Nexity rozpoczyna sprzedaż nowego etapu na osiedlu Next Ursus
Do sprzedaży trafił właśnie nowy etap inwestycji Next Ursus dewelopera Nexity Polska. Zlokalizowany jest w warszawskiej dzielnicy Ursus. W dwóch nowych budynkach: Harmony oraz Adventure dostępnych będzie łącznie 238 mieszkań. Osiedle wyróżniają liczne atuty takie jak place zabaw czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto, w jego najbliższym sąsiedztwie powstaje EkoPark, którego powierzchnia wyniesie w przyszłości aż 5 ha.
Osiedle Next Ursus powstaje pomiędzy ulicami Posag 7 Panien, Edwarda Habicha oraz Kompanii AK Goplana. W pierwszym z oddanych do sprzedaży budynków – Adventure, zaplanowano 118 mieszkań. Klienci będą mogli wybrać lokale o powierzchni od 27 do 62 metrów kwadratowych. W przypadku Harmony, będzie to 120 mieszkań, których powierzchnia wyniesie od 31 do 77 metrów kwadratowych. W obu budynkach do wszystkich lokali mieszkalnych na piętrze będą przynależeć balkony lub loggie, a na parterze prywatne ogródki. Nowe bloki posiadają również parkingi podziemne z miejscem na boksy lokatorskie oraz naziemne miejsca postojowe. Na parterach przewidziano ponadto powstanie lokali usługowych.
Next Ursus, to praktyczne i nowoczesne, rodzinne osiedle, które będzie się składało z 14 budynków mieszkalnych. W ramach inwestycji powstanie także rozległa strefa rekreacji. Mieszkańcy znajdą tutaj boisko do siatkówki, place zabaw, siłownie plenerową oraz liczne lokale usługowe. Dodatkową atrakcją jest fontanna, która już powstała na osiedlu. Inwestor przewidział również rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu - właściciele aut elektrycznych będą tu mogli podłączyć się do stacji ładowania, a cykliści znajdą stojaki rowerowe dla swoich jednośladów. W strefie wspólnej zamontowany został także słupek informujący odpowiednim kolorem o stanie jakości powietrza na osiedlu.
Budowę osiedla począwszy od drugiego etapu inwestycji Nexity realizuje w formule Nexity Construction Management, przejmując tym samym obowiązki generalnego wykonawcy. Takie rozwiązanie pozwala na uproszczenie kwestii organizacyjnych, tym samym zwiększając stabilność procesu realizacji inwestycji.
- Osiedle Next Ursus z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pragnącym zamieszkać w spokojnej okolicy. Jest ono jednak dobrze skomunikowane z centrum Warszawy, dzięki znajdującej się nieopodal stacji Kolei Mazowieckich. W odległości 15 minut spacerem dotrzemy natomiast do stacji SKM, gdzie zatrzymuje się linia S1. Są tutaj także połączenia autobusowe – linia 197, którą dojedziemy do stacji metra oraz linia 177. – komentuje Marta Skarżyńska, Product & Marketing Director, Nexity Polska.
W najbliższej okolicy osiedla znajdują się także przedszkola, szkoły oraz liczne punkty gastronomiczne, a także centrum handlowe Factory Ursus. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się również wciąż rozbudowywany EkoPark, którego powierzchnia docelowo wyniesie aż 5 ha. Na jego terenie znajdą się place zabaw oraz ścieżki edukacyjne dla najmłodszych, a także miejsca relaksu dla dorosłych.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.