MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości
MLP Group – Green Industrial Developer działający na rynku nieruchomości magazynowych w Europie (w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii) po wielu sukcesach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech kontynuuje dalszą ekspansję na największym rynku nieruchomości magazynowych w Europie. Spółka właśnie powiększyła swój portfel nieruchomości o kolejny grunt w Gelsenkirchen.
Nowoczesny park MLP Business Park Gelsenkirchen zlokalizowany będzie w zachodniej części Niemiec w samym centrum Zagłębia Ruhry, tuż przy autostradzie A42., niecałe 4 km od dworca głównego, a do międzynarodowego portu lotniczego Dusseldorf jest (ok. 40 km).
Nowy projekt dewelopera zlokalizowany jest na działce wynoszącej ponad 11 ha. W Gelsenkirchen powstanie supernowoczesny park logistyczny. Realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II/III kwartału 2023 r., a zakończenie przewiduje się na II kwartał 2024.
Zakupiony grunt to teren poprzemysłowy, który wymaga rewitalizacji. Niemieckie projekty dewelopera w większości są przedsięwzięciami typu brownfield. MLP Business Park Gelsenkirchen będzie doskonałym miejscem do prowadzenia działalności dla firm z branży e-commerce, usługowej, montażowej, lekkiej produkcji oraz lokalnych przedsiębiorstw z regionu Nadrenii Północnej-Westfalii.
„Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim i austriackim. W tym roku planujemy dołączyć do naszego portfela kolejny grunt w okolicach Frankfurtu oraz Stuttgartu. Główny nacisk stawiamy na logistykę miejską (urban logistic), która odpowiada na potrzeby e-commerce i całego sektora ekonomii cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasze parki połączyły biznes z tkanka miejską – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
Brownfileld’owe inwestycje dewelopera to projekty przekształcające stare poprzemysłowe nieruchomości w nowoczesne ekologiczne obiekty. Na terenie MLP Business Park Gelsenkirchen inwestor zadba także o dobre samopoczucie pracowników. W trosce o najwyższy ich komfort pracy, zostaną zaprojektowane nowoczesne rozwiązania typu: tereny rekreacyjne, siłownia czy miejsca do integracji tzw. „team building”. Zielone nasadzenia wzbogacą przestrzeń terenu poprzemysłowego. Zgodnie z przyjętą zieloną strategią dewelopera nowa inwestycja zostanie zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w lokalną faunę i florę. Dodatkowo projekt będzie w całości objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold/Platinum.
Rozwój ekonomii cyfrowej, niskie wskaźniki pustostanów, wzrost sektora e-commerce generują rosnące popytna powierzchnie magazynowe w Niemczech, są głównym motorem rozwoju MLPG. Głównym celem strategicznym MLPG w Niemczech i Austrii jest osiągnięcie w krótkim czasie pozycji TOP 3, w grupie największych deweloperów magazynowych działających na rynku niemieckim.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.