Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics w Wielkopolsce
Od listopada 2022 r. polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, uruchamia nowoczesny magazyn w Tarnowie Podgórnym. Nowa inwestycja o powierzchni ponad 36 tys. mkw. czterokrotnie zwiększa dotychczasowe możliwości operacyjne firmy w tym regionie.
Nowy obiekt, łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock, oferuje klientom kompleksową obsługę pełnego łańcucha dostaw. Magazyn posiada certyfikat BREEAM Excellent, świadczący, że projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Obiekt został wybudowany zgodnie z normą pożarową FM Global.
Cross-dock i logistyka pod jednym dachem
Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics składa się z części logistycznej, zajmującej aż 28 tys. mkw. oraz przeładunkowej o powierzchni ponad 8 tys. mkw. Terminal cross-dock to 51 ramp oraz rampa betonowa, mogąca obsłużyć jednocześnie 10 samochodów ciężarowych bez naczepy. Istotnie rozbudowana została również część administracyjna (1,2 tys. mkw), zawierająca salę konferencyjną, specjalną strefę dla kierowców w biurze głównym oraz w części cross-dock, a także strefę chillout. Magazyn klasy A wyposażony jest w system VNA (Very Narrow Aisle) oraz umożliwia elastyczne zarządzanie miejscami paletowymi w zależności od bieżących potrzeb klientów.
W nowej inwestycji powstała również specjalnie zaprojektowana nowa, oddzielna od części administracyjnej, strefa odpoczynku kierowców. Posiada ona oddzielne wejście, a znajduje się w niej kuchnia, prysznice, pralkomat, ma także oddzielne wejście co jeszcze bardziej podnosi komfort i prywatność kierowców. Strefa jest czynna całą dobę przez siedem dni w tygodniu.
– Nowy magazyn jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi logistyczne w województwie wielkopolskim. Nie tylko zwiększamy dwukrotnie powierzchnię magazynową, ale również odnotowujemy czterokrotny wzrost zdolności operacyjnych w regionie. Co więcej, połączenie funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia nam zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń – mówi Katarzyna Rusin, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Tarnowie Podgórnym. – Tak kompleksowy obiekt, wyposażony również w agencję celną, znacznie zwiększa nasz potencjał w obszarze międzynarodowego transportu drobnicowego i całopojazdowego – dodaje.
Pod względem geograficznym Tarnowo Podgórne jest atrakcyjnym hubem dla operatorów logistycznych. Bliskość zachodniej granicy Polski oraz dobre połączenia drogowe sprawiają, że lokalizacja ta przyciąga coraz większą liczbę inwestorów.
Zrównoważony magazyn
Rohlig Suus Logistics konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, otwierając kolejny magazyn, spełniający najwyższe normy środowiskowe. Nowy obiekt posiada certyfikację BREEAM, świadczącą o tym, że został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. Szeroko rozbudowana sieć świetlików dachowych sprawia, że w ciągu dnia nie ma potrzeby korzystania z sztucznego światła. Dodatkowo, w obiekcie znajdują się również: instalacja fotowoltaiczna, strefy ładowania elektrycznych samochodów osobowych oraz oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI). Co więcej, firma oferuje również swoim klientom możliwość obliczenia śladu węglowego związanego z poszczególnymi operacjami logistycznymi. Teren zielony wokół nowego magazynu porastają wyłącznie rodzime gatunki drzew i krzewów. Zieleń została podzielona na strefy m.in. łąki kwietne ze zróżnicowaniem gatunkowym na tereny podmokłe oraz tereny ze słoneczną ekspozycją, na terenie całej inwestycji zostały ustawione hotele dla owadów.
Wielobranżowe rozwiązania
Nowy magazyn największego polskiego operatora logistycznego przystosowany jest do obsługi zróżnicowanych branż. Oddział posiada nie tylko certyfikację weterynaryjną, ale również jako jedyny w kraju ma rozbudowaną instalację tryskaczową na regałach, pozwalającą na wertykalne przechowywanie towarów ADR (towarów niebezpiecznych). Co więcej, obiekt ten jest jednym w województwie wielkopolskim składem celnym z miejscem uznanym, gdzie firmy mogą przechowywać towar w momencie niedopuszczenia produktów do obrotu przez Urząd Celny.
– W Tarnowie Podgórnym obsługujemy firmy m.in. z branży elektronicznej, opakowaniowej oraz żywności dla zwierząt. Liczymy również na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z sektora spożywczego, budowlanego i obsługę e-commerce sklepów internetowych – mówi Katarzyna Rusin, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Tarnowie Podgórnym. – Doskonałe skomunikowanie drogowe sprawia, że oddział ten będzie dla nas głównym hubem dla transportu międzynarodowego w tej części kraju – podsumowuje.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.