Komunikaty PR

Nowe technologie w inwestycjach mieszkaniowych

2023-08-02  |  01:00
Biuro prasowe

Inteligentne oświetlenie czy ogrzewanie, makiety 3D, informacja o niespodziewanym ruchu w monitorowanym pomieszczeniu, a nawet windy odzyskujące energię – to zaledwie kilka z technologii, które znajdują dzisiaj zastosowanie w inwestycjach mieszkaniowych. Nowe rozwiązania nie tylko ułatwiają życie mieszkańcom, ale również mogą pomóc w wyborze właściwego lokalu. Poznajmy bliżej najważniejsze z nich.

W skali świata sektor budowlany odpowiedzialny jest za 35% konsumpcji energii, 38% emisji CO2 związanych z energią i 50% zużycia zasobów naturalnych planety – wynika z najnowszego raportu ThinkCo: Cyrkularne. GOZ w miastach i nieruchomościach. Jednocześnie z wcześniejszych badań, przeprowadzonych w dziewięciu państwach świata, wynika jasno: aż 58% mieszkańców dużych aglomeracji wierzy, że za pomocą nowoczesnych technologii miasta i budynki stają się bardziej zrównoważone środowiskowo. Dlatego też największe podmioty na rynku nieruchomości już od kilku lat wprowadzają rozwiązania, które są reakcją na zmiany klimatyczne i pomagają z nimi walczyć, a zarazem spełniają oczekiwania coraz bardziej świadomych klientów.

Nowe technologie w inwestycjach mieszkaniowych przynoszą realne i ekologiczne korzyści zarówno mieszkańcom, jak i środowisku. Zapewniają nie tylko wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, ale również oszczędność energii elektrycznej i cieplnej. ROBYG jako pierwszy deweloper na polskim rynku wprowadził system smart house w standardzie wyposażenia mieszkania, bez dodatkowych opłat, tak by korzystając z nowych technologii, jednocześnie dbać o środowisko. Z tego samego powodu ROBYG wprowadził też zmiany w procesie budowy: 85% energii elektrycznej pochodzi z OZE, a ślad węglowy dewelopera regularnie maleje – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Zrównoważone rozwiązania przyszłości

Szukając własnego mieszkania, warto wybrać dewelopera, który stawia na koncepcję inteligentnego domu i proekologiczne rozwiązania. Dziś inwestycje mieszkaniowe powinny powstawać w oparciu o materiały najwyższej jakości. Zapobiega to m.in. ubytkom ciepła, a w sezonie letnim – zbytniemu nagrzewaniu się mieszkań. Nowoczesna izolacja oraz technologie mogą się przekładać na znaczące oszczędności zarówno w indywidualnych budżetach mieszkańców, jak i w całościowym budżecie wspólnoty.

Do nowoczesnych technologii stosowanych przez deweloperów należy zaliczyć m.in.: sterowanie pogodowe w budynku, czujniki zmierzchu i ruchu, odzysk ciepła z wentylacji, instalacje fotowoltaiczne, windy odzyskujące energię. Przytoczone rozwiązania pomagają w zmniejszeniu konsumpcji prądu czy ciepła, co przekłada się na rachunki mieszkańców, a równocześnie zmniejszają ilość CO2 uwalnianego do atmosfery. Zyskują więc nie tylko mieszkańcy, lecz także środowisko.

30% mniejsze rachunki i większe bezpieczeństwo

Nowoczesne technologie typu smart umożliwiają zintegrowane funkcjonowanie urządzeń domowych w jednym systemie, co znacząco przekłada się na oszczędności. Inteligentne oświetlenie, czujniki ruchu i zalania, ogrzewanie, zdalnie sterowane gniazda elektryczne, czujniki otwarcia okien i drzwi, zdalne sterowanie roletami oraz multimediami mogą wpływać na ograniczenie zużycia energii i wody nawet o 30% oraz znacząco zmniejszają negatywny wpływ na środowisko.

– Dziś już ponad 17 tys. naszych lokali jest wyposażonych w technologię ROBYG Smart House by Keemple i jest ona standardem w zdecydowanej większości naszych inwestycji. Zapewnienie takiego typu wyposażenia mieszkania daje gwarancję, że nasi klienci zamieszkają w nowoczesnym i bardziej przyjaznym środowisku – zauważa Anna Wojciechowska.

Zastosowane innowacje z zakresu inteligentnej automatyki domowej sprawiają, że wystarczy jedno kliknięcie, by zadbać o bezpieczeństwo mieszkania przez symulowanie obecności domowników – nawet gdy ci są daleko od domu. Za pomocą aplikacji z łatwością można uruchomić szereg akcji wewnętrznych i zewnętrznych, chociażby automatyczne zapalanie świateł czy sterowanie roletami. Dzięki tej technologii mieszkańcy w dowolnym momencie sprawdzą również, czy podczas ich nieobecności nikt nie otworzył drzwi lub okien. Ponadto natychmiast otrzymają informację w przypadku wykrycia niespodziewanego ruchu w monitorowanym pomieszczeniu.

Z poziomu urządzenia mobilnego możliwe jest także całodobowe obserwowanie tego, co się dzieje wewnątrz pomieszczeń – służą temu kamery z funkcjami obrotu, przechylenia i zbliżenia. Staną się one dla właścicieli mieszkania dodatkową parą oczu, która widzi wszystko pod nieobecność domowników.

Pomoc przy zakupie

Nowoczesne technologie są niezwykle pomocne również na etapie procesu zakupowego. Aby ułatwić potencjalnym mieszkańcom zobaczenie przyszłych czterech kątów, deweloperzy stosują makiety 3D, dostępne zarówno w biurach sprzedaży, jak i online. Taki system pozwala nie tylko na realistyczne oddanie układu mieszkania, ale też na „poruszanie się” oglądającego po całej inwestycji. Co ciekawe, smart makieta jest dużo bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż makieta tradycyjna.

Oprócz makiet 3D decyzję zakupową pomagają podjąć mapy panoramiczne, które także są interesującą technologią. Panoramy 360 powstają z kilkudziesięciu zdjęć wykonywanych w różnych kierunkach przez kamerę umieszczoną na dronie. Zdjęcia poddaje się odpowiedniej obróbce i łączy w panoramę, na którą następnie nanosi się znaczniki istotnych punktów w okolicy, np. sklepów czy placówek edukacyjnych.

Tryb życia zgodny z ideą smart living

Konsumenci coraz chętniej korzystają z nowych technologii, które umożliwiają kontrolę i zarządzanie różnymi instalacjami czy obszarami domu za pomocą inteligentnych urządzeń. Co jednak ważne, technologie powinny nie tylko odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu mieszkańcom wygody podczas realizowania codziennych obowiązków, ale również dbać o bezpieczeństwo dobytku, o oszczędności dla domowego budżetu, a także wyznaczać trendy w zakresie rozwiązań sprzyjających środowisku.

Wybierając dewelopera, warto zwrócić uwagę na powyższe aspekty i sprawdzić, który z nich korzysta z najnowocześniejszych technologii i rozwiązań. Może się to okazać atutem, który zdecyduje o wyborze najlepszej oferty na przyszłość.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze z coraz większą rolą w finansowaniu rolników i firm. Nadmierne regulacje i niejednoznaczne przepisy ograniczają ich rozwój

Banki spółdzielcze odpowiadają w Polsce za ponad 60 proc. finansowania rolnictwa i niemal 20 proc. finansowania MŚP, a także obsługują 60 proc. jednostek samorządu terytorialnego. Ich rola w lokalnych społecznościach jest więc znacząca, bo są tam pierwszym wyborem dla rolników i mniejszych firm. Zmienność środowiska prawnego – zarówno nowe inicjatywy legislacyjne, jak i niepewność związana z interpretacją prawa – wpłynęła jednak na spadek przewidywalności warunków funkcjonowania banków. – Potrzebujemy deregulacji, zmniejszenia liczby przepisów, zwiększenia ich przejrzystości i jednoznaczności – podkreśla Krzysztof Karwowski, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.

Firma

Polscy producenci gier coraz mocniej obecni na zagranicznych rynkach. Wykorzystanie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, może zwiększyć ich konkurencyjność

Jeszcze w tym roku rynek gier mobilnych w Polsce może przekroczyć wartość 142 mln dol., a do 2027 roku liczba użytkowników może sięgnąć 6,5 mln – wynika z danych portalu Statista. Również cała szeroko rozumiana branża gier wideo ma przed sobą dobre perspektywy, czemu sprzyjają zmiany technologiczne oraz pokoleniowe. Na tych trendach korzystają polskie firmy gamingowe i widzą w tym szanse na coraz mocniejszą ekspansję na zagranicznych rynkach. Studio Lichthund, które niedawno zadebiutowało na NewConnect, korzysta z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w procesie tworzenia gier. W ciągu roku planuje wypuścić dwie nowe produkcje – Food Truck Empire i Bulldog.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.