MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości
MLP Group – Green Industrial Developer działający na rynku nieruchomości magazynowych w Europie (w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii) po wielu sukcesach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech kontynuuje dalszą ekspansję na największym rynku nieruchomości magazynowych w Europie. Spółka właśnie powiększyła swój portfel nieruchomości o kolejny grunt w Gelsenkirchen.
Nowoczesny park MLP Business Park Gelsenkirchen zlokalizowany będzie w zachodniej części Niemiec w samym centrum Zagłębia Ruhry, tuż przy autostradzie A42., niecałe 4 km od dworca głównego, a do międzynarodowego portu lotniczego Dusseldorf jest (ok. 40 km).
Nowy projekt dewelopera zlokalizowany jest na działce wynoszącej ponad 11 ha. W Gelsenkirchen powstanie supernowoczesny park logistyczny. Realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II/III kwartału 2023 r., a zakończenie przewiduje się na II kwartał 2024.
Zakupiony grunt to teren poprzemysłowy, który wymaga rewitalizacji. Niemieckie projekty dewelopera w większości są przedsięwzięciami typu brownfield. MLP Business Park Gelsenkirchen będzie doskonałym miejscem do prowadzenia działalności dla firm z branży e-commerce, usługowej, montażowej, lekkiej produkcji oraz lokalnych przedsiębiorstw z regionu Nadrenii Północnej-Westfalii.
„Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim i austriackim. W tym roku planujemy dołączyć do naszego portfela kolejny grunt w okolicach Frankfurtu oraz Stuttgartu. Główny nacisk stawiamy na logistykę miejską (urban logistic), która odpowiada na potrzeby e-commerce i całego sektora ekonomii cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasze parki połączyły biznes z tkanka miejską – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
Brownfileld’owe inwestycje dewelopera to projekty przekształcające stare poprzemysłowe nieruchomości w nowoczesne ekologiczne obiekty. Na terenie MLP Business Park Gelsenkirchen inwestor zadba także o dobre samopoczucie pracowników. W trosce o najwyższy ich komfort pracy, zostaną zaprojektowane nowoczesne rozwiązania typu: tereny rekreacyjne, siłownia czy miejsca do integracji tzw. „team building”. Zielone nasadzenia wzbogacą przestrzeń terenu poprzemysłowego. Zgodnie z przyjętą zieloną strategią dewelopera nowa inwestycja zostanie zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w lokalną faunę i florę. Dodatkowo projekt będzie w całości objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold/Platinum.
Rozwój ekonomii cyfrowej, niskie wskaźniki pustostanów, wzrost sektora e-commerce generują rosnące popytna powierzchnie magazynowe w Niemczech, są głównym motorem rozwoju MLPG. Głównym celem strategicznym MLPG w Niemczech i Austrii jest osiągnięcie w krótkim czasie pozycji TOP 3, w grupie największych deweloperów magazynowych działających na rynku niemieckim.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.