Komunikaty PR

OKAM wybrał Generalnego Wykonawcę dla rewitalizowanego projektu Warzelnia

2023-08-28  |  13:30
Biuro prasowe

11 sierpnia 2023 roku Szwedzka B Sp. z o.o., spółka należąca do Grupy OKAM – wiodącego dewelopera na rynku budownictwa mieszkaniowego w Polsce, zawarła umowę z FineTech Construction o generalne wykonawstwo budynku WARZELNI w Warszawie. Przekazanie terenu budowy zaplanowano na sierpień 2023 r., prace budowlane ruszą na przełomie sierpnia i września br., ich zakończenie jest przewidziane na II kwartał 2025 r.  

W zrewitalizowanych przestrzeniach WARZELNI powstanie 67 apartamentów o charakterze loftów w zróżnicowanej powierzchni od 28 do 104 mkw. z przynależnymi powierzchniami, jak taras, ogródek zewnętrzny lub ogród zimowy. Budynek WARZELNI wchodzi w skład rozpoznawalnego kompleksu BOHEMA – Strefa Praga z charakterystycznym odrestaurowanym Kominem w sercu inwestycji. Nie bez znaczenia dla mieszkańców jest świetna lokalizacja na Pradze Północ tuż przy stacji Metro Szwedzka, a także fakt, że sama dzielnica od kilku lat przeżywa swój renesans. 

O wyjątkowości i oryginalności WARZELNI świadczy zarówno historia miejsca, jak również architektura. Historyczny charakter inwestycji podkreśli ceglana fasada oraz aluminiowa ślusarka okienna ze szprosami. Zabytkowe ściany zewnętrze zostaną zachowane w wielu przestrzeniach wewnętrznych. Eleganckie lobby przywita gości wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, dobraną roślinnością, w szerokich korytarzach pojawią się industrialne lustra. Wyróżnikiem projektu jest zielone patio z oryginalnym szkieletem dachu i zawieszonymi na nim kładkami.  

Warzelnia będzie perłą praskiej architektury, dopełnieniem sfinalizowanego przez OKAM kompleksu BOHEMA – Strefa Praga. Realizację tak ważnej inwestycji powierzyliśmy doświadczonemu podmiotowi – FineTech Construction, mając przekonanie, że za 2 lata ogłosimy wspólny sukces. To pierwszy loftowy projekt OKAM w niemal 20-letniej historii firmy, jednocześnie kolejny niezwykle znaczący w ramach prowadzonych przez nas rewitalizacji obiektów pofabrycznych. Dziś piszemy na nowo historię WARZELNI - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.  

Historyczny budynek WARZELNI, pochodzący z 1899 roku, wchodzi w skład kompleksu BOHEMA - Strefa Praga, zlokalizowanego przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie. Inwestycja stanowi połączenie obiektów zabytkowych i budynków współczesnych. Zestawienie przestrzeni mieszkalnych z powierzchniami komercyjnymi, biurowymi i rozrywkowymi tworzy nową jakość życia.  

W kompleksie od OKAM na stołecznej Pradze-Północ firma FineTech Construction odpowiadała uprzednio za realizację etapu B z historycznymi zabudowaniami wokół Komina, a także kontynuację prac w etapie F, w tym renowację zabytkowych obiektów zlokalizowanych najbliżej stacji Metro Szwedzka. Autorami projektu Warzelni są architekci z pracowni KALLAN. Trwa przedsprzedaż loftów, OKAM zawarł umowy rezerwacyjne na około 30 proc. Apartamentów. 

- Dla FTC możliwość kontynuowania współpracy ze strategicznym Partnerem, jakim jest spółka Okam Capital, przy rewitalizacji kolejnych obiektów dawnej fabryki Pollena-Uroda jest potwierdzeniem kompetencji naszej firmy w prowadzeniu prac przy budynkach objętych nadzorem konserwatora zabytków oraz rozwija nasze portfolio projektów w segmencie rewitalizacji. Stanowi również misję przywracania Warszawie, tak zniszczonej w trakcie działań wojennych, obiektów, które z racji wieku straciły swoją dawną funkcjonalność. To właśnie dzięki działaniom Inwestora nabierają one nowych funkcji potrzebnych miastu dla dalszego rozwoju, zachowując jednocześnie swoją niepowtarzalną architekturę, przyczyniając się do przywracania Warszawie dawnych klimatów, które dziś odradzają się, łącząc historię miasta z nowoczesnością – podkreśla Włodzimierz Bogiel, Prezes FineTech Construction. 

Początki historycznego, przemysłowego kompleksu przy ul. Szwedzkiej w Warszawie sięgają końca XIX w. Najpierw działały w tym miejscu dwie duże fabryki: Towarzystwo Akcyjne Fabryki Produktów Chemicznych „Praga” oraz Fabryka Lamp i Wyrobów Metalowych Braci Brünner, H. Schneider i R. Ditmara. Po I wojnie światowej mieściła się tu siedziba Wojskowej Wytwórni Amunicji Karabinowej i Spółka Akcyjna „Wotitz”, a następnie działała tu Spółka Akcyjna „Saturnia”. W dwudziestoleciu międzywojennym fabryki, mieszczące się przy ul. Szwedzkiej, były sukcesywnie przejmowane przez koncern chemiczny SCHICHT. W okresie Polski Ludowej zakłady stały się własnością Skarbu Państwa - w 1956 r. otrzymały nazwę Warszawska Fabryka Mydła i Kosmetyków „Uroda”, zaś od 1971 r. funkcjonowały jako „Pollena-Uroda”. Po zakończeniu działalności z początkiem XXI w., w 2005 r. ocalałe obiekty wpisane zostały do rejestru zabytków. OKAM nabył teren przy ul. Szwedzkiej w 2014 r., pragnąc nadać kompleksowi nowe życie i nowe funkcjonalności. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze z coraz większą rolą w finansowaniu rolników i firm. Nadmierne regulacje i niejednoznaczne przepisy ograniczają ich rozwój

Banki spółdzielcze odpowiadają w Polsce za ponad 60 proc. finansowania rolnictwa i niemal 20 proc. finansowania MŚP, a także obsługują 60 proc. jednostek samorządu terytorialnego. Ich rola w lokalnych społecznościach jest więc znacząca, bo są tam pierwszym wyborem dla rolników i mniejszych firm. Zmienność środowiska prawnego – zarówno nowe inicjatywy legislacyjne, jak i niepewność związana z interpretacją prawa – wpłynęła jednak na spadek przewidywalności warunków funkcjonowania banków. – Potrzebujemy deregulacji, zmniejszenia liczby przepisów, zwiększenia ich przejrzystości i jednoznaczności – podkreśla Krzysztof Karwowski, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.

Firma

Polscy producenci gier coraz mocniej obecni na zagranicznych rynkach. Wykorzystanie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, może zwiększyć ich konkurencyjność

Jeszcze w tym roku rynek gier mobilnych w Polsce może przekroczyć wartość 142 mln dol., a do 2027 roku liczba użytkowników może sięgnąć 6,5 mln – wynika z danych portalu Statista. Również cała szeroko rozumiana branża gier wideo ma przed sobą dobre perspektywy, czemu sprzyjają zmiany technologiczne oraz pokoleniowe. Na tych trendach korzystają polskie firmy gamingowe i widzą w tym szanse na coraz mocniejszą ekspansję na zagranicznych rynkach. Studio Lichthund, które niedawno zadebiutowało na NewConnect, korzysta z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w procesie tworzenia gier. W ciągu roku planuje wypuścić dwie nowe produkcje – Food Truck Empire i Bulldog.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.