OKAM podpisał umowę z Appartme
Deweloper OKAM, działający od 19 lat na polskim rynku nieruchomości, podpisał umowę z Appartme na realizację systemu inteligentnego zarządzania domem w inwestycji CITYFLOW w Warszawie. Przedmiotem współpracy jest dostarczenie systemu Appartme w wersji Standard do mieszkań inwestycji CITYFLOW, powstającej na warszawskiej Woli.
Zgodnie przyjętą Nową Polityką Jakości OKAM, deweloper realizuje inwestycje mieszkaniowe z uwzględnieniem szeregu udogodnień i rozwiązań pro-ekologicznych.
- Cała inwestycja CITYFLOW charakteryzować się będzie rozwiązaniami prośrodowiskowymi. Jednym z nich jest system inteligentnego domu - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. - Nowoczesne rozwiązanie z zakresu automatyki mieszkaniowej wpisuje się w zakres Nowej Polityki Jakości OKAM. System Appartme przyniesie szereg korzyści przyszłym mieszkańcom inwestycji.
Podpisana umowa wskazuje, że każde mieszkanie w inwestycji CITYFLOW będzie wyposażone w system automatyki mieszkaniowej Appartme Standard. System ten pozwoli na sterowanie czterema głównymi obszarami - ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem oraz zaworami wody. Mieszkańcy osiedla CITYFLOW otrzymają także dostęp do informacji na temat aktualnego zużycia energii elektrycznej w lokalu. Zarządzanie mieszkaniem będzie możliwe zdalnie, z każdego miejsca na świecie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Android lub iOS.
Jak dodaje Robert Orlewski, prezes Appartme: - Cieszymy się na współpracę z OKAM w ramach projektu CITYFLOW. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z inteligentnych rozwiązań naszej firmy, która zapewni im możliwość m.in. zdalnego sterowania ogrzewaniem i kontrolowania temperatury w pomieszczeniach. Przełożyć się to może na oszczędności, zapewnia także wygodę i podnosi komfort życia.
Firma dostarczy swoje rozwiązanie łącznie do 749 mieszkań - 333 z nich powstanie w pierwszym etapie inwestycji, a 416 w drugim.
Realizowana przez OKAM inwestycja CITYFLOW zaoferuje swoim mieszkańcom ciekawie zaaranżowane przestrzenie zewnętrzne, wolne od ruchu kołowego. Teren osiedla będzie dedykowany zieleni. Deweloper planuje uatrakcyjnić dziedzińce wewnętrzne, budując oazę z leżakami i hamakami, amfiteatr, skwer z mgłą wodną, ogródek warzywny, plac zabaw oraz teren dedykowany czworonogom. Dla mieszkańców osiedla dostępna będzie bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, stacja do serwisu jednośladów, a także układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową.
Zakończenie I etapu inwestycji przewidziane jest na I kwartał 2025 roku.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.