Murapol Osiedle Smart – nowa inwestycja w Toruniu
Inwestycja zaplanowana przy ul. Strobanda wyposażona będzie w innowacyjne rozwiązania podnoszące komfort życia mieszkańców – pakiet antysmogowy i opcję smart home. Dla zmotoryzowanych właścicieli lokali zaprojektowano ok. 140 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych oraz na terenie inwestycji.
W ofercie nowego osiedla przy ul. Strobanda dostępne są mieszkania o zróżnicowanej gamie układów i metraży, kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 29 do 64 mkw. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadać będą przestronne balkony, a te na parterze tarasy wybrukowane kostką oraz zielone ogródki. Teren inwestycji zostanie zagospodarowany roślinnością oraz elementami małej architektury. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw.
Budynki inwestycji Murapol Osiedle Smart wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję innowacyjnych rozwiązań smart home, dających możliwość zdalnego oraz lokalnego sterowania mediami i kontroli ich zużycia, co zapewni wygodę oraz zauważalne oszczędności w eksploatacji, sięgające nawet 23 proc. w skali roku.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia architektoniczna należąca do Grupy Murapol.
- Murapol Osiedle Smart powstanie nieopodal naszej wcześniejszej inwestycji, którą zrealizowaliśmy także przy ul. Strobanda – Murapol Nowy Toruń. W ramach tego projektu dostarczyliśmy na toruński rynek blisko 500 mieszkań w siedmiu 3-piętrowych budynkach. Zdobyte doświadczenie oraz obserwacje z realizacji tego przedsięwzięcia, pokazały nam, że osiedle Jar to dobre miejsce do inwestowania. Mieszkania w zielonej, rozwijającej się części miasta, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowanej ze ścisłym centrum cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących własnego M w Toruniu – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Najnowsza inwestycja Grupy Murapol powstanie na osiedlu Jar, które jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się częścią miasta pod względem budownictwa mieszkaniowego oraz towarzyszącej mu infrastruktury. Powstają tu atrakcyjne tereny do rekreacji i wypoczynku – nowy Park na Jarze ze stawem, miejscami do plażowania, ścieżki rowerowe, place zabaw, siłownia plenerowa, boiska sportowe, wybieg dla psów. W promieniu 1 km od inwestycji znajdują się przedszkola, żłobki, restauracje, sklepy. Tuż przy osiedlu stoi przystanek autobusowy, a w przyszłości pobiegnie tutaj linia tramwajowa.
W ciągu pięciu lat działalności w Toruniu, Murapol zrealizował w mieście dwa projekty deweloperskie, Apartamenty Staromiejskie przy ul. Grudziądzkiej oraz Murapol Nowy Toruń przy ul. Strobanda, w których łącznie zamieszkało ponad 2 tys. osób. Inwestycja Murapol Osiedle Smart docelowo będzie obejmowała 9 budynków, w których powstanie ponad 500 mieszkań.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.