Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment w Krakowie
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
Biuro Universal-Investment zlokalizowane w jednym z najbardziej nowoczesnych budynków w Krakowie tworzą spójną całość. Wchodzących wita dużą liczbą miejsc zachęcających do pracy, rozmów i spotkań przestronna przestrzeń, przypominająca charakterem kawiarnię. W pobliżu znajdują się sale konferencyjne, które służą do pracy twórczej i realizacji zadań w skupieniu.
Nowe biuro spółki zostało zaprojektowane przez FBT Pracownię Architektury i Urbanistyki oraz Fruit Orchard Interior Design, a kompleksowym dostawcą wyposażenia została firma Kinnarps.
Naszym celem było stworzenie harmonijnej przestrzeni, która szanuje zróżnicowane potrzeby naszych pracowników - czasem pracy indywidualnej w skupieniu, a czasami pracy w zespole. Jest w niej miejsce na odpoczynek i refleksję oraz, co ważne dla branży finansowej, na nowe pomysły. Kolorystyka, jakość mebli i materiałów, mają wpływ na samopoczucie pracowników. Zależało nam na stworzeniu miejsca, które komfortem, jakością i dbałością o detale zachęca do pracy o tych samych walorach - merytorycznej i świetnej jakościowo – mówi Aneta Pilch, Country Head Poland w Universal-Investment.
Więcej zdjęć i informacji na stronie: kinnarps.pl/inspiracje/universal-investment
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.