Komunikaty PR

MNK Partners nabywa nowe aktywa 
dla swojego paneuropejskiego funduszu inwestycy

2021-09-17  |  11:00
Biuro prasowe

MNK Partners kontynuuje działalność inwestycyjną w Europie i ogłasza nabycie, w imieniu swojego paneuropejskiego profesjonalnego funduszu dochodowego MNK ONE, budynku uniwersytetu znajdującego się w Budapeszcie. Transakcja ta jest w zgodzie z realizacją strategii dywersyfikacji geograficznej i dochodowej funduszu rozpoczętej pod koniec 2019 roku.

Po kilku transakcjach w Irlandii, Polsce i Portugalii, w sektorach opieki zdrowotnej, biurowym, handlowym i hotelarskim, MNK Partners zdecydowało się na transakcję za 6,3 mln euro, która dotyczy aktywów sektora edukacyjnego zlokalizowanych na Węgrzech.

Nieruchomość znajduje się w samym sercu stolicy Węgier – Budapeszcie – w dzielnicy gęsto zamieszkałej i dobrze skomunikowanej z pozostałymi częściami miasta.

Nabyte aktywa są w całości wynajęte akredytowanej uczelni należącej do Docler Holding. To grupa uczelni oferujących różne krajowe i międzynarodowe programy studiów z zakresu technologii, sztuki, mediów, sportu czy gier wideo.

Uczelnia ta wyznacza standardy dla prywatnych uczelni wyższych na Węgrzech. Ma łączną powierzchnię 7500 metrów kwadratowych, 40 miejsc parkingowych i ma umowę wynajmu podpisaną na kolejne 11 lat.

Nabycie nieruchomości na Węgrzech wpisuje się w koncepcję funduszu MNK One, polegającą na dywersyfikacji, zarówno pod względem geograficznym, jak i sektorowym. Wpisuje się również w strategię MNK Partners: przeprowadzać transakcje, które naszym zdaniem przyniosą naszym inwestorom zwrot i potencjalne zyski. Co więcej, jest to zgodne z naszym kierunkiem rozwijania strategii SRI MNK Partners: inwestowanie w uniwersytet pozwala nam wspierać edukację, kluczowy temat zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Mansour Khalifé, prezes MNK Partners.

W trakcie transakcji w kwestiach prawnych MNK Partners doradzała firma Schonherr. Natomiast w kwestiach komercyjnych i technicznych Avison Young. Konsultacje podatkowe były prowadzone z firmą Ecovis.

MNK ONE to profesjonalnie stworzony fundusz przeznaczony na rynki inwestycyjne w Belgii, Francji, Luksemburgu i Polsce. We Francji jest on ściśle zarezerwowany dla inwestorów profesjonalnych w ramach definicji dyrektywy 2014/65/UE "MIFID 2" i zgodnie z zastosowaniem dyrektywy, w jurysdykcji belgijskiej, francuskiej, luksemburskiej i polskiej w ramach paszportu europejskiego .

 

 

Kontakt do mediów

Inga Ryfka

Account Executive

+48 790 393 471

i.ryfka@agencjafaceit.pl

 

O MNK Partners

Grupa MNK Partners, z siedzibą w Paryżu, Luksemburgu i Warszawie, jest firmą specjalizującą się w ogólnoeuropejskich inwestycjach w nieruchomości o wysokim potencjale wartości dla francuskich i międzynarodowych klientów profesjonalnych. Stworzona w 2017 roku przez Mansoura Khalifé, MNK Partners Group pozycjonuje się jako jeden z wiodących graczy w świecie paneuropejskich profesjonalnych funduszy nieruchomości.

Grupa organizuje i zarządza poprzez swoją firmę zarządzającą MNK partners France, rozwiązaniami inwestycyjnymi w ramach mandatów zarządzania zbiorowego i zarządzania prywatnego (fundusze dedykowane, transakcje klubowe).

Unikalne doświadczenie MNK Partners w zarządzaniu inwestycjami i aktywami, jakość badań i "butikowe" podejście do wyzwań stawianych przez klientów pozwalają grupie wykorzystać ogromną wiedzę w zakresie strukturyzacji finansowej i nieruchomości oraz lepiej identyfikować i realizować możliwości inwestycyjne.

Grupa zatrudnia obecnie 15 pracowników w 3 europejskich biurach (Paryż, Luksemburg i Warszawa) i jest zaangażowana w aktywa o wartości prawie 400 milionów euro, z czego około 200 milionów euro znajduje się pod zarządzaniem.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.