Komunikaty PR

Nowa inwestycja na mapie warszawskiej Pragi-Północ

2023-06-21  |  01:00
Biuro prasowe

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, obecnie przeżywa renesans. Dzielnica przez ostatnie lata przechodzi kompleksową rewitalizację, która w założeniu ma poprawić komfort życia mieszkańców. W okolicy powstają też nowe inwestycje mieszkaniowe. Największym wyzwaniem dla deweloperów jest połączenie współczesnego budownictwa z historycznym charakterem praskiej zabudowy. Wrocławski deweloper – PROFIT Development – podjął rękawicę. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.

Klimatyczna Praga-Północ

Dzisiejsza Praga-Północ znajduje się na terenie historycznej Pragi. Ówczesna Praga funkcjonowała jako odrębne miasto do 1791 roku, kiedy to została przyłączona do Warszawy. Położona w prawobrzeżnej części miasta, po dziś dzień zachowuje swój unikalny charakter i wyjątkowy klimat.

Dzielnica znacznie różni się od pozostałych części Warszawy. W ostatnich latach stała się jednym z najlepszych europejskich centrów kreatywnych. Dawne, poindustrialne magazyny i fabryki przekształcono w bary, kluby, restauracje i ośrodki sztuki. Praga-Północ przyciąga młodych ludzi, dla których "bycie na Pradze" to przebywanie tam, gdzie bije prawdziwe serce miasta.

Z badań sondażowych, zrealizowanych w ubiegłym roku wśród mieszkańców Dzielnicy Praga-Północ wynika, że większość ankietowanych jest zadowolona z mieszkania w dzielnicy[1]. Znaczący wzrost cen na rynku nieruchomości zlokalizowanych na Pradze-Północ – aż o 43,84% w skali roku (dane z 01.06.2023)[2] – jasno pokazuje, że chętnych do zamieszkania w tej wyjątkowej okolicy lawinowo przybywa.

Praska premiera, czyli w rytmie Nowej Pragi

W połowie czerwca na Stalowej 52 odbyła się premiera inwestycji Konopacka, na którą zaproszono przedstawicieli władz lokalnych, instytucji publicznych oraz prywatnych, a także mediów. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił m.in. Jacek Wachowicz, burmistrz Pragi-Północ, dla którego rozwój dzielnicy stanowi priorytet. Podczas spotkania okazało się, że jest wiele aspektów, które przyciągają ludzi na warszawską Pragę. Począwszy od praskiej serdecznej społeczności, przez ofertę kulturowo-oświatową po architekturę – zarówno tę historyczną, jak i współczesną.

Jako przedstawiciel Pragi-Północ, chciałbym powiedzieć, że czekamy na inwestorów na naszej dzielnicy. Zależy nam, aby jak najszybciej Praga zyskała dawny blask. Tylko dzięki współpracy z takimi podmiotami, jak tutaj obecny deweloper, mamy szansę zrobić to szybciej.” – mówił na wydarzeniu Jacek Wachowicz, Zastępca Burmistrza Pragi-Północ

Ze względu na historyczny charakter Pragi-Północ budowa nowych inwestycji mieszkaniowych to spore wyzwanie. Deweloper, który się go podejmie, musi znaleźć kompromis między nowoczesnością a tradycją – podkreśla Tomasz Stoga, prezes PROFIT Development. – W PROFIT Development nie boimy się ambitnych projektów. Naszą misją było stworzyć inwestycję, która zamknie historię we współczesnej formie i zagwarantuje przyszłym mieszkańcom najwyższy komfort.

Inwestycja Konopacka – miejsce z duszą

Konopacka to inwestycja zlokalizowana w samym sercu Pragi-Północ, otoczona zabytkową architekturą. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna, odtworzona według wytycznych konserwatora zabytków. Zostaną zachowane pierwotne elementy budynków, drewniana klatka schodowa, oznaczenia mieszkań i kolorystyka. W tej części budynku powstanie 30 1- i 2-pokojowych mieszkań o powierzchni od 29 do 49 mkw.

Druga część projektu to nowa tkanka, która stanowi wspólną bryłę z zabytkową kamienicą. Sam projekt to nietuzinkowa koncepcja łącząca starą, zabytkową część budynku z nową, współczesną formą, która domknie pierzeję ulicy. Powstanie tu 119 mieszkań o powierzchni od 29 do 59 mkw, wyposażonych w balkony i tarasy. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną komórki lokatorskie, rowerownia, stacja naprawy rowerów i pralnia. Budynek zostanie wyposażony w monitoring.

Koncepcja inwestycji bez wątpienia jest unikalna. Połączenie starej, zabytkowej części budynku ze współczesną formą to coś nowego na mapie warszawskiej Pragi-Północ. Mieszkania projektowane były z myślą o osobach żyjących nowocześnie, młodych duchem, które kupują swoje pierwsze mieszkanie i zależy im na korzystaniu z uroków wielkomiejskiego życia. Metraże jakie proponujemy na Konopackiej są też świetną propozycją dla inwestorów jako lokata kapitału lub w opcji na wynajem. – mówi Agnieszka Pachulska, dyrektorka sprzedaży warszawskiego oddziału PROFIT Development.

Na Pradze żyje się dobrze

Praga-Północ jest doskonale połączona z innymi dzielnicami. Z przystanków tramwajowych i autobusowych można dotrzeć w nawet najdalej położone części miasta. Znajdują się tu również stacje metra Dworzec Wileński i Szwedzka oraz stacje kolejowe Warszawa ZOO i Warszawa Wileńska. Na granicy z Pragą-Północ usytuowany jest Dworzec Wschodni.

Rewitalizacja połączona z rozbudową kamienicy na ulicy Konopackiej jest świetnym przykładem łączenia „starego” z nowym i wplatania esencji miast europejskich sprzed czasów drugiej wojny światowej. To co właśnie widzimy na Pradze, to kompleksowość zabudowy mieszkaniowej z częścią handlowo-usługową. I to właśnie powoduje, że Praga-Północ jest tak dobrym miejscem do mieszkania, o czym wiele innych dzielnic Warszawy może tylko pomarzyć. A to też tworzy idealną receptę na wzrost wartości nieruchomości, czyli świetną inwestycję – podsumowuje dr Błażej Podgórski z Akademii Leona Koźmińskiego.

Inwestycja Konopacka, która powstanie w samym sercu Pragi-Północ, to odpowiedź na zmieniający się styl życia mieszkańców stolicy. To idealne miejsce dla tych, którym zależy na najwyższym komforcie i doskonałej lokalizacji.

 

 


[1] https://pragapn.um.warszawa.pl/-/mieszkancy-dobrze-ocenili-prage-polnoc

[2] https://tabelaofert.pl/ceny-nieruchomosci/warszawa-praga-polnoc

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze z coraz większą rolą w finansowaniu rolników i firm. Nadmierne regulacje i niejednoznaczne przepisy ograniczają ich rozwój

Banki spółdzielcze odpowiadają w Polsce za ponad 60 proc. finansowania rolnictwa i niemal 20 proc. finansowania MŚP, a także obsługują 60 proc. jednostek samorządu terytorialnego. Ich rola w lokalnych społecznościach jest więc znacząca, bo są tam pierwszym wyborem dla rolników i mniejszych firm. Zmienność środowiska prawnego – zarówno nowe inicjatywy legislacyjne, jak i niepewność związana z interpretacją prawa – wpłynęła jednak na spadek przewidywalności warunków funkcjonowania banków. – Potrzebujemy deregulacji, zmniejszenia liczby przepisów, zwiększenia ich przejrzystości i jednoznaczności – podkreśla Krzysztof Karwowski, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.

Firma

Polscy producenci gier coraz mocniej obecni na zagranicznych rynkach. Wykorzystanie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, może zwiększyć ich konkurencyjność

Jeszcze w tym roku rynek gier mobilnych w Polsce może przekroczyć wartość 142 mln dol., a do 2027 roku liczba użytkowników może sięgnąć 6,5 mln – wynika z danych portalu Statista. Również cała szeroko rozumiana branża gier wideo ma przed sobą dobre perspektywy, czemu sprzyjają zmiany technologiczne oraz pokoleniowe. Na tych trendach korzystają polskie firmy gamingowe i widzą w tym szanse na coraz mocniejszą ekspansję na zagranicznych rynkach. Studio Lichthund, które niedawno zadebiutowało na NewConnect, korzysta z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w procesie tworzenia gier. W ciągu roku planuje wypuścić dwie nowe produkcje – Food Truck Empire i Bulldog.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.