Nowe Szczytniki – premiera inwestycji pod Poznaniem
W podpoznańskich Szczytnikach powstaje nowy projekt mieszkaniowy – Nowe Szczytniki. W sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym to dobra informacja dla osób szukających własnego lokum. Inwestorem jest spółka Nowa Murowana, czyli doświadczony i sprawdzony deweloper, realizujący m.in. od kilku lat osiedle budynków wielorodzinnych w Murowanej Goślinie. Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Choinkowej, na terenie miejscowości Szczytniki, czyli tak naprawdę tuż obok administracyjnej granicy Poznania. Nowe Szczytniki to projekt składający się z 12 dwupoziomowych mieszkań w trzech kameralnych budynkach. Niebanalną architekturę doceni każdy obserwator rynku nieruchomości. Różnorodne wykończenie elewacji, dopracowane detale przekładają się na nietuzinkowy i elegancki charakter inwestycji. Mieszkania o powierzchni 80,18 lub 92,61 mkw. wyróżniają się funkcjonalnym układem pomieszczeń i naturalnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz bezpośrednie wyjście na ogród, zarówno z salonu, jak i części jadalnianej. Na drugiej kondygnacji znajdą się dwie lub trzy sypialnie (w zależności od wybranego wariantu), garderoba oraz druga łazienka. Każde mieszkanie to także nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. pompa ciepła.
Osiedle zostanie zrealizowane na terenie Szczytnik, w gminie Kórnik. To gwarantuje sprawną komunikację zarówno z poznańską metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy trasy szybkiego ruchu. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Dojazd jest możliwy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska.
Dużym atutem inwestycji jest sąsiedztwo przyrody. Unikalny park, arboretum i promenada spacerowa nad Jeziorem Kórnickim znajdują się 10 minut od realizowanego osiedla. Lokalizacja osiedla to również pobliskie lasy i urokliwe tereny zielone. Liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponadto, w pobliżu inwestycji znajduje się żłobek i przedszkole „Mądra Sowa”, a w odległości ok. 3 km Szkoła Podstawowa w Kamionkach. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest sklep spożywczy oraz apteka oddalona zaledwie kilkaset metrów od domu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.