Komunikaty PR

Novdom należący do właściciela KROSS, wyemituje obligacje na kwotę do 20 mln zł

2021-07-14  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Novdom, spółka deweloperska z Grupy Firm Rodziny Sosnowskich, należąca do właściciela KROSS, wyemituje obligacje na kwotę do 20 mln złotych

Dynamiczny rozwój oraz ekspansja na nowe rynki, w tym na najbardziej rozwinięty w Warszawie, to główne cele Novdom na najbliższe lata. Tylko w drugiej połowie 2021 roku firma planuje wprowadzić na rynek 600 nowych mieszkań. Plany rozwoju spółki zostaną sfinansowane z emisji obligacji na kwotę do 20 mln złotych.

Novdom to firma o ugruntowanej pozycji w Polsce północno-wschodniej. Od 2008 roku deweloper oddał w ręce klientów blisko 2500 nowych mieszkań. W budowie pozostaje 600   a kolejnych 1500 jest w przygotowaniu. Spółka należy do Zbigniewa Sosnowskiego, założyciela polskiego producenta rowerów KROSS, który jest liderem rynku rowerowego w Polsce. Stabilną sytuację Novdom postanowiono wzmocnić poprzez dywersyfikację źródeł przychodów i emisję obligacji zaplanowaną w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

- Ostatnie lata to czas bardzo dynamicznego rozwoju Novdomu. Konsekwentnie realizujemy strategię, która w dużej mierze polega na zdobywaniu kolejnych rynków. Nie ukrywam, że zależy nam bardzo na rynku warszawskim, na którym zrealizowaliśmy już jedną inwestycję, ale planujemy kolejne. Analizujemy trendy, które jasno mówią o rozwoju rynku nieruchomości wakacyjnych, stąd decyzja o inwestowaniu w kurortach, np. w Mikołajkach. Aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra i chcemy ją wykorzystać do dalszego rozwoju naszej spółki. W tym celu, już w okresie wakacyjnym planujemy pozyskać finansowanie z emisji obligacji na kwotę do 20 milionów złotych – mówi Prezes spółki Zbigniew Sosnowski.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na inwestycje i przemyślany rozwój, zgodny ze strategicznym kierunkiem rozwoju firmy. 

W najbliższej przyszłości spółka będzie dopasowywać ofertę do potrzeb inwestorów i funduszy, działających w obszarze budownictwa wielorodzinnego na wynajem. Tworzone przez nas osiedla wyróżnia architektura, wysoka jakość i atrakcyjne lokalizacje. Komfort użytkowników zawsze stawiamy na pierwszym planie – dodaje Prezes Sosnowski.

Wraz z dynamicznym rozwojem spółka planuje także zwiększać zatrudnienie, w ciągu najbliższego roku o około 20-25 procent. W 2019 roku Novdom osiągnął skonsolidowane przychody na poziomie 103 milionów złotych. Wynik netto wyniósł w tym czasie 12,2 miliony złotych. W 2020 roku przychody Novdom były co prawda niższe o ok. 50% ze względu na długoterminowy charakter projektów deweloperskich oraz wywołane pandemią opóźnienie we wprowadzaniu do sprzedaży nowych projektów, ale w kolejnych latach spółka chce pobić wynik rekordowego roku 2019.

Firma jest obecna w licznych miastach Polski północno-wschodniej, między innymi w Olsztynie, Ciechanowie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Ostrołęce czy Mławie. Zrealizowała także inwestycję w Warszawie i na tym, najbardziej rozwiniętym rynku, chce się umacniać w kolejnych latach. Inwestycje Novdom tworzone są z pasją, są funkcjonalne i stwarzają nowe, dobre do życia przestrzenie. W atrakcyjnych lokalizacjach, zwykle położonych blisko centrów miast, Novdom tworzy oazy zieleni i spokoju, zachowując najważniejsze dla mieszkańców udogodnienia. Spółka należy do Grupy Firm Rodziny Sosnowskich, do założyciela KROSS, lidera rynku rowerowego w Polsce. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.