Murapol z premierową ofertą w Bydgoszczy

W ramach pierwszego etapu premierowego projektu w Bydgoszczy - Murapol Osiedle Akademickie, stawia do dyspozycji klientów 170 mieszkań, które powstaną w dwóch 5-kondygnacyjnych budynkach, wyposażonych
w innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy oraz opcję smart home. Dla zmotoryzowanych mieszkańców powstanie 100 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej oraz 70 na terenie osiedla.
W ofercie inwestycji Murapol Osiedle Akademickie dostępna jest szeroka pula mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 27 do 64 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstanie plac zabaw. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Zgodnie ze standardem Grupy Murapol wszystkie mieszkania na nowym osiedlu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Ponadto obydwa budynki będą posiadały autorski system infrastruktury i instalacji Home Management System, dzięki któremu klienci będą mieli możliwość zamontowania w lokalach rozwiązań smart home - Murapol Appartme.
- Bydgoszcz to już 16. lokalizacja na naszej mapie działalności. Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się tutejszemu rynkowi mieszkaniowemu oraz rozwojowi miasta. W naszej ocenie Bydgoszcz posiada bardzo duży potencjał dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować tutaj duże przedsięwzięcie deweloperskie, które docelowo obejmie blisko 700 mieszkań. Stale rosnący sektor outsourcingowy zapewniający atrakcyjne miejsca pracy, przyjazna mieszkańcom polityka miasta, rozwijający się ośrodek akademicki i kulturalny, sprawiają, że największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego jest coraz chętniej wybierane jako miejsce do życia. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Murapol Osiedle Akademickie powstanie w zielonej części Bydgoszczy, w dzielnicy Nowy Fordon, pomiędzy kampusem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, a rekreacyjnym terenem planowanego Parku Akademickiego. Zaledwie 2 minuty od osiedla znajduje się centrum handlowe z licznymi sklepami i punktami usługowymi. Dojazd samochodem do centrum Bydgoszczy zajmuje stąd 15 minut. W pobliżu osiedla znajduje się także przystanek autobusowy. 2
Docelowo cała inwestycja Murapol Osiedle Akademickie będzie kompleksem ośmiu 5- kondygnacyjnych budynków z 665 mieszkaniami.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.