Komunikaty PR

Murapol Apartamenty na Wzgórzu – nowa inwestycja w Sosnowcu

2020-12-18  |  11:00

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy wprowadził do oferty 117 mieszkań w ramach 1. etapu inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu, zaprojektowanej przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu. Zaledwie 5 minut od centrum miasta, w okolicy parków Sieleckiego i Środula, powstanie 6-kondygnacyjny budynek z szeroką ofertą lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 64 mkw. Każdy z nich wyposażony będzie w pakiet antysmogowy oraz możliwość zamontowania smart home – innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej.

Ofertę Grupy Murapol wzbogaciła najnowsza śląska inwestycja – Murapol Apartamenty na Wzgórzu. W ramach 1 etapu przedsięwzięcia zaplanowanego w Sosnowcu do sprzedaży trafiło 117 lokali mieszkalnych, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe, z których każde będzie posiadało pakiet antysmogowy, czyli technologię filtrów z nanowłókien chroniących pomieszczenia przed zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz home management system, umożliwiający instalację smart home – systemu zdalnego sterowania zużyciem mediów w mieszkaniu, pozwalającego na oszczędności sięgające nawet 28 proc. w skali roku.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Pierwszy, 6-kondygnacyjny budynek otoczony będzie starannie wyselekcjonowaną roślinnością i elementami małej architektury, a teren wokół niego zapewni mieszkańcom dobrą komunikację oraz poczucie prywatności. Do każdego mieszkania na parterze będzie przynależał ogródek z wybrukowanym tarasem, a te na wyższych piętrach posiadać będą obszerne tarasy z atrakcyjnym widokiem na panoramę miasta. W sąsiedztwie inwestycji zlokalizowane są tereny zachęcające do codziennych spacerów – parki Sielecki i Środula.

Infrastruktura w pobliżu inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu zapewnia wszystko, co potrzebne przyszłym lokatorom do wygodnego życia – w okolicy znajdują się sklepy spożywcze, restauracje, apteka, przedszkola. Dodatkowo na parterze budynku zaplanowano dwa lokale usługowe. Dojazd z ul. Klimontowskiej do centrum miasta samochodem zajmuje zaledwie 5 minut, a dostęp do sąsiednich miejscowości ułatwia wygodne połączenie z trasami szybkiego ruchu (S1, DK94 i A4). Dla zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano 116 stanowisk parkingowych zarówno na zewnątrz, jak i w podziemnej hali garażowej. Dogodny dostęp do transportu publicznego gwarantuje bliskość przystanku komunikacji miejskiej.

- W ciągu blisko 20 lat działalności Grupy Murapol oddaliśmy do użytkowania ok. 17,4 tys. mieszkań, z których ponad 5 tys. postawiliśmy do dyspozycji mieszkańców pięciu miast Aglomeracji Śląskiej. Sosnowiec to kolejny punkt na naszej mapie inwestycji, będący elementem strategii wysokiej dywersyfikacji geograficznej realizowanych projektów. Murapol Apartamenty na Wzgórzu powstaną w zielonej, pozbawionej miejskiego zgiełku okolicy, sprzyjającej wygodnemu funkcjonowaniu na co dzień. Łatwy i szybki dojazd do pozostałych ośrodków aglomeracji czyni naszą najnowszą propozycję wariantem do rozważenia również dla nabywców spoza Sosnowca – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Docelowo przy ul. Klimontowskiej ogólnopolski deweloper planuje budowę pięciu budynków, w których znajdzie się ponad 660 mieszkań.

Poza przedsięwzięciem w Sosnowcu, Grupa Murapol oferuje w woj. śląskim mieszkania w 6 inwestycjach zlokalizowanych w 4 miastach. W Katowicach deweloper posiada trzy realizacje: Murapol Dębowe Tarasy przy ul. Baildona, Murapol Śląskie Ogrody przy ul. Bytkowskiej i Murapol Nowy Bażantów, przy ul. Bażantów. W dwóch ostatnich dostępne są mieszkania gotowe do odbioru. W Gliwicach oferuje lokale mieszkalne powstające w projekcie przy ul. Kozielskiej - Murapol Osiedle Parkowe, w Mikołowie w dzielnicy Reta w realizowanym przedsięwzięciu Murapol Osiedle Storczyków, a w Siewierzu – w kolejnym etapie inwestycji Murapol Siewierz Jeziorna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.