Komunikaty PR

Nowy projekt Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Jedyna taka lokalizacja

2021-11-15  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Francuski deweloper zrealizuje inwestycję w jednym z najważniejszych miejsc dzielnicy Wilda. To kolejny prestiżowy projekt Bouygues Immobilier Polska po ogłoszonych w ostatnim czasie premierach m.in. w Gdyni i Warszawie. Deweloper buduje w Polsce już od 20 lat.

 

Najnowsza inwestycja francuskiego dewelopera – Vilda Moderne – powstanie w lokalizacji z gatunku tych, o których mówi się: kultowe. 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. To jeden z symboli tej części Poznania. Schody zaprojektował w latach 30. XX w. wybitny architekt Władysław Czarnecki, a latem ubiegłego roku otwarto je po gruntownym remoncie. Przywrócony został ich dawny wygląd, łącznie z lampami w stylu art déco. – Nasza inwestycja wykorzystuje potencjał tej niepowtarzalnej lokalizacji, a równocześnie projekt będzie podkreślał jej charakter i klimat, wpisując się w elegancki, modernistyczny styl dzieła Czarneckiego. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w miejskiej tkance historycznej, a więc i w wymagającym kontekście architektonicznym. Cieszymy się, że realizując wysokiej klasy projekt, możemy dołożyć kolejny wartościowy element do rozwoju Poznania – podkreśla Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.

Vilda Moderne otrzyma jasną fasadę, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter –  zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. Elewacja została podzielona na segmenty, tak by podkreślić śródmiejski charakter zabudowy. – W projekcie zastosowano czytelny układ przestrzenny oraz prosty język form architektonicznych o wyważonych proporcjach i kompozycji – mówi Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci, która zaprojektowała budynek.

Vilda Moderne powstanie tylko 1,8 km od Starego Rynku, 700 m od Starego Browaru oraz od centrum biznesowego w okolicy pl. Andersa. Mieszkańcy będą mieli również bardzo dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym do handlu, usług i edukacji, a także do komunikacji publicznej. Blisko jest stąd też do dwóch dużych parków oraz Wartostrady, czyli wygodnych ciągów pieszo-rowerowych zbudowanych wzdłuż rzeki Warty.

 

Elegancko i ekologicznie

W budynku znajdzie się łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 mkw., od kawalerek do lokali czteropokojowych, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detal, takie jak stalowe balustrady schodów czy lustra w częściach wspólnych. W budynku znajdzie się reprezentacyjny hol wejściowy oraz eleganckie korytarze, w których dominować będzie stylistyka o charakterze drewna i jasne płytki w dużym formacie. – Vilda Moderne to inwestycja spójna i dopracowana pod każdym względem, zgodnie z naszą filozofią. Oprócz znakomitej lokalizacji, która łączy atuty rzadko spotykane równocześnie, proponujemy znakomicie zaprojektowane mieszkania – umożliwiające dobre wykorzystanie przestrzeni, dopracowane części wspólne, a także sprawdzone i efektywne rozwiązania ekologiczne – zaznacza Cezary Grabowski dyrektor marketingu i sprzedaży  Bouygues Immobilier Polska.

Na części dachu znajdą się nasadzenia roślin, które wpisują się w obrany przez firmę kierunek proekologicznych rozwiązań oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, dzięki której koszty zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych będą niższe.

 

20 lat i cztery metropolie

Vilda Moderne to kolejna inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Wcześniej w stolicy Wielkopolski wybudował Manufakturę Stare Miasto, Cerisier Résidence oraz oddane niedawno do użytku osiedle Soleil de Malta.

W ostatnim czasie Bouygues Immobilier Polska ogłosił również nową inwestycję w Warszawie – NOVÉLIA Bemowo. To kameralny projekt, którego największymi atutami są lokalizacja w zielonej okolicy, ekologiczne rozwiązania i nowoczesna architektura. Deweloper jest silnie obecny w stolicy Polski, gdzie do tej pory zrealizował już 46 projektów, a w tym momencie realizuje 5 kolejnych.

Bouygues Immobilier Polska już od 2001 roku buduje mieszkania i domy w Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu. Przez 20 lat zrealizował w Polsce 55 projektów, tj. w sumie ponad 7900 mieszkań i lokali usługowych.

Francuska firma Bouygues Immobilier jest częścią Grupy Bouygues, o blisko 65-letniej tradycji. Należące do niej spółki zbudowały m.in. gmach Parlamentu Europejskiego, stadion Stade de France czy tunel pod kanałem La Manche. Bouygues Immobilier koncentruje się na budownictwie mieszkaniowym i jest jednym z czołowych deweloperów w Europie.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.