MLP Pruszków II ocenione przez BREEAM na poziomie Excellent
MLP Group – Green Industrial Developer – działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych (w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii) otrzymał dla swojej istniejącej inwestycji w centrum logistycznym MLP Pruszków II certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie Excellent.
MLP Group systematycznie wprowadza do swoich parków eko-rozwiązania. Wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”. W ten sposób analizowane są wskaźniki zrównoważonego rozwoju obejmujące szereg zagadnień środowiskowych. Grupa dodatkowo zaczęła dostosowywać do wymogów zielonych certyfikatów także swoje istniejące obiekty. Celem jest, aby w przyszłości całe portfolio MLP Group było objęte certyfikacją BREEAM.
Efektem podjętych działań jest przyznana ocena dla centrum logistycznego MLP Pruszków II, będącego jednym z największych parków w Polsce. Grupa uzyskała dla swojej istniejącej inwestycji certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie Excellent.
Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków, pod kątem ich ekologiczności oraz funkcjonalności. Ponadto potwierdza, że oceniony projekt spełnia wymogi zrównoważonego rozwoju i jest to budynek nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających. W procesie certyfikacji bardzo wysoko zostały ocenione m.in. „zdrowie i dobre samopoczucie”, „wykorzystanie terenu i ekologia”, „energia” oraz „zanieczyszczenie”. Maksymalną liczbę punktów przyznano za „materiały” i „odpady”.
Troska o ekologię stała się już codziennością dla dewelopera, który sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne.
„Stawiamy na projekty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest budowa energooszczędnych i ekologicznych nieruchomości. Ogromne znaczenie ma dla nas szerokie zastosowanie fotowoltaiki, co prowadzi do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Chcemy w ciągu 2-3 lat stać się firmą zeroemisyjną. Rozwiązania ekologiczne dodatkowo podnoszą atrakcyjność oferty, zapewniając najemcom obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ma to olbrzymie znaczenie dla spółek posiadających umowy wieloletnie” – powiedziała Karolina Pokora-Malewska, PR Manager w MLP Group S.A.
Dostosowanie obiektów magazynowo - przemysłowych do najnowszych trendów ekologicznych stało się niezbędnym elementem strategii większości deweloperów. MLP Group sukcesywnie wprowadza kolejne nowości do swoich nowych obiektów. W częściach biurowych stosuje m.in. przeszklenia, które zwiększają dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy oraz eksploatacyjny model informacyjny (AIM – ang. Asset Information Model), służący do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych. Grupa korzysta również z rozwiązania systemowego jakim jest Interact Industry - innowacyjnej platformy, dzięki której można lepiej zarządzać całym oświetleniem i monitorować jego działanie. Zmniejsza się w ten sposób zużycie energii elektrycznej, poprawia bezpieczeństwo w magazynie, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i tym samym obniża koszty operacyjne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.