MLP Group rozpoczyna budowę 33 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej w Pruszkowie
MLP Group rozpoczęło budowę kolejnej hali magazynowej w pruszkowskim centrum logistycznym. Nowy obiekt powstający w MLP Pruszków II na zasadach spekulacyjnych dostarczy 33 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, biurowej i socjalnej. Ma być gotowy do użytkowania już w lutym 2024 r. Prace w zakresie generalnego wykonawstwa po raz kolejny powierzono firmie Pekabex. Zgodnie z planem inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie Excellent.
W czerwcu br. rozpoczęła się budowa nowej hali magazynowej na terenie MLP Pruszków II. Aktualnie prowadzone są prace ziemne i fundamentowe. Obiekt wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi liczyć będzie docelowo 33 000 mkw. Inwestycja powstaje na zasadach spekulacyjnych, czyli bez zawartych umów najmu. Zakończenie prac planowane jest w lutym 2024 r. Za wybudowanie inwestycji odpowiedzialna jest firma Pekabex. Jest to już 11. kontrakt i 10. obiekt realizowany przez tego generalnego wykonawcę na zlecenie MLP Group w pruszkowskim centrum logistycznym.
„W sytuacji ograniczonej podaży na polskim rynku nowych powierzchni magazynowych, widzimy dużą przestrzeń do naszego dalszego dynamicznego rozwoju. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani mając zapewnione finansowanie rozpoczynanych inwestycji. Budowa prowadzona na zasadach spekulacyjnych zapewnia nam wyższą rentowność projektu. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że w dużej części, jeśli nie w całości skomercjalizujemy budowany obiekt jeszcze przed oddaniem go do użytkowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Pekabex. Dlatego po raz kolejny powierzyliśmy jej realizację inwestycji” - podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
MLP Group w ramach rozbudowy portfela magazynowego mocno stawia na zrównoważony rozwój. Dach powstającej nowej hali dostosowany będzie do zamontowania paneli fotowoltaicznych. Generalny wykonawca zobowiązał się jednocześnie do uzyskania certyfikatu ekologicznego BREEAM New Construction na poziomie Excellent. Zgodnie ze standardem Grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją w zakresie zastosowanych rozwiązań ekologicznych.
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wszystkie nowe budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.