Komunikaty PR

Nowa inwestycja na Starych Bielanach – prestiżowe apartamenty w pobliżu metra

2022-10-25  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W sąsiedztwie Lasu Lindego i nieopodal stacji metra Stare Bielany oraz Wawrzyszew francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska wybuduje apartamenty Linde Résidence II. Inwestycja powstanie tuż obok Linde Résidence, pierwszego projektu dewelopera przy ulicy Oczapowskiego.

Bielany to trzecia co do wielkości dzielnica Warszawy, prawie w 30 procentach pokryta zielenią. To właśnie w tym miejscu, zaledwie 2 minuty spacerem od Lasu Lindego, Bouygues Immobilier Polska wybuduje kameralny budynek, w którym znajdzie się 58 apartamentów. Gratką będą te na najwyższych piętrach z przestronnymi tarasami i widokiem na okolicę.

Otoczenie naszej inwestycji jest spokojne i zielone – determinowane klimatem Starych Bielan oraz bliskością terenów leśnych, a jednocześnie Bielany są doskonale skomunikowane z pozostałymi rejonami miasta i trasami wylotowymi. Okolica ma również doskonałe zaplecze infrastrukturalne. Dlatego właśnie tu postanowiliśmy zrealizować nasz najnowszy projekt w stolicy. Inwestycja będzie kameralna i elegancka, z ciekawą formą architektoniczną i wysokim standardem części wspólnych – mówi Adam Skorek, dyrektor projektów mieszkaniowych Bouygues Immobilier Polska.

Prestiżowe apartamenty w pobliżu Lasu Lindego

Linde Résidence II to 4-piętrowy budynek nawiązujący do niskiej zabudowy Starych Bielan. Nowoczesna forma została tu połączona z inspiracją naturą. Na pierwszym planie widoczny jest stylowy klinkier, a także panele w kolorze drewna. Lekkości bryle nadadzą szklane balustrady balkonów i tarasów oraz duże okna. Zgodnie z wizją architektoniczną, klinkier na elewacji to odwołanie do historycznych budynków Bielan, takich jak kopalnia żwiru na terenie obecnej AWF i dawna cegielnia w okolicach bazarku na Wolumenie. Z kolei nawiązaniem do terenów zielonych w sąsiedztwie inwestycji są panele imitujące drewno i stanowiące wykończenie balkonów, których kulminacją jest wspornikowy dach przykrywający częściowo tarasy od strony ul. Oczapowskiego.

W Linde Résidence II znajdzie się jedynie 58 lokali – od mieszkań typu studio po komfortowe apartamenty o powierzchni nawet 157 mkw. na ostatniej kondygnacji z dostępem do przestronnych tarasów częściowo wyłożonych trawą. Atutem mieszkań na parterze będą zaciszne ogródki, a tych na wyższych piętrach – balkony ze szklanymi balustradami. Na parterze znajdą się także lokale usługowe. W hali garażowej będzie mogło zaparkować 68 samochodów, a dodatkowe miejsca postojowe i stojaki na rowery zostaną ulokowane przed budynkiem.

Mieszkańcy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań, takich jak otwierane bramy garażowe, drzwi wejściowe,  czy możliwość przywołania windy za pomocą aplikacji na smartfonie. Ważne będą także udogodnienia ekologiczne. Dach zostanie pokryty jasnym poszyciem, które zredukuje stopień nagrzewania się budynku w upalne dni, zapewniając komfort mieszkańcom. Na terenie inwestycji zamontowana będzie ładowarka do samochodów elektrycznych, a także domki dla ptaków i budka dla owadów pożytecznych.

Części wspólne w budynku zostały zaprojektowane przez architekta wnętrz, profesora gdańskiej ASP, Jana Sikorę.  – Zależało nam, by w subtelny sposób nawiązać do okolicznej zieleni. Dyskretne odwołanie do Lasu Lindego czy Lasu Bielańskiego stanowią grafiki na ścianach i zielone lustro w holu wejściowym. Inspirowaliśmy się również historycznym duchem dzielnicy, czyli dawną kopalnią. Stąd też na ścianach pojawia się kamień – mówi Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza. O podwyższonym standardzie inwestycji świadczyć będzie drewno na ścianach, detale w kolorze szczotkowanego złota czy autorskie portale drzwiowe z podświetlanymi numerami mieszkań.

W pobliżu stacji metra

Ulica Oczapowskiego to osiedlowa ulica stanowiąca dojazd do ulicy Jana Kasprowicza, położona w pobliżu skrzyżowania z Aleją Władysława Reymonta. Francuski deweloper wybuduje nowe mieszkania w odległości niecałych 500 metrów od pobliskich stacji metra Stare Bielany oraz Wawrzyszew. – Linde Résidence II to nie tylko prestiżowe apartamenty, ale także doskonała lokalizacja. Bielany to dzielnica, z której wszędzie jest blisko. Dzięki stacjom metra można dojechać w kilkanaście minut do centrum miasta – mówi Joanna Kołodziejak, menadżerka projektu Bouygues Immobilier Polska.

W bliskiej odległości od Linde Résidence II znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe, a także przychodnia, sklepy i targowisko Wolumen. Lokalizacja przy ulicy Oczapowskiego pozwala na szybki dojazd do Wisłostrady i trasy S8.

 

 

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 59 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8300 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.