Nautic Park na półmetku – stan surowy osiągnięty
W nadmorskim projekcie Nautic Park trwają zaawansowane prace budowlane. Siedmiokondygnacyjny budynek z widokiem na morze osiągnął docelową wysokość, a budowa wchodzi w etap wykończeniowy. W ręce najemców trafi 68 urządzonych pod klucz apartamentów o powierzchni od 41 do 98 mkw. Docelowo odbiory odbędą się w IV kwartale 2021 roku.
Realizowane przez poznańsko-warszawskiego dewelopera Proxin Investment apartamenty Nautic Park w nadmorskim Darłówku wchodzą w zasadniczy etap budowy. Siedmiokondygnacyjny budynek osiągnął już poziom ostatniego piętra. Z końcem grudnia zakończono działania konstrukcyjne, wylano strop nad 6 piętrem i tym samym wszelkie prace żelbetonowe zostały zamknięte. Jak zdradza deweloper taki stan osiągnięto przed terminem. – Nie zwalniamy tempa, a nawet wyprzedzamy założony harmonogram, co nas bardzo cieszy. Na pierwszych piętrach trwają już: montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i sanitarnej. Generalny wykonawca pracuje też nad izolacją balkonów i tarasów, które zostały przygotowane do poziomu trzeciego pięta włącznie – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace związane z izolacją stropodachu, elewacją, tynkami w poszczególnych apartamentach oraz montażem profili balustrad zewnętrznych. Docelowo budowa zakończy się w IV kwartale 2021 roku, po czym zaplanowano procedury odbiorowe.
Nautic Park to projekt, w którym zostanie zaaranżowanych 68 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Ze względu na duże zainteresowanie inwestycją, w sprzedaży obecnie znajdują się apartamenty o powierzchni od 45 mkw do 98 mkw. Każdy z nich będzie posiadał ogródek, balkon lub taras nawet do 28 mkw. Bałtyk będzie można podziwiać z większości apartamentów. Lokale zostaną przygotowane pod klucz w jednym z dwóch wariantów kolorystycznych – Piasek lub Morze. Dodatkowymi udogodnieniami przeznaczonymi wyłącznie dla mieszkańców Nautic Park są strefa relaksu, na którą składa się siłownia oraz sauny, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i rowerownia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.