Nieruchomości premium w Gdańsku - ochrona kapitału i second home
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Na gdańskim rynku mieszkaniowym wciąż aktywni są inwestorzy, którzy kupują mieszkania na wynajem, chcąc w ten sposób chronić oszczędności przed szalejącą inflacją. Gdańsk jest atrakcyjny przede wszystkim ze względu na bliskość morza. Lokale z widokiem na zatokę znajdują nabywców nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta. Swoje drugie lokum coraz częściej mają tu Warszawiacy.
Gdańsk to czyste powietrze i walory naturalne: morze, plaże i parki oraz obecność obiektów historycznych, które przyciągają turystów. Zarazem jest dobrze skomunikowany z regionem, bogaty w miejsca pracy i placówki edukacyjne. W wielu rankingach postrzegany jest jako miasto idealne do zamieszkania. Pomimo tego, że mieszkania drożeją każdego roku (w ostatnim pięcioleciu o ponad 70 proc.) w Gdańsku przybywa mieszkańców. Największym zainteresowaniem kupujących na własne potrzeby cieszą się coraz lepiej skomunikowane dzielnice na obrzeżach, z kolei osiedla położone w pasie nadmorskim postrzegane są przede wszystkim jako miejsca, gdzie warto ulokować kapitał. Szczególnym powodzeniem cieszy się rynek premium.
Moda na kupowanie tzw. second home przez zamożne osoby z południa Polski czy Warszawy, to z jednej strony pokłosie pandemii i mniejszej swobody w podróżowaniu za granicę, ale też, w dużej mierze, efekt braku alternatywy dla inwestowania środków. Zarazem jest to rynek bardzo atrakcyjny dla chcących zarabiać na wynajmie mieszkania. Jak wynika z danych udostępnionych przez bankier.pl, w przypadku kawalerek o powierzchni poniżej 38 m kw., oczekiwania chcących wynająć mieszkania wzrosły r/r o 35 proc.; najemcy zaś coraz częściej chcą zawierać umowy na dłużej niż rok. Nic więc dziwnego, że deweloperzy, którzy mają w ofercie małe mieszkania, nie narzekają na brak klientów.
- W inwestycji Horizon w Gdańsku, gdzie mamy pełny wachlarz mieszkań 1-,2-,3- i 4-pokojowych o metrażach od 30 do 90 m kw., zarówno położonych wysoko, z których roztacza się piękny widok na zatokę i okolice, jak i na niższych piętrach, odczuwamy obecnie wzmożone zainteresowanie, w szczególności tymi mniejszymi lokalami. Klienci kupują je na ogół w celach inwestycyjnych - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Kompleks budynków mieszkalnych Osiedle Horizon, przy ul. Starowiejskiej, to bardzo dobra inwestycja dla osób, które wybierają mieszkania położone w pasie nadmorskim, ale nie te najdroższe. Osiedle położone jest w Letnicy, zlokalizowanej w sąsiedztwie Śródmieścia, a zarazem w niedużej odległości od Zatoki Gdańskiej. Mieszkania są tu w przystępnej cenie, bo potencjał dzielnicy nie został jeszcze do końca odkryty. Dwupokojowe mieszkanie kosztuje ok. 479 tys. zł.
Pierwszy z budynków w Osiedlu Horizon osiąga już prawie swoją docelową wysokość (6 pięter). Na parterze znajdą się lokale usługowe, a w podziemiach hala garażowa i wydzielone miejsca na rowery. Inwestycja należy do kategorii premium z uwagi na wysoki standard wykończenia: malowane i szpachlowane ściany wewnątrz mieszkań, trzyszybowe okna, parapety wewnętrzne z konglomeratu, antywłamaniowe drzwi wejściowe, wykończone balkony i tarasy z oświetleniem, obecność światłowodu i naziemnej telewizji cyfrowej w każdym mieszkaniu, ledowego oświetlenia klatek, wideofonów, monitoringu i ochrony. Ponadto dachowe tarasy i platformy widokowe i plac zabaw dla dzieci podnoszą wartość rekreacyjną osiedla. Koniec budowy zaplanowany jest na IV kw. 2023 roku.
Letnica to najlepiej rozwinięta pod względem komunikacji dzielnica Gdańska. Podróż tramwajem do centrum zajmuje nieco ponad 20 minut, samochodem, poza godzinami szczytu, maksymalnie 15, rowerem 25 minut. Odkąd powstał tu nowoczesny stadion miejski i największy w Trójmieście park rozrywki, a w planach jest szereg nowych inwestycji, m.in. budowa kompleksu boisk piłkarskich, oceanarium, basenów oraz strefy SPA, dzielnica będzie zmieniać się w szybkim tempie a rynek najmu będzie się rozwijał.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.