Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
ACCIONA, firma deweloperska z Warszawy, w 2022 roku rozpoczęła działalność na rynku trójmiejskim. W związku z tym deweloper podpisał umowę na rewitalizację zespołu budynków po fabryce przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku. W ramach inwestycji w tym miejscu powstaną luksusowe apartamenty loftowe oraz nowoczesne lokale typu studio. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która prężnie działa na terenie Trójmiasta.
Kompleks po fabryce Batycki zostanie w całości zrewitalizowany. To prawdziwa perła architektoniczna w bardzo dobrej lokalizacji, blisko historycznego serca Gdańska. Budynki położone są nad brzegiem Nowej Motławy, w pobliżu Mostu Toruńskiego, naprzeciwko Wyspy Spichrzów, tuż nad bulwarami.
W ramach inwestycji budynek fabryki zostanie zrewitalizowany. Dodatkowo, od strony ulicy Jałmużniczej, deweloper zdecydował się wybudować nowy obiekt. W pofabrycznej części powstaną aż 33 luksusowe apartamenty loftowe, zaś w nowopowstałym budynku 32 nowoczesne lokale typu studio o powierzchni od 24 do 53 m2.
Poza wyjątkową lokalizacją, nieruchomości usytuowane na parterze, w rewitalizowanej części, będą wyróżniały się m.in. wysokimi, czterometrowymi sufitami, antresolami oraz dwumetrowymi oknami. Na ostatniej kondygnacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać z tarasów widokowych wychodzących na bulwary. Rewitalizowany budynek będzie wyróżniał się niepowtarzalnymi oknami ze stalowym wykończeniem o łukowym sklepieniu. Pomiędzy budynkami powstanie szklany łącznik.
– Nasza firma specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki doświadczeniu i dobrej współpracy z konserwatorami zabytków, zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji tego typu w Polsce. Bardzo cieszę się na kolejną współpracę z tak profesjonalnym deweloperem, jak ACCIONA. To już nasza druga współpraca w krótkim czasie. Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem – powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL.
– Kamienna Grobla to nie tylko wyjątkowa inwestycja w portfolio ACCIONA, ale też unikalna na mapie Gdańska. Projekt ten wpisuje się w światowe trendy, ponieważ łączy historyczne detale architektoniczne z nowoczesnymi formami. Aby wydobyć tę unikatowość, szukaliśmy
doświadczonego partnera, który spełni oczekiwania nasze i Klientów ACCIONA względem tej inwestycji. Cieszymy się, że po raz kolejny będzie to firma ALSTAL – mówi Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca ACCIONA w Polsce.
Planowany termin zakończenia rewitalizacji to III kwartał 2025 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która jest w trakcie budowy Osiedla Zbożowa w Gdyni, realizowanej także dla ACCIONA. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje tego typu inwestycje na terenie Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.