Nowa Murowana powiększa się zgodnie z planem
Murowana Goślina, zlokalizowana około 15 km od Poznania będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą być blisko miasta, a jednocześnie cenią sobie spokój. Powstaje tutaj kolejny etap inwestycji Nowa Murowana – nieduży budynek wielorodzinny z 26 mieszkaniami.
Do tej pory inwestor osiedla Nowa Murowana zrealizował przy ulicy Tartacznej w Murowanej Goślinie pięć budynków wielorodzinnych, w których znalazło się łącznie 91 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja powstała z pełną infrastrukturą, do której zaliczają się: wewnętrzne alejki, miejsca parkingowe, czy oświetlenie. Wszystkie lokale mieszkalne znalazły swoich nabywców. W związku z tym, że zainteresowanie lokalami mieszkalnymi w Murowanej Goślinie nadal jest duże, następuje spodziewana kontynuacja tego projektu deweloperskiego i znajdzie się tuż obok. W ramach inwestycji Nowa Murowana 2 zrealizowane zostaną 2 kameralne budynki trzykondygnacyjne. Aktualnie trwają prace w budynku A, stanowiącym już szósty etap całego przedsięwzięcia deweloperskiego. - Do końca października osiągnęliśmy stan surowy, nastąpił także montaż stolarki okiennej w lokalach na wszystkich kondygnacjach. Trwa realizacja kolejnych zadań, w tym m.in. konstrukcja i pokrycie dachu, instalacje elektryczne i wod-kan. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z założonym przez nasz dział inwestycyjny harmonogramem, co oznacza, że w połowie przyszłego roku mieszkania będą do odbioru – informuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana 2.
W budynku A znajdzie się 26 mieszkań o powierzchni od 26 do 73 mkw. Tym samym na klientów czekają kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Do lokali na parterze będą przynależeć ogródki od 26 do 69 m kw., a na piętrze – przestronne balkony. Ponadto dostępne będą bezpłatne komórki lokatorskie. Podobnie jak w inwestycji wcześniejszej, w nowym projekcie wszystkie lokale będą oddawane w standardzie deweloperskim, z roletami zewnętrznymi dla mieszkań parterowych. Deweloper zadbał także o miejsca postojowe oraz małą architekturę.
Nowa Murowana 2 będzie również dobrym miejscem dla rodziny, ponieważ tuż obok inwestycji są placówki oświatowe – ważne dla rozwoju młodszych mieszkańców. W Murowanej Goślinie znajduje się 12 żłobków, przedszkoli oraz punktów przedszkolnych, 5 szkół podstawowych i 2 gimnazja, a także Zespół Szkół, w którego skład wchodzą technikum i szkoła zawodowa.
- W ofercie mieszkaniowej budynku A znajdują się już ostatnie lokale 3-pokojowe. Widok zieleni za oknem i bezpośredni dostęp do ogrodu ucieszy rodziny, które chętnie zamieniają Poznań na Murowana Goślinę – podkreśla Patrycja Pilarczyk. Osiedle powstaje w Murowanej Goślinie, blisko ul. Tartacznej i Kolejowej, skąd odjeżdża szynobus do Poznania. Ta część osiedla, z 26 mieszkaniami, będzie gotowa w połowie 2021 roku i oddana w ręce mieszkańców. Blisko połowa lokali znalazła już swoich nabywców.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.