Komunikaty PR

Nexotech staje się częścią zespołu SPIE Building Solutions

2021-12-16  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.08 MB )

Z przyjemnością informujemy, że 14 grudnia 2021 r. podpisaliśmy umowę przejęcia NexoTech, wiodącego dostawcy usług serwisowych i instalacyjnych szerokopasmowych sieci miedzianych i światłowodowych (FttX) oraz budowlanych w zakresie infrastruktury niezbędnej dla instalacji FttX w Polsce. Przejęcie NexoTech oznacza dla SPIE wejście na polski rynek infrastruktury telekomunikacyjnej oraz umocnienie pozycji silnego gracza w zakresie usług multitechnicznych w tym kraju.

Jako wiodący dostawca usług szerokopasmowych sieci miedzianych i światłowodowych, NexoTech rozwija działalność dzięki stale rosnącemu zapotrzebowaniu na te technologie w Polsce. Spółka ma silną pozycję na rynku w zachodniej i południowej Polsce, a jej siedziba główna mieści się w Luboniu koło Poznania. NexoTech zatrudnia około 950 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a w 2020 roku osiągnęła przychody w wysokości 25 mln euro.

Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa, powiedział: „Dzięki NexoTech zyskujemy silny zespół z ogromną wiedzą w zakresie rozwoju łączy szerokopasmowych. Bardzo cieszymy się z dalszej ekspansji na szybko rozwijającym się rynku technologii FttX przy wsparciu istniejącego kierownictwa i 950 pracowników firmy – to istotny krok w kierunku umacniania naszej pozycji jako silnego partnera w zakresie usług multitechnicznych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowy, poszerzony wachlarz usług przyniesie korzyści naszym klientom”.

Filip Reichelt, prezes NexoTech, dodał: „Znakomite kompetencje pozwoliły NexoTech osiągnąć wiodącą pozycję na polskim rynku. Teraz z niecierpliwością czekamy na budowanie wspólnej przyszłości ze SPIE i możliwości dalszego rozwoju w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nasza firma będzie miała duży wkład w ten proces”.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2022 roku, po jej uprzednim zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Trwają dalsze prace nad uproszczeniami we wspólnej polityce rolnej. Celem jest ich wejście w życie w styczniu 2026 roku

Przed przerwą wakacyjną w Parlamencie Europejskim rozpoczęły się prace nad ogłoszonym w maju kolejnym Omnibusem – pakietem uproszczeń istotnym z punktu widzenia rolników. Chodzi m.in. o uproszczenie pewnych obowiązków w sprawozdawczości, ułatwienia dla drobnych rolników czy ograniczenie kontroli. Zdaniem europosłanki PO propozycje KE to przykład wsłuchiwania się w postulaty rolników, co jest potrzebne także przy kształtowaniu wspólnej polityki rolnej.

Finanse

Zdecydowane odbicie w liczbie ofert pracy dla programistów. Wynagrodzenia rosną, ale nie wrócą na dotychczasowe poziomy

Po 2,5 roku perturbacji na rynek pracy w branży IT wracają wzrosty. Jak wynika z danych JustJoin.IT, w I połowie tego roku na tym portalu odnotowano blisko 70-proc. wzrost liczby ofert pracy w porównaniu do sytuacji sprzed roku. W górę idą także płace, chociaż eksperci wskazują, że dynamika nie jest tak wysoka jak kilka lat temu. Wciąż trudności ze znalezieniem pracy mają pracownicy dopiero zaczynający karierę w branży.

Konsument

Dobrobyt Polski uzależniony od wiedzy społeczeństwa o ekonomii i finansach. Takiej edukacji wciąż za mało jest w szkołach

Ostatnie badania wskazują na pewną poprawę w świadomości ekonomicznej Polaków, zwłaszcza na temat konieczności oszczędzania. Jednak w zakresie inwestowania i dostępnych do tego narzędzi oraz systemu podatkowego wciąż są poważne deficyty w wiedzy. Polacy mają świadomość, że podnoszenie swoich kompetencji pozytywnie wpłynie na ich budżety domowe, ale mało się mówi o tym, że od tego zależy też przyszły dobrobyt kraju. Dlatego też edukacja finansowa i ekonomiczna powinna się wkrótce stać elementem nauczania na jak najwcześniejszym etapie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.