Murapol z premierową ofertą w Bydgoszczy

W ramach pierwszego etapu premierowego projektu w Bydgoszczy - Murapol Osiedle Akademickie, stawia do dyspozycji klientów 170 mieszkań, które powstaną w dwóch 5-kondygnacyjnych budynkach, wyposażonych
w innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy oraz opcję smart home. Dla zmotoryzowanych mieszkańców powstanie 100 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej oraz 70 na terenie osiedla.
W ofercie inwestycji Murapol Osiedle Akademickie dostępna jest szeroka pula mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 27 do 64 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstanie plac zabaw. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Zgodnie ze standardem Grupy Murapol wszystkie mieszkania na nowym osiedlu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Ponadto obydwa budynki będą posiadały autorski system infrastruktury i instalacji Home Management System, dzięki któremu klienci będą mieli możliwość zamontowania w lokalach rozwiązań smart home - Murapol Appartme.
- Bydgoszcz to już 16. lokalizacja na naszej mapie działalności. Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się tutejszemu rynkowi mieszkaniowemu oraz rozwojowi miasta. W naszej ocenie Bydgoszcz posiada bardzo duży potencjał dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować tutaj duże przedsięwzięcie deweloperskie, które docelowo obejmie blisko 700 mieszkań. Stale rosnący sektor outsourcingowy zapewniający atrakcyjne miejsca pracy, przyjazna mieszkańcom polityka miasta, rozwijający się ośrodek akademicki i kulturalny, sprawiają, że największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego jest coraz chętniej wybierane jako miejsce do życia. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Murapol Osiedle Akademickie powstanie w zielonej części Bydgoszczy, w dzielnicy Nowy Fordon, pomiędzy kampusem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, a rekreacyjnym terenem planowanego Parku Akademickiego. Zaledwie 2 minuty od osiedla znajduje się centrum handlowe z licznymi sklepami i punktami usługowymi. Dojazd samochodem do centrum Bydgoszczy zajmuje stąd 15 minut. W pobliżu osiedla znajduje się także przystanek autobusowy. 2
Docelowo cała inwestycja Murapol Osiedle Akademickie będzie kompleksem ośmiu 5- kondygnacyjnych budynków z 665 mieszkaniami.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.