Komunikaty PR

Moda na dom pod miastem. Ruszyła budowa HVILLE

2021-02-25  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Rośnie potrzeba mieszkania w domu pod miastem, a wraz z nią pojawiać się może coraz więcej osiedli w zabudowie jednorodzinnej. Budowa jednego z nich właśnie rozpoczęła się pod Bielanami Wrocławskimi. To inspirowane stylem skandynawskim osiedle HVILLE. Buduje je Grupa BY MADE, która tym samym poszerza swoją ofertę o zupełnie nowy produkt.

Zmiana stylu życia na bardziej domatorski, która przebiega w okresie pandemii, przypomina dobitnie o przewagach domów nad mieszkaniami. W czasach, gdy wiele miejsc jest zamkniętych, bardziej docenia się dużą kuchnię, osobny gabinet do pracy zdalnej, przestronny salon do zabaw z dziećmi lub spotkań z przyjaciółmi, aż wreszcie ogródek na zewnątrz. Nic dziwnego, że w ubiegłym roku domy bardzo zyskały w oczach Polaków, co potwierdzają dane z rynku nieruchomości: popyt na domy był w czerwcu i maju większy o odpowiednio o 31,6% i 21,1%* niż w tych miesiącach w roku 2019. Tylko w ubiegłym wrześniu – według danych GUS – rozpoczęto budowę 8902 domów jednorodzinnych. Był to najlepszy pod tym względem wrzesień w historii.

Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie domami będzie duże także w tym roku. Na ten trend prawdopodobnie zareagują deweloperzy. Niektórzy już to zrobili. Nawet ci, którzy wcześniej specjalizowali się w zabudowie innego typu i funkcji. Osiedle domów stawia aktualnie Grupa BY MADE, znana we Wrocławiu z budowania mikroapartamentów inwestycyjnych. – Część osób, które przed pandemią planowały kupić mieszkanie w mieście, teraz rozważa zakup domu z ogrodem pod miastem. Zdecydowaliśmy, że pomożemy im w podjęciu decyzji. W odpowiedzi na ich potrzebę budujemy osiedle, które wpisuje się w aktualny trend i oczekiwania, a jednocześnie jest ponadczasowe dzięki skandynawskiej architekturze, energooszczędności i kompaktowej powierzchni. Polacy znajdą u nas to, czego aktualnie szukają – zapewnia Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.

Coś z willi i coś ze Skandynawii

BY MADE buduje osiedle domów pod Bielanami Wrocławskimi, w miejscowości Księginice (gmina Kobierzyce). To świadomy wybór lokalizacji, który uzasadniają niższe koszty życia niż we Wrocławiu oraz zdecydowanie bardziej spokojny charakter okolicy. Dużą zaletą osiedla ma być kameralność, jakość wykonania i otoczenie przyrody. Zaplanowano tylko 34 domy – w zabudowie bliźniaczej – otoczone eleganckim ogrodzeniem z bramą wjazdową. – Takie warunki sprzyjają budowaniu zdrowych sąsiedzkich relacji. Chcemy żyć w mniejszych społecznościach i potrzebujemy prywatności. To dlatego małe osiedla domów w otoczeniu natury z dobrym dojazdem do centrum miast są coraz częściej wybierane – wyjaśnia Ewa Skibińska.

Każdy dom jest dwupoziomowy, wielkości 133 metrów kwadratowych. Do każdego z nich przylegać będzie ogródek. Powierzchnie domów i ogródków nie są przypadkowe. – Mocniej potrzebujemy także większej przestrzeni i oczywiście prywatnego ogrodu, który daje możliwość spędzania czasu na zewnątrz z całą rodziną w sposób nieskrępowany – argumentuje Ewa Skibińska. – Domy są kompaktowe: posiadają 4 sypialnie na piętrze, dwie funkcjonalne łazienki, duży salon z aneksem kuchennym na parterze. To rozkład idealny – dodaje. Każdy dom dysponuje ponadto garażem i dodatkowym miejscem postojowym. Kolejnym atutem jest energooszczędność. Domy zostaną wyposażone w pompy ciepła oraz przygotowane pod montaż instalacji fotowoltaicznej.

Architektura przypomina styl skandynawski, wyrażający się w prostej formie, jasnych barwach i naturalnych materiałach wykończeniowych. Już sama nazwa osiedla – HVILLE – budzi skojarzenia ze Skandynawią. Tak też ma być. HVILLE to połączenie dwóch słów: obcojęzycznego hvile i polskiego słowa willa. – Hvile należy rozumieć jako nowe hygge, czyli norweską sztukę odpoczynku – tłumaczy Ewa Skibińska. – Takie właśnie będzie nasze osiedle: nowoczesne, energooszczędne, naturalne – zapowiada.

Mieszkańcy HVILLE będą mieli 6 minut jazdy samochodem do Bielan Wrocławskich i 14 minut jazdy do strefy ekonomicznej. Niedaleko powstającego osiedla są sklepy, przedszkola i żłobki, a także przystanek autobusowy. W pobliżu zaplanowano stację szynobusu, z którego będzie można skorzystać w 2021 roku. Szynobus dojedzie do centrum Wrocławia.

Przewidywany termin zakończenia budowy HVILLE to pierwszy kwartał 2022 roku.

Ambitne plany rozwoju

W zbliżonym czasie skończy się budowa we Wrocławiu, gdzie Grupa BY MADE stawia pierwszy z dwóch budynków z mikroapartamentami inwestycyjnymi pod nazwą Legnicka 60C. Ten projekt jest realizowany tuż przy centrum handlowym Magnolia Park, blisko centrum miasta, w Zachodniej Strefie Biznesu. BY MADE stawia zatem na zróżnicowanie swojego portfela inwestycyjnego. – Z naszymi produktami chcemy dotrzeć do różnych grup konsumentów na rynku nieruchomości, dlatego do oferty lokali dla inwestorów dołożyliśmy ofertę dla osób poszukujących domów na własne potrzeby – wyjaśnia Ewa Skibińska. Plany BY MADE są ambitne. Grupa równolegle realizuje dwie inwestycje i szuka gruntów budowlanych pod kolejne – we Wrocławiu i w innych miastach. Grupa BY MADE, założona w roku 2019, prężny rozwój w Polsce opiera na dywersyfikacji działalności. Jest samodzielnym inwestorem, w jej skład wchodzą projektanci, a oprócz tego występuje w roli operatora obiektów hotelowych, a także inwestora zastępczego.

*Dane z raportu Morizon.pl „Rynek nieruchomości w I półroczu 2020”.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.