MLP Group wzmacnia zespół, Karol Kondrat z awansem
Do zespołu MLP Group dołączył Kacper Łycyniak - Leasing Manager, Piotr Meleszko – Junior Leasing Manager, Piotr Piątkowski – Sustainability Project Manager oraz Dominik Krawczyk – Project Manager. Jednocześnie z początkiem maja br. Karol Kondrat awansował na stanowisko Business Development Manager.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku nieruchomości i rosnącym popytem na nowoczesne obiekty magazynowe, MLP Group powiększa i wzmacnia zespół odpowiedzialny za najem powierzchni komercyjnych oraz inwestycji.
Z początkiem maja br. Karol Kondrat awansował na stanowisko Business Development Manager i będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie terenów inwestycyjnych w całej Polsce. Dotychczas zajmował się komercjalizacją parku MLP Gliwice, MLP Czeladź oraz odpowiadał za rewitalizację i renegocjacje umów miejskiego projektu MLP Business Park Poznań. Zrealizował również transakcje z zakresu zakupu nieruchomości gruntowych pod park MLP Wrocław West oraz powiększył teren inwestycyjny parku MLP Pruszków II.
Jednocześnie do zespołu dołączył Kacper Łycyniak jako Leasing Manager, który zajmować się będzie komercjalizacją parków logistycznych w okolicach Poznania. Posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w wynajmie nieruchomości handlowych i magazynowych. Zarządzał komercjalizacją i rekomercjalizacją wymagającego portfolio w całej Polsce. Doświadczenie zdobywał w m.in. w White Star, CBRE, Savills i Panattoni. Kacper Łycyniak jest absolwentem SGH w Warszawie, posiada Państwową Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami oraz Zarządcy Nieruchomości.
Dodatkowo dział odpowiedzialny za najem powierzchni komercyjnych został wzmocniony przez Piotra Meleszko, który objął stanowisko Junior Leasing Manager. W ramach MLP Group będzie odpowiedzialny za wynajem powierzchni magazynowych w centralnej Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w wynajmie powierzchni komercyjnych zdobyte w Knight Frank. Przed dołączeniem do zespołu MLP Group pełnił funkcję Negocjatora współpracując z wieloma międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi oraz deweloperami. Piotr Meleszko był także odpowiedzialny za komercjalizację projektów, opracowywanie strategii leasingowych i marketingowych oraz nowe technologie na rynku nieruchomości komercyjnych.
W dziale inwestycji stanowisko Project Managera objął Dominik Krawczyk. Do jego zadań będzie należał nadzór rozbudowy parków MLP Group. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów budowlanych począwszy od momentu zakupu działki aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Wcześniej współpracował ze spółką Less Mess Storage oraz AWBUD S.A. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Lądowej.
Z kolei za wdrażanie nowych proekologicznych standardów odpowiedzialny będzie Piotr Piątkowski, który objął stanowisko Sustainability Project Manger. Posiada bogate doświadczenie w zakresie OZE. Swoje doświadczenie zdobywał w spółce KAPE S.A. z którą współpracował od 2014 roku. Do głównych jego obowiązków należało prowadzenie inwestycji, przygotowywanie analiz techniczno-ekonomicznych, audytów energetycznych oraz innych strategicznych dokumentów dla przedsiębiorstw i jednostek samorządów terytorialnych w zakresie poprawy efektywności energetycznej i zastosowania OZE. Ponadto opracowywał optymalne modele biznesowe i koncepcje techniczne dla instalacji PV i modernizacji oświetlenia m.in. w formule ESCO (Energy Saving Company).
Troska o ekologię stała się już codziennością dla Dewelopera, który sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Zgodnie ze strategią spółki, MLP Group zamierza w ciągu 2-3 lat stać się firmą zeroemisyjną.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.