Nowe mieszkania na wrocławskim Jagodnie – kolejny etap osiedla Komedy
Dom Development rozpoczął sprzedaż czwartego etapu Osiedla Komedy powstającego na wrocławskim Jagodnie. Do oferty dewelopera trafiło kolejnych 128 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale 2023 roku. W jednym z budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców - z wielofunkcyjną salą i miejscami coworkingowymi do pracy.
Inwestycja Dom Development powstaje u zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika na wrocławskim Jagodnie. Całe osiedle tworzyć będzie sześć 4- i 5-piętrowych budynków mieszkalnych wraz z lokalami usługowymi. Pierwszy etap został już ukończony i przekazany klientom. Z początkiem przyszłego roku zakończone zostaną prace w drugim etapie. Aktualnie trwa budowa trzeciego etapu, a inwestor rozpoczyna właśnie sprzedaż lokali etapu czwartego.
Łącznie, w dwóch nowych budynkach, dostępnych będzie 128 mieszkań o powierzchni od 33 do 90 m² oraz trzy lokale usługowe, a także 134 miejsca w garażu podziemnym. Mieszkania na parterze posiadać będą ogródki z tarasem, natomiast te zlokalizowane na piętrach loggie lub balkony.
Wspólna przestrzeń do pracy i wypoczynku
Dodatkowo, w jednym z nowych budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców całego Osiedla Komedy - z wielofunkcyjną salą, miejscami coworkingowymi do pracy, toaletą i aneksem kuchennym.
- Jagodno jest dzielnicą chętnie wybieraną przez mieszkańców Wrocławia. Zależy nam, by nasi klienci znaleźli tutaj nie tylko najlepszą przestrzeń do życia i wypoczynku, ale także do budowania wzajemnych relacji, czy do pracy, która w dzisiejszych czasach często wykonywana jest zdalnie. Dlatego zaplanowaliśmy stworzenie wspólnej przestrzeni, która służyć będzie mieszkańcom całego osiedla – mówi Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.
Zielone rozwiązania: rekreacja i czystsze powietrze
Inwestycja Dom Development to także tereny rekreacyjne, w tym zielony dziedziniec oraz plac zabaw dla najmłodszych z wyjątkową ścieżką aktywności w formie toru przeszkód. Jego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla, a każdy z nich ma własny motyw przewodni – równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.
W ramach czwartego etapu inwestor zaplanował również ekologiczne rozwiązania. – Jesteśmy odpowiedzialnym deweloperem, dla którego ważny jest zarówno komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, jak i także szeroko pojęty zrównoważony rozwój. Wiemy, jak ważna dla przyszłości naszej planety jest bioróżnorodność, więc chcemy dołożyć swoją cegiełkę dla jej zachowania – stąd pomysł ustawienia domków dla owadów oraz starannie zaprojektowanej roślinności w przestrzeni osiedla. W trosce o miejski ekosystem nasze budynki będą wyposażone w zielony dach. Takie rozwiązanie wpływa na poprawę lokalnego klimatu, i prowadzi do tego, że oddychamy czystszym powietrzem – dodaje Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.