Komunikaty PR

Nowa inwestycja na mapie warszawskiej Pragi-Północ

2023-06-21  |  01:00
Biuro prasowe

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, obecnie przeżywa renesans. Dzielnica przez ostatnie lata przechodzi kompleksową rewitalizację, która w założeniu ma poprawić komfort życia mieszkańców. W okolicy powstają też nowe inwestycje mieszkaniowe. Największym wyzwaniem dla deweloperów jest połączenie współczesnego budownictwa z historycznym charakterem praskiej zabudowy. Wrocławski deweloper – PROFIT Development – podjął rękawicę. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.

Klimatyczna Praga-Północ

Dzisiejsza Praga-Północ znajduje się na terenie historycznej Pragi. Ówczesna Praga funkcjonowała jako odrębne miasto do 1791 roku, kiedy to została przyłączona do Warszawy. Położona w prawobrzeżnej części miasta, po dziś dzień zachowuje swój unikalny charakter i wyjątkowy klimat.

Dzielnica znacznie różni się od pozostałych części Warszawy. W ostatnich latach stała się jednym z najlepszych europejskich centrów kreatywnych. Dawne, poindustrialne magazyny i fabryki przekształcono w bary, kluby, restauracje i ośrodki sztuki. Praga-Północ przyciąga młodych ludzi, dla których "bycie na Pradze" to przebywanie tam, gdzie bije prawdziwe serce miasta.

Z badań sondażowych, zrealizowanych w ubiegłym roku wśród mieszkańców Dzielnicy Praga-Północ wynika, że większość ankietowanych jest zadowolona z mieszkania w dzielnicy[1]. Znaczący wzrost cen na rynku nieruchomości zlokalizowanych na Pradze-Północ – aż o 43,84% w skali roku (dane z 01.06.2023)[2] – jasno pokazuje, że chętnych do zamieszkania w tej wyjątkowej okolicy lawinowo przybywa.

Praska premiera, czyli w rytmie Nowej Pragi

W połowie czerwca na Stalowej 52 odbyła się premiera inwestycji Konopacka, na którą zaproszono przedstawicieli władz lokalnych, instytucji publicznych oraz prywatnych, a także mediów. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił m.in. Jacek Wachowicz, burmistrz Pragi-Północ, dla którego rozwój dzielnicy stanowi priorytet. Podczas spotkania okazało się, że jest wiele aspektów, które przyciągają ludzi na warszawską Pragę. Począwszy od praskiej serdecznej społeczności, przez ofertę kulturowo-oświatową po architekturę – zarówno tę historyczną, jak i współczesną.

Jako przedstawiciel Pragi-Północ, chciałbym powiedzieć, że czekamy na inwestorów na naszej dzielnicy. Zależy nam, aby jak najszybciej Praga zyskała dawny blask. Tylko dzięki współpracy z takimi podmiotami, jak tutaj obecny deweloper, mamy szansę zrobić to szybciej.” – mówił na wydarzeniu Jacek Wachowicz, Zastępca Burmistrza Pragi-Północ

Ze względu na historyczny charakter Pragi-Północ budowa nowych inwestycji mieszkaniowych to spore wyzwanie. Deweloper, który się go podejmie, musi znaleźć kompromis między nowoczesnością a tradycją – podkreśla Tomasz Stoga, prezes PROFIT Development. – W PROFIT Development nie boimy się ambitnych projektów. Naszą misją było stworzyć inwestycję, która zamknie historię we współczesnej formie i zagwarantuje przyszłym mieszkańcom najwyższy komfort.

Inwestycja Konopacka – miejsce z duszą

Konopacka to inwestycja zlokalizowana w samym sercu Pragi-Północ, otoczona zabytkową architekturą. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna, odtworzona według wytycznych konserwatora zabytków. Zostaną zachowane pierwotne elementy budynków, drewniana klatka schodowa, oznaczenia mieszkań i kolorystyka. W tej części budynku powstanie 30 1- i 2-pokojowych mieszkań o powierzchni od 29 do 49 mkw.

Druga część projektu to nowa tkanka, która stanowi wspólną bryłę z zabytkową kamienicą. Sam projekt to nietuzinkowa koncepcja łącząca starą, zabytkową część budynku z nową, współczesną formą, która domknie pierzeję ulicy. Powstanie tu 119 mieszkań o powierzchni od 29 do 59 mkw, wyposażonych w balkony i tarasy. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną komórki lokatorskie, rowerownia, stacja naprawy rowerów i pralnia. Budynek zostanie wyposażony w monitoring.

Koncepcja inwestycji bez wątpienia jest unikalna. Połączenie starej, zabytkowej części budynku ze współczesną formą to coś nowego na mapie warszawskiej Pragi-Północ. Mieszkania projektowane były z myślą o osobach żyjących nowocześnie, młodych duchem, które kupują swoje pierwsze mieszkanie i zależy im na korzystaniu z uroków wielkomiejskiego życia. Metraże jakie proponujemy na Konopackiej są też świetną propozycją dla inwestorów jako lokata kapitału lub w opcji na wynajem. – mówi Agnieszka Pachulska, dyrektorka sprzedaży warszawskiego oddziału PROFIT Development.

Na Pradze żyje się dobrze

Praga-Północ jest doskonale połączona z innymi dzielnicami. Z przystanków tramwajowych i autobusowych można dotrzeć w nawet najdalej położone części miasta. Znajdują się tu również stacje metra Dworzec Wileński i Szwedzka oraz stacje kolejowe Warszawa ZOO i Warszawa Wileńska. Na granicy z Pragą-Północ usytuowany jest Dworzec Wschodni.

Rewitalizacja połączona z rozbudową kamienicy na ulicy Konopackiej jest świetnym przykładem łączenia „starego” z nowym i wplatania esencji miast europejskich sprzed czasów drugiej wojny światowej. To co właśnie widzimy na Pradze, to kompleksowość zabudowy mieszkaniowej z częścią handlowo-usługową. I to właśnie powoduje, że Praga-Północ jest tak dobrym miejscem do mieszkania, o czym wiele innych dzielnic Warszawy może tylko pomarzyć. A to też tworzy idealną receptę na wzrost wartości nieruchomości, czyli świetną inwestycję – podsumowuje dr Błażej Podgórski z Akademii Leona Koźmińskiego.

Inwestycja Konopacka, która powstanie w samym sercu Pragi-Północ, to odpowiedź na zmieniający się styl życia mieszkańców stolicy. To idealne miejsce dla tych, którym zależy na najwyższym komforcie i doskonałej lokalizacji.

 

 


[1] https://pragapn.um.warszawa.pl/-/mieszkancy-dobrze-ocenili-prage-polnoc

[2] https://tabelaofert.pl/ceny-nieruchomosci/warszawa-praga-polnoc

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.