Nowe mieszkania na wrocławskim Jagodnie – kolejny etap osiedla Komedy
Dom Development rozpoczął sprzedaż czwartego etapu Osiedla Komedy powstającego na wrocławskim Jagodnie. Do oferty dewelopera trafiło kolejnych 128 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale 2023 roku. W jednym z budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców - z wielofunkcyjną salą i miejscami coworkingowymi do pracy.
Inwestycja Dom Development powstaje u zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika na wrocławskim Jagodnie. Całe osiedle tworzyć będzie sześć 4- i 5-piętrowych budynków mieszkalnych wraz z lokalami usługowymi. Pierwszy etap został już ukończony i przekazany klientom. Z początkiem przyszłego roku zakończone zostaną prace w drugim etapie. Aktualnie trwa budowa trzeciego etapu, a inwestor rozpoczyna właśnie sprzedaż lokali etapu czwartego.
Łącznie, w dwóch nowych budynkach, dostępnych będzie 128 mieszkań o powierzchni od 33 do 90 m² oraz trzy lokale usługowe, a także 134 miejsca w garażu podziemnym. Mieszkania na parterze posiadać będą ogródki z tarasem, natomiast te zlokalizowane na piętrach loggie lub balkony.
Wspólna przestrzeń do pracy i wypoczynku
Dodatkowo, w jednym z nowych budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców całego Osiedla Komedy - z wielofunkcyjną salą, miejscami coworkingowymi do pracy, toaletą i aneksem kuchennym.
- Jagodno jest dzielnicą chętnie wybieraną przez mieszkańców Wrocławia. Zależy nam, by nasi klienci znaleźli tutaj nie tylko najlepszą przestrzeń do życia i wypoczynku, ale także do budowania wzajemnych relacji, czy do pracy, która w dzisiejszych czasach często wykonywana jest zdalnie. Dlatego zaplanowaliśmy stworzenie wspólnej przestrzeni, która służyć będzie mieszkańcom całego osiedla – mówi Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.
Zielone rozwiązania: rekreacja i czystsze powietrze
Inwestycja Dom Development to także tereny rekreacyjne, w tym zielony dziedziniec oraz plac zabaw dla najmłodszych z wyjątkową ścieżką aktywności w formie toru przeszkód. Jego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla, a każdy z nich ma własny motyw przewodni – równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.
W ramach czwartego etapu inwestor zaplanował również ekologiczne rozwiązania. – Jesteśmy odpowiedzialnym deweloperem, dla którego ważny jest zarówno komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, jak i także szeroko pojęty zrównoważony rozwój. Wiemy, jak ważna dla przyszłości naszej planety jest bioróżnorodność, więc chcemy dołożyć swoją cegiełkę dla jej zachowania – stąd pomysł ustawienia domków dla owadów oraz starannie zaprojektowanej roślinności w przestrzeni osiedla. W trosce o miejski ekosystem nasze budynki będą wyposażone w zielony dach. Takie rozwiązanie wpływa na poprawę lokalnego klimatu, i prowadzi do tego, że oddychamy czystszym powietrzem – dodaje Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.