Nowe mieszkania na Jagodnie coraz bliżej
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Budowa jednego z największych osiedli mieszkaniowych na Krzykach nabiera tempa. Pierwsze budynki będą skończone jeszcze w tym roku, zaraz później rozpocznie się przekazywanie kluczy nowym mieszkańcom.
Widać już metę budowy pierwszej puli mieszkań na osiedlu ROBYG Jagodno (ul. Buforowa) – jednym z największych w tej części Wrocławia. – Wszystko przebiega po naszej myśli. Prace wykonywane są sprawnie, budowa posuwa się naprzód w zadowalającym tempie – informuje Mariusz Olejnik, kierownik projektu z Grupy ROBYG.
Wybór jeszcze większy
Grupa ROBYG buduje jednocześnie pięć wielorodzinnych budynków oraz ok. 30 domów w zabudowie jednorodzinnej: szeregowych i atrialnych. W największym z budynków wielorodzinnych, którego stan surowy jest już zakończony, trwają prace wewnątrz i na elewacjach. Natomiast w pozostałych montowane są okna oraz prowadzone są prace instalacyjne. Jeżeli chodzi o zabudowę jednorodzinną, to wykonywane są konstrukcje domów oraz instalacje pod posadzkami. Budowa pierwszych mieszkań skończy się jeszcze w tym roku.
Przypomnijmy, że ROBYG Jagodno to projekt wieloetapowy. Obecnie trwa realizacja części domów oraz dwóch etapów zabudowy wielorodzinnej: A1 (największy, 4-piętrowy budynek) i A2 (cztery 3-piętrowe budynki). Typy mieszkań różnią się w zależności od etapu. W A1 znajdzie się 120 mieszkań w układzie od 1 do 4 pokoi, z kolei w budynkach A2 zaprojektowano 157 mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 3. – Do sprzedaży właśnie wprowadziliśmy nową pulę mieszkań o wielkości od 26 do 68 mkw. W związku z tym uruchomiliśmy oferty specjalne z rabatami sięgającymi 18 tys. zł – informuje Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA. – To bardzo funkcjonalne mieszkania z balkonami lub ogródkami o przemyślanych układach. Jako jeden z nielicznych deweloperów wszystkie mieszkania wyposażamy w cenie w nowoczesny system Smart House, który pozwala oszczędzić na rachunkach nawet o 30% – dodaje.
Promocjami objęte są także mieszkania wprowadzone do sprzedaży wcześniej. W budynku A1 dostępne są mieszkania w harmonogramie płatności 60/40 (płatność rozłożona w czasie na dwie części), natomiast do mieszkań w budynkach etapu A2 są dostępne garaże za pół ceny. Są jeszcze domy jednorodzinne, których cena jest teraz obniżona o 200 zł za metr kwadratowy.
Ambitne plany jednego z liderów
Zróżnicowana zabudowa to jeden z największych atutów osiedla ROBYG Jagodno. Nie mniejszym jest kompleksowość – oprócz mieszkań i domów będzie tu osiedlowy park, przedszkole, siłownia plenerowa i klub malucha. Dużym udogodnieniem dla przyszłych mieszkańców będą także części wspólne w budynkach jednorodzinnych, takie jak lobby z recepcją i podziemny parking, oraz prywatne ogródki i miejsca parkingowe przynależne do domów jednorodzinnych. – Warto zaznaczyć, że części wspólne budynków wielorodzinnych są wyposażone w panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED, dzięki którym obniżają się koszty eksploatacyjne. To ekologiczne rozwiązania, które nabierają dla nas coraz większego znaczenia. Natomiast w standardzie domów znajdują się podłogowe maty grzewcze w łazience, klimatyzacja i rolety zewnętrzne – dodaje Joanna Chojecka. Kolejną zaletą jest lokalizacja osiedla na dynamicznie rozwijającym się, rodzinnym i spokojnym Jagodnie.
Na całym osiedlu finalnie znajdzie się 15 budynków wielorodzinnych, 93 domy w zabudowie atrialnej i 11 w szeregowej. Łącznie około 900 mieszkań. To nie koniec ambitnych planów Grupy ROBYG we Wrocławiu. Po przejęciu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego do puli dołączyło kilkaset mieszkań i domów w 4 innych inwestycjach: Wojszyckich Alejkach, Uroczysku, Osadzie Leśna Przystań i Willi nad Potokiem. Nad kolejnymi inwestycjami firma właśnie pracuje.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.