Nowy Gruszczyn. I etap osiągnął stan surowy zamknięty
W podpoznańskiej gminie Swarzędz trwa realizacja osiedla Nowy Gruszczyn. W I etapie, zlokalizowanym przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie, powstanie łącznie siedem budynków dwulokalowych. Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane w każdym z nich. Wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach.
Nowy Gruszczyn, inwestycja zlokalizowana przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie to nowy projekt deweloperski na przedmieściach Poznania. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji, którą realizuje Sky Investments, znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej. Klienci mogli wybrać jeden z dwóch typów domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,14 mkw. O szczegółach dotyczących poszczególnych prac informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. - W czterech budynkach dwulokalowych na ukończeniu są prace związane z elewacjami zewnętrznymi. Natomiast w kolejnych 3 budynkach trwa docieplanie styropianem. Najważniejsze, że wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach. Przed naszym zespołem kolejne zadania, w tym przede wszystkim dokończenie elewacji, skupienie się na takich elementach, jak drewniane wstawki, rynny, parapety zewnętrzne. Następnie zostaną przygotowane miejsca postojowe z kostki brukowej. Po wykonaniu tych prac, pozostają wnętrza, gdzie będą wylewane posadzki. Później pozostaną już drobniejsze prace, ale czasochłonne – wyjaśnia przedstawicielka firmy Sky Investments.
Niemal wszystkie lokale z I etapu inwestycji Nowy Gruszczyn zostały sprzedane. To oznacza, że projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i z pewnością doczeka się kontynuacji w postaci kolejnych etapów. Docelowo w ramach osiedla dostępnych będzie 38 domów, czyli 76 lokali. Każdy lokal ma dwa poziomy. Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. – Nasz projekt szczególnie podoba się rodzinom, które zauważają bliskość przyrody oraz przestrzeń domu. Są to cechy bardzo ważne dla inwestycji podmiejskich, dlatego cieszymy się, że trafiamy w gusta naszych klientów – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska. Pierwsze domy w ramach inwestycji Nowy Gruszczyn będą gotowe już w przyszłym roku. Ponadto na ukończeniu jest osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej, gdzie docelowo będzie 99 mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. Dosłownie ostatnie z nich, o powierzchni ponad 70 mkw. są dostępne w sprzedaży.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.