Nowe Szczytniki – premiera inwestycji pod Poznaniem
Odważna, niespotykana na przedmieściach Poznania architektura budynków, a wraz z nią propozycja dwupoziomowych mieszkań z ogródkami. Na rynku pierwotnym debiutuje projekt Nowe Szczytniki. Sprzedaż lokali już ruszyła.
W podpoznańskich Szczytnikach powstaje nowy projekt mieszkaniowy – Nowe Szczytniki. W sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym to dobra informacja dla osób szukających własnego lokum. Inwestorem jest spółka Nowa Murowana, czyli doświadczony i sprawdzony deweloper, realizujący m.in. od kilku lat osiedle budynków wielorodzinnych w Murowanej Goślinie. Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Choinkowej, na terenie miejscowości Szczytniki, czyli tak naprawdę tuż obok administracyjnej granicy Poznania. Nowe Szczytniki to projekt składający się z 12 dwupoziomowych mieszkań w trzech kameralnych budynkach. Niebanalną architekturę doceni każdy obserwator rynku nieruchomości. Różnorodne wykończenie elewacji, dopracowane detale przekładają się na nietuzinkowy i elegancki charakter inwestycji. Mieszkania o powierzchni 80,18 lub 92,61 mkw. wyróżniają się funkcjonalnym układem pomieszczeń i naturalnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz bezpośrednie wyjście na ogród, zarówno z salonu, jak i części jadalnianej. Na drugiej kondygnacji znajdą się dwie lub trzy sypialnie (w zależności od wybranego wariantu), garderoba oraz druga łazienka. Każde mieszkanie to także nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. pompa ciepła.
Osiedle zostanie zrealizowane na terenie Szczytnik, w gminie Kórnik. To gwarantuje sprawną komunikację zarówno z poznańską metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy trasy szybkiego ruchu. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Dojazd jest możliwy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska.
Dużym atutem inwestycji jest sąsiedztwo przyrody. Unikalny park, arboretum i promenada spacerowa nad Jeziorem Kórnickim znajdują się 10 minut od realizowanego osiedla. Lokalizacja osiedla to również pobliskie lasy i urokliwe tereny zielone. Liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponadto, w pobliżu inwestycji znajduje się żłobek i przedszkole „Mądra Sowa”, a w odległości ok. 3 km Szkoła Podstawowa w Kamionkach. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest sklep spożywczy oraz apteka oddalona zaledwie kilkaset metrów od domu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.