Nagroda Pracodawców RP „Optimus 2021” dla Prezesa firmy Profbud
Nagroda „Optimus 2021” przyznawana jest członkom Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zasłużyli się dla jej rozwoju, a także wnieśli szczególny wkład w budowę prestiżu środowiska przedsiębiorców. Tegorocznym laureatem nagrody został m.in. Paweł Malinowski, Prezes firmy Profbud.
Nagrody „Optimus”, nieprzerwanie od 2015 roku, otrzymują osoby, które swoją wieloletnią działalnością oraz nienaganną postawą przyczyniają się do rozwoju Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, integracji jej członków, a także popularyzacji statutowej działalności. Pracodawcy RP przyznają również nagrodę osobom fizycznym, działaczom gospodarczym oraz osobom spoza środowiska przedsiębiorców, które swoimi działaniami wnoszą szczególny wkład w jego budowę oraz rozwój całej społeczności.
Wręczana laureatom statuetka stworzona została na wzór diamentu, nawiązując tym samym do najbardziej szlachetnego i pożądanego z kamieni. Nazwa Optimus z kolei ma podkreślać wyjątkowość nagrodzonych osób, którzy swą postawą przyczynili się zarówno do rozwoju Organizacji, jak i całej społeczności polskich pracodawców.
Tegoroczna, siódma Gala wręczenia nagród odbyła się w grudniu br. w Stacji Filtrów przy ul. Koszykowej w Warszawie. Decyzją Kapituły, nagrodę „Optimus 2021” otrzymał m.in. Paweł Malinowski, który jest pomysłodawcą, twórcą i właścicielem grupy kapitałowej Profbud. Spółka od ponad 11 lat realizuje wysokiej jakości projekty deweloperskie na terenie Polski. Jakość i transparentność to jedne z najważniejszych fundamentów działalności przedsiębiorstwa, które zaowocowały przyznaniem firmie wielu rodzimych i międzynarodowych wyróżnień m.in. „European Quality Certificate” w latach 2018-2021, „European Property Awards” czy „Orły Jakości 2019”.
Profbud należy do Związku Pracodawców RP oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jako jedyny deweloper w Polsce jest także członkiem kolacji „Włącz Czystą Energię dla Polski”. Przedsiębiorstwo, nieustannie poszukuje i wdraża coraz to nowsze rozwiązania do swoich projektów budowalnych, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W chwili obecnej jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów zrealizowanych przez spółkę jest budynek biurowy Vector+. W planach grupy jest również rozszerzenie portfolio o kolejne projekty komercyjne oraz domy. Zaangażowanie Prezesa w rozwój firmy sprawiło także, że w 2021 roku grupa zadebiutowała na rynku Catalyst – co stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Firma prowadzi również działania z zakresu CSR, angażując się w wiele społecznych i edukacyjnych akcji.
Nagroda „Optimus 2021” jest więc wyrazem uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę oraz godne reprezentowanie Organizacji, a także całego środowiska pracodawców na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki swojej działalności pod przywództwem Prezesa Pawła Malinowskiego, firma Profbud reprezentuje branżę budowlaną oraz przyczynia się do wsparcia polskiej przedsiębiorczości.
Laureatami tegorocznej nagrody „Optimus 2021” zostali również m.in. Izabela Van den Bossche, wiceprezes Fortum Polska, Wojciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska, Bartłomiej Morzycki, Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie, Wojciech Sienicki, Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel, Wojciech Słowikowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pracodawców Przemysłu Lekkiego oraz Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.