Nowy Gruszczyn. Projekt z myślą o przestrzeni.
Marząc o większej wygodzie rodziny, warto wybrać przestronny dom, zamiast mieszkania. Lokale bliźniacze w I etapie inwestycji Nowy Gruszczyn wyróżniają się powierzchnią ponad 141 mkw., a także dodatkowymi atutami, jak: bardzo ustawny salon na parterze, czy aż dwie garderoby oraz duża łazienka o powierzchni 8 mkw. na piętrze. – Nasza propozycja pozwoli zaspokoić potrzeby wymagających klientów. Ciekawy projekt architektoniczny, a także lokalizacja obok Doliny Cybiny i Jeziora Swarzędzkiego cechują naszą inwestycję – mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji Sky Investments.
W ramach podpoznańskiej inwestycji Nowy Gruszczyn, przy ulicy Katarzyńskiej powstanie zespół domów w zabudowie bliźniaczej. Aktualnie trwa realizacja I etapu projektu i będzie to łącznie 14 lokali. Docelowo w ramach osiedla dostępnych będzie 38 domów, czyli 76 lokale.
- Nasi klienci mają do wyboru trzy typy domów różniących się powierzchnią użytkową, czyli 141,08, 135,14 i 128,08 mkw. W strefie dziennej na parterze znajdzie się przestronny salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze dostępne będą trzy sypialnie, łazienka oraz dwie garderoby – informuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. – Dom to najczęściej nieruchomość docelowa dla rodziny. W związku z tym, ważne, by nie zabrakło miejsca dla każdego z domowników, czemu służą aż trzy sypialnie w ramach projektu każdego lokalu. Przestrzeń na przechowywanie, w tym między innymi dwie garderoby, dodatkowo wpływa na poczucie komfortu. Ponadto całość została podzielona na dwie kondygnacje – opisuje Katarzyna Wyszyńska.
Powierzchnia ponad 100 mkw. każdego domu w Nowym Gruszczynie daje zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych, niż mieszkanie, bądź apartament. W typie A (powierzchnia 141,08 mkw.) salon ma aż 42,35 mkw., nie licząc kuchni. To pozwala na swobodne wydzielenie strefy wypoczynkowej i jadalni w różnych konfiguracjach. Ponadprzeciętnie duża łazienka na piętrze, o metrażu blisko 8 mkw. to novum w projektach domów, nawet tych dla najbardziej wymagających klientów. Z kolei przed każdym lokalem znajdzie się przestrzeń na dwa miejsca postojowe, oczywiście w cenie, bez dodatkowych opłat. Przy domach będą ogrody: te najbardziej przestronne wyróżniają się powierzchnią aż 936 mkw. – Przestrzeń w domu i jego otoczeniu wpływa bezpośrednio na samopoczucie naszych mieszkańców, pozwala im się wyciszyć, czy wręcz „uciec” na długą chwilę od intensywnej codzienności. Takie prezentujemy podejście wobec naszych koncepcji projektowych w domach inwestycji Nowy Gruszczyn. W naszym projekcie klient nie znajdzie pomieszczeń, które nie wpisują się w taką ideę. Od komunikacji, przez garderobę i łazienkę, do strefy dziennej oraz nocnej, można dostrzec przestrzeń i różnicę w porównaniu do standardowego lokalu mieszkalnego. Po prostu proponujemy naszym klientom coś więcej. „To coś” sprawia, że z chęcią wybierają domy w naszej inwestycji – dodaje Katarzyna Wyszyńska.
Warto podkreślić, że połowa lokali z I etapu jest zarezerwowana ze sporym wyprzedzeniem. Budowa tej części osiedla trwa, a jej zakończenie nastąpi w 2023 roku. Propozycję firmy Sky Investments uzupełniają opcje dodatkowe, np. ogrzewanie podłogowe, a także ciekawa architektura i estetyka elewacji. Osiedle powstaje w spokojnej, niedużej miejscowości Gruszczyn w podpoznańskiej gminie Swarzędz. Lokalizacja, około 8 km od Poznania jest dobrym przykładem podmiejskiej inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.