Nowe osiedle w podpoznańskich Szczytnikach
Kilkanaście kilometrów od Poznania, w gminie Kórnik, powstaje nowe osiedle o nazwie „Domy w Szczytnikach”. Będzie to w sumie dziesięć domów, w ramach których zaplanowano 40 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 104,70 m kw. i 126,10 m kw. Według harmonogramu, I etap inwestycji, z ośmioma lokalami, będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.
Domy z ogrodem, położone w bliskiej odległości od dużych miast to wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu przyszli mieszkańcy z jednej strony mają niedaleko do swoich miejsc pracy, z drugiej – na wyciągnięcie ręki są nie tylko wszelkie udogodnienia, ale przed wszystkim spokój i otoczenie przyrody. - Przy projektowaniu osiedla zwróciliśmy uwagę na komfort mieszkańców i funkcjonalność życia na co dzień – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. - Z myślą o tym, zaplanowaliśmy oddzielne wejścia do każdego z domów oraz osobne ogrody. Proponujemy projekt, który gwarantuje wygodę, jak w domu jednorodzinnym.
Niezależnie od wyboru wariantu metrażu, układ pomieszczeń pozostaje podobny: przestrzeń dzienna, zlokalizowana na parterze, będzie idealna na salon z aneksem kuchennym i toaletą. Natomiast na piętrze można zaplanować strefę z trzema pokojami (w tym jeden może pełnić funkcję garderoby) i łazienką. Do każdego z lokali przynależeć będzie również wspomniany ogród o powierzchni od 62 do 126 m kw., balkon oraz garaż i miejsce postojowe. - Oprócz tych udogodnień, mocno zadbamy o wykończenie budynków. Cegła w odcieniach brązu podkreśli ponadczasowość. Z kolei takie rozwiązania, jak okna do samej podłogi w każdym pomieszczeniu i grafitowy kolor pokrycia dachowego nawiązują do aktualnych trendów - dodaje Michał Rozwadowski.
Domy w Szczytnikach wyróżniają się lokalizacją – kilkanaście kilometrów od Poznania, dzięki czemu do stolicy Wielkopolski dotrzeć można w kwadrans – trasą szybkiego ruchu S11. Około 300 m od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w pobliżu jest stacja PKP w Gądkach. Fani aktywności na świeżym powietrzu zwrócić powinni uwagę na bliskość jezior: Kórnickiego i Bnińskiego, a tych, którzy wolą spacery, z pewnością zainteresuje arboretum w Kórniku oraz tamtejszy zamek. W okolicy znajdują się zarówno punkty handlowo-usługowe, jak sklepy spożywcze czy apteka, oraz placówki edukacyjne: przedszkole i Szkoła Podstawowa w oddalonych o 3 km Kamionkach.
Nowy dom w Szczytnikach kosztuje nieco ponad 400 tys. zł. Taka propozycja zachęci z pewnością klientów, którzy chcą mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym w mieście zamienić na własny dom, ogród i przestrzeń. Wśród przyszłych mieszkańców osiedla Domy w Szczytnikach będą m.in. rodziny z dziećmi.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.