Komunikaty PR

Nagroda Pracodawców RP „Optimus 2021” dla Prezesa firmy Profbud

2021-12-29  |  13:00
Biuro prasowe

Nagroda „Optimus 2021” przyznawana jest członkom Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zasłużyli się dla jej rozwoju, a także wnieśli szczególny wkład w budowę prestiżu środowiska przedsiębiorców. Tegorocznym laureatem nagrody został m.in. Paweł Malinowski, Prezes firmy Profbud.

Nagrody „Optimus”, nieprzerwanie od 2015 roku, otrzymują osoby, które swoją wieloletnią działalnością oraz nienaganną postawą przyczyniają się do rozwoju Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, integracji jej członków, a także popularyzacji statutowej działalności. Pracodawcy RP przyznają również nagrodę osobom fizycznym, działaczom gospodarczym oraz osobom spoza środowiska przedsiębiorców, które swoimi działaniami wnoszą szczególny wkład w jego budowę oraz rozwój całej społeczności.

Wręczana laureatom statuetka stworzona została na wzór diamentu, nawiązując tym samym do najbardziej szlachetnego i pożądanego z kamieni. Nazwa Optimus z kolei ma podkreślać wyjątkowość nagrodzonych osób, którzy swą postawą przyczynili się zarówno do rozwoju Organizacji, jak i całej społeczności polskich pracodawców. 

Tegoroczna, siódma Gala wręczenia nagród odbyła się w grudniu br. w Stacji Filtrów przy ul. Koszykowej w Warszawie. Decyzją Kapituły, nagrodę „Optimus 2021” otrzymał m.in. Paweł Malinowski, który jest pomysłodawcą, twórcą i właścicielem grupy kapitałowej Profbud. Spółka od ponad 11 lat realizuje wysokiej jakości projekty deweloperskie na terenie Polski. Jakość i transparentność to jedne z najważniejszych fundamentów działalności przedsiębiorstwa, które zaowocowały przyznaniem firmie wielu rodzimych i międzynarodowych wyróżnień m.in. „European Quality Certificate” w latach 2018-2021, „European Property Awards” czy „Orły Jakości 2019”.

Profbud należy do Związku Pracodawców RP oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jako jedyny deweloper w Polsce jest także członkiem kolacji „Włącz Czystą Energię dla Polski”. Przedsiębiorstwo, nieustannie poszukuje i wdraża coraz to nowsze rozwiązania do swoich projektów budowalnych, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W chwili obecnej jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów zrealizowanych przez spółkę jest budynek biurowy Vector+. W planach grupy jest również rozszerzenie portfolio o kolejne projekty komercyjne oraz domy. Zaangażowanie Prezesa w rozwój firmy sprawiło także, że w 2021 roku grupa zadebiutowała na rynku Catalyst – co stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Firma prowadzi również działania z zakresu CSR, angażując się w wiele społecznych i edukacyjnych akcji.

Nagroda „Optimus 2021” jest więc wyrazem uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę oraz godne reprezentowanie Organizacji, a także całego środowiska pracodawców na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki swojej działalności pod przywództwem Prezesa Pawła Malinowskiego, firma Profbud reprezentuje branżę budowlaną oraz przyczynia się do wsparcia polskiej przedsiębiorczości.

Laureatami tegorocznej nagrody „Optimus 2021” zostali również m.in. Izabela Van den Bossche, wiceprezes Fortum Polska, Wojciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska, Bartłomiej Morzycki, Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie, Wojciech Sienicki, Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel, Wojciech Słowikowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pracodawców Przemysłu Lekkiego oraz Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.