Komunikaty PR

Najwyższy budynek Polski Północnej otrzymał ocenę „Excellent”

2022-01-28  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Najwyższy budynek Polski Północnej otrzymał ocenę „Excellent”

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84if4PbksqaXju4G8trw?e=ChiGzH

Olivia Centre zgarnia kolejne laury. 2021 rok minął pod znakiem nagród związanych z bezpieczeństwem, dobrostanem rezydentów, ofertą turystyczną i designem, a już z początkiem 2022 roku projekt uzyskuje kolejne wyróżnienia.

Uzyskana ocena Olivii Star na poziomie Excellent została przyznana w największym stopniu za energooszczędne rozwiązania, jakie są dostępne w budynku (strefowanie oświetlenia, stosowanie oświetlenia led) dostępność alternatywnych form transportu (miejsca parkowania dla rowerów i hulajnóg wraz ze stacjami ładowania, dostępność komunikacji miejskiej – Szybka Kolej Miejska, Pomorska Kolej Metropolitalna, sieć tramwajowa i autobusowa) oraz wysoko oszczędne technologie gospodarowania zasobami wody. Powykonawcza certyfikacja oznacza spełnienie wszystkich wstępnych założeń określonych w projekcie.

Asesorzy analizując obiekt uwzględnili fakt, że Olivia Star jest jednym z najnowocześniejszych budynków wysokościowych w Polsce z całoszklaną trójszybową elewacją. Zastosowanie pakietu trzyszybowego oraz dobra izolacja profili pozwoliła na osiągnięcie bardzo wysokich parametrów termoizolacyjnych. Budynek wyposażony jest również w elementy uchylne fasady, które tworzą naturalny system wentylacji obsługującej świeżym powietrzem wszystkie powierzchnie biurowe. Powyższe czynniki wpływają na wysoką energooszczędność budynku. To jednocześnie pierwszy wysokościowiec w Polsce z naturalnym systemem wentylacji.

Wysoko oceniony został również zainstalowany w budynku system grzewczy z pompą ciepła, wykorzystujący źródła geotermalne aż z 95 metrów poniżej najniższej kondygnacji budynku. W ten sposób Olivia Star czerpie ciepło z poziomu wodonośnego w osadach paleogenu (trzeciorzęd oligocen). Co ważne, system ten nie produkuje szkodliwych gazów i należy do najbardziej przyjaznych środowisku instalacji.

Wysoka wydajność, niskie koszty eksploatacji, długa żywotność, ochrona środowiska poprzez korzystanie z odnawialnych (alternatywnych) źródeł ciepła to najważniejsze wnioski z oceny Olivii Star.

Certyfikat powykonawczy BREEAM na poziomie Excellent to już kolejne wyróżnienie jakie zostało przyznane Olivii Centre w ostatnich miesiącach. Najważniejszym z nich była certyfikacja Well Health Safety Rating, przeprowadzona przez 600 naukowców z całego świata, współpracujących z International Well Building Institute z Nowego Jorku. Instytut ten9 miesięcy temu przyznał Olivii maksymalną ocenę 25 punktów na możliwych 25, w 22 podstawowych i 3 dodatkowych kategoriach związanych z innowacjami z zakresu bezpieczeństwa i dobrostanu pracowników. Żaden inny obiekt na świecie nie uzyskał dotychczas tak wysokich not, co pozwoliło nosić Olivii miano najbezpieczniejszego centrum biznesowego na świecie. Taki wynik możliwy był do osiągnięcia tylko dzięki zaangażowaniu na rzecz wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa: centrale wentylacyjne zostały wyposażone w jonizatory powietrza, które na bieżąco oczyszczają powietrze znajdujące się w budynkach z grzybów, wirusów i alergenów. W częściach wspólnych zastosowane zostały aktywne powłoki tytanowe, tworzące powierzchnie wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych, a dodatkowo poziom filtracji powietrza został podniesiony na najwyższy z dostępnych poziomów (z klasy G4 na F7). 

Latem tego roku w czasie jubileuszowej 20. edycji CIJ Awards Poland jury składające się z ekspertów z obszaru ekologii, nieruchomości komercyjnych, designu i zarządzania nieruchomościami przyznało nowemu projektowi w Olivia Centre - Olivii Garden, nagrodę w kategorii Best Interior/Exterior Design. Olivia Garden to egzotyczny ogród, obejmujący 8720 m³ zielonej przestrzeni, wypełnionej 3000 roślin. Wysokie nawet na 11 metrów rośliny reprezentują aż 150 gatunków i pochodzą z 4 kontynentów. Co ważne, Olivia Garden to miejsce, które powstało z inspiracji Rezydentów. W 2018 roku w czasie warsztatów pracownicy firm z Olivii wskazali, że to właśnie takiej naturalnej, zielonej oazy potrzebują, aby móc w czasie przerw w pracy w pełni zregenerować siły, odzyskać energię i pobudzić kreatywność. 2021 rok był datą finalizacji tych planów i już w maju tego roku pierwsi goście zawitali do tej wyjątkowej przestrzeni.

Olivia Garden mieści się właśnie w Olivii Star, która na swoich najwyższych piętrach oferuje również inne ogólnodostępne atrakcje przyczyniające się do uznania nie tylko środowiska związanego z nieruchomościami komercyjnymi. Jesienią 2021 roku menedżerowie Olivii Star odebrali nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za przygotowaną ofertę turystyczną, co pokazuje jak wielowymiarowy jest to projekt i jak nowoczesne myślenie o projektach biurowych realizuje.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielu potencjalnych najemców powierzchni w Olivii bierze pod uwagę miejski, wielowymiarowy charakter naszego centrum, które ich pracownikom oferuje znacznie więcej niż przestrzeń do pracy – mówi Konrad Danecki z Olivia Centre. Obecnie praktycznie każdy weryfikuje odpowiedzialność środowiskową, ekologię, wellbeing i usługi dodatkowe, jakie czekają w nowym miejscu pracy. Certyfikacja Well Health Safety Rating, BREEAM czy inne wyróżnienia pozwalają zobiektywizować i potwierdzić naszym partnerom biznesowym poziom naszego zaangażowania w zapewnienie im najwyższego światowego poziomu usługi. Tak wysokie noty to dla nas także duża satysfakcja potwierdzająca, że to, co robimy na co dzień spotyka się uznaniem niezależnych ekspertów mających rozległą wiedzę i odpowiednią perspektywę w skali międzynarodowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.