czterech hal powstająca w MLP Business Park Berlin została w 100% wynajęta. Z przygotowywanych 5,8 tys. m2 powierzchni korzystać będzie czterech najemców. Ukończenie inwestycji i przekazanie do użytkowania gotowego obiektu planowane jest w grudniu br. W efekcie cały park, będący pierwszym projektem typu Urban/City Logistics zrealizowanym przez MLP Group, osiągnął pełne obłożenie oferowanych łącznie 18 tys. m2.
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, skomercjalizował w całości budowany spekulacyjnie MLP Business Park Berlin. Zostało to osiągnięte jeszcze przed zakończeniem budowy ostatniego obiektu wchodzącego w skład kompleksu.
Czterech nowych najemców
Po ukończeniu i wprowadzeniu się najemców do trzech pierwszych hal, również czwarta została w pełni wynajęta. Realizowane 5,8 tys. m2 nowoczesnej powierzchni wykorzystywane będzie przez cztery firmy. Do zróżnicowanego grona najemców dołączą: Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, Dassbach Küchen specjalizujący się w wyposażeniu kuchni, firma eventowa STL oraz dostawca usług logistycznych Girr Logistik.
Dla logistyki miejskiej
MLP Business Park Berlin jest pierwszym projektem typu Urban Logistics zrealizowanym przez MLP Group. Składa się z czterech hal o łącznej powierzchni 18 tys. m2 na działce o powierzchni około 5 hektarów mieszczącej się niedaleko centrum Berlina. Użytkownicy będą mieli dostęp do modułów liczących co najmniej 750 m2, z których każdy może być elastycznie dzielony i dostosowywany do indywidualnych potrzeb. Wysokość budynków wynosi 8 metrów. Dzięki doskonałej lokalizacji i połączeniu z drogą B101, Berliner Ring (A10) i Portem Lotniczym Berlin Brandenburg, do którego można dotrzeć samochodem w ciągu zaledwie 30 minut, Business Park jest atrakcyjny dla najemców z wielu różnych branż, w tym specjalizujących się w lekkiej produkcji, jak również działalności handlowej i usługowej.
„Pełne wynajęcie MLP Business Park Berlin jeszcze przed zakończeniem budowy to dla nas wielki sukces. Cel, jakim było zapewnienie użytkownikom z różnych sektorów, a w szczególności małym i średnim firmom, odpowiedniej powierzchni w doskonałej lokalizacji, został zrealizowany. Witamy czterech nowych najemców i życzymy im udanej przyszłości w MLP Business Park” - powiedział Andreas R.W. Wahlen, Manager - Business Development & Acquisitions w MLP Group.
W trosce o naturę
W zakresie zrównoważonego i energooszczędnego rozwoju MLP Group dąży do uzyskania dla budynku certyfikatu DGNB Gold. Innowacyjna koncepcja przewiduje instalację systemu fotowoltaicznego dla niskoemisyjnego zaopatrzenia w energię, jak również dużą liczbę stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Ponieważ park biznesowy jest budowany na terenie greenfield, deweloper w ramach ochrony przyrody i gatunków zabezpieczył również okoliczny teren dla występujących tu jaszczurek oraz zainstalował skrzynki lęgowe i siedliska dla gadów.
„Dla nas jako dewelopera ważne jest, aby realizować projekty w sposób zrównoważony. Oprócz zastosowania najnowszych technologii, w Berlinie szczególnie ważne było ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni i terenu. Dlatego cieszymy się, że udało nam się opracować innowacyjną koncepcję, która spełnia nasze ekologiczne i społeczne zobowiązania" – podkreślił Andreas M. Bertsch, Senior Technical Project Manager w MLP Group.
Projekt na ukończeniu
Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę parku biznesowego odbyła się w styczniu 2020 r., a pierwsze powierzchnie w halach zostały oddane do użytkowania w czerwcu 2021 r. W grudniu 2021 r. MLP Group rozpoczęło budowę ostatniej – czwartej hali, która zostanie ukończona w grudniu br.
Finansowanie ostatniej fazy budowy zapewnił Bayerische Landesbank (BayernLB). Za pozyskiwanie najemców odpowiedzialne były firmy świadczące usługi na rynku nieruchomości CBRE Deutschland i Jones Lang LaSalle.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.